Uroda

Uroda. Zimowy typ urody – cechy charakterystyczne i osobowość

Zimowy typ urody. Zima, lód, śnieg – natura tak kolorowa w innych porach roku, teraz się uspokaja. Dlatego też kolory zimy są chłodne, czyste jak odcienie lodu – błękit lodowy, róż lodowy, srebrzystoszary. Tylko „pani zima” może sobie pozwolić na noszenie śnieżnej bieli i czerni, podobnie jak czystych i zdecydowanych niebieskich czy jaskrawoczerwonych kolorów, zieleni jodłowej i cytrynowej żółci.

Korzystne dla niej są także czerń z czerwienią, biel z odcieniem pink, niebieski z cyklamenowym, szmaragdowy z rubinowym. W palecie jej barw nie ma natomiast miejsca na kolory pomarańczowego i żółtawych odcieni błękitu. Zimowa kobieta to prawdziwa królewna Śnieżka: skóra tak biała jak śnieg, usta czerwone jak krew, a włosy czarne jak heban.

Jej skóra jest zawsze lekko niebieskawa, dlatego jej cera wygląda często jak z porcelany, chłodna i raczej blada. Odcień skóry może wahać się od bardzo białego, bladożółtawego po jasnooliwkowy. Policzki są czyste, bez śladu zaróżowienia, czasem z szarobrązowymi piegami. Typ zimowy tak naprawdę nigdy się nie opala, skóra co najwyżej lekko zmienia odcień. Kobiety zimowe są z zasady ciemnowłose: brunetki, brązowo-czarne z czerwonymi refleksami, ciemno-popielate-brązowe.

Typowe dla „pań zim” jest to, że wcześnie siwieją. Ich włosy mają wówczas piękny srebrzysty albo biały kolor.

Oczy zimowych dam są czyste niebieskie, ciemnozielone, czarno-brązowe, orzechowe lub szare. Typowy jest szary pierścień wokół tęczówki.

Sławne kobiety – zimy to Liz Taylor, Cher i Audrey Hepburn.

Kobiety zimy to silne osobowości o atrakcyjnej powierzchowności, lubiące rozrywki i zawsze znajdujące się w centrum uwagi. Czasem bywają uparte jak muły, a nawet agresywne. Są ambitne, a ponieważ ciężko pracują, najczęściej osiągają cel, który sobie postanowiły.

CZTERY PORY ROKU: TYP ZIMOWY | TYP LETNI | TYP JESIENNY | TYP WIOSENNY

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a