Uroda

Uroda. Jesienny typ urody – cechy charakterystyczne i osobowość

Jesienny typ urody. Jesień to czas zbiorów. Łagodne jesienne słońce pokazuje owoce pól w ciepłym świetle. Listki na drzewach żółkną, czerwienieją, a w końcu brązowieją. Złociste ziarno zwiezione jest już z pól. Tylko jabłka z rumieńcem i ciemnofioletowe śliwki czekają na zbiory.

Jesień jest czasem ciepłych, głębokich odcieni ziemi. Dominują czyste, intensywne rozświetlone kolory z palety żółci i czerwieni. Tak samo typowi nazwanemu od tej pory roku pasują przede wszystkim odcienie złota i ziemi; nieodpowiednie są zaś na pewno kolory zimne i ostre kontrasty – sprawiają one, że cera wygląda na bladą i zmęczoną.

Cera kobiety jesiennej jest ciepła i jasna, rozświetlona złocistym refleksem. Odcień skóry może wahać się od jasnej lub lekko różowej kości słoniowej, przez złocistobeżowy aż po odcień brązu, często nakrapiany piegami. W odróżnieniu od „pani wiosny” jesienne damy rzadko miewają zaróżowione policzki. Z natury są raczej blade i aby ożywić twarz potrzebują mocniejszych odcieni różu. Opalają się bardzo powoli i łatwo ulegają poparzeniom słonecznym.

„Jesienne panie” mają często rude włosy, albo przynajmniej widać w nich rudy połysk. Można tu spotkać wszystkie kolorystyczne warianty – od kasztanowego brązu, przez miedziane, jasnorude aż do marchewkowych. Również złocisty blond i ciemny brąz zalicza się do palety jesiennej.

Odpowiednio do koloru włosów oczy też mają najczęściej ciepły kolor. Mogą być złocisto brązowe, ciemnobrązowe, orzechowe lub bursztynowe. Zdarzają się też czyste jak zielone szkło, jasnoniebieskie, turkusowe albo oliwkowe.

„Pani jesień” wygląda najlepiej we wszystkich ciepłych odcieniach ziemi i złota. Nad czystą biel powinna przekładać biel lekko kremową. Ciepły odcień moreli i pomarańczy bardzo ładnie podkreśla brzoskwiniową cerę. Inne kolory to butelkowa zieleń, niebieskawo-zielony odcień petrol, rdzawy i kukurydziany. Kobieta w typie jesiennym powinna unikać niebieskawych odcieni, ostrego różu pink i wszystkich jaskrawych kolorów.

Znane jesienne damy to Vanessa Redgrave, Sophia Loren, Katherine Hepburn.

Kobiety jesienne są bardzo uparte, trudno więc powiedzieć cokolwiek ogólnego o ich charakterze. W każdym razie wiele z nich powinno zrobić karierę. Nic dziwnego – są twórcze, przyjacielskie i impulsywne.

CZTERY PORY ROKU: TYP ZIMOWY | TYP LETNI | TYP JESIENNY | TYP WIOSENNY

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a