Uroda

Uroda. Wiosenny typ urody – cechy charakterystyczne i osobowość

Wiosenny typ urody. Wiosną natura budzi się do życia. Delikatne zielone kiełki ozimych zbóż przebijają się z ziemi, a na drzewach pastelowe kwiaty zapowiadają bogactwo lata. Kolory wiosny są ciepłe, delikatne, jasne i czyste.

Kobieta wiosenna ma jasną cerę, zawsze w odcieniu żółtawym lub złotawym. Jeśli nosi odpowiednie ciepłe kolory, jej cera wydaje się brzoskwiniowo-różowa, złocistobeżowa albo w jasnym odcieniu kości słoniowej. Niektóre wiosenne panie szczycą się swoją przejrzystą, czystą, brzoskwiniową cerą, inne mają wesołe złociste piegi. Często też mają zaróżowione policzki.

Kolor włosów „pani wiosny” oscyluje pomiędzy złocistym albo lnianym blondem, odcieniem miodu, jasnorudym albo złoscistobrązowy, często z miedzianym połyskiem.

Kolor oczu jest czysty: zielony, niebieski, turkusowy, bursztynowy, złocistobrązowy, często ze złotymi plamkami na tęczówce. Oczy niektórych wiosennych typów są jasne i czyste jak szkło.

Do ciepłego złocistego odcienia skóry pasują czyste, delikatne kolory wiosny oraz barwy, w których podstawowym odcieniem jest złoto: kość słoniowa, miodowy, zieleń lipy, morelowy, brzoskwiniowy, fiołkowy, ale też jaskrawa koralowa czerwień albo nasycony chabrowy. Czerni i śnieżnej bieli pani wiosna powinna unikać, podobnie jak zimnych odcieni, w których wygląda na bladą i zmęczoną.

Znane kobiety wiosny to Marylin Monroe, Mia Farrow i Maria Shell. Niektórzy psycholodzy barw i eksperci w sprawach urody przyporządkowują różnym typom kolorystycznym pewne specyficzne cechy charakteru.

Według nich kobieta wiosenna jest osobowością pełną temperamentu, zwinną i przyjacielską, lubiącą znajdować się w centrum uwagi. Chętnie widzi wokół siebie dzieci i zwierzęta domowe, lubi w nowy dzień wejść zupełnie bez planu. Jej wygląd zewnętrzny znaczy dla niej wiele. Jej uroda jest ponadczasowa, wygląda młodo do późnego wieku.

CZTERY PORY ROKU: TYP ZIMOWY | TYP LETNI | TYP JESIENNY | TYP WIOSENNY

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a