MagicHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Wagi (Libra) (23 wrzesień — 23 październik)

Osoby urodzone w tym znaku są zwykle sympatyczne, o miłej powierzchowności. Bywają z natury zgodne, zrównoważone, spokojne, pogodne i obiektywne. Gdyby nasz nie najlepiej urządzony glob ziemski zamieszkiwali tylko ludzie spod znaku Byka, Raka czy Wagi, życie byłoby łatwiejsze i niemal urocze.

W wypadku Wagi unikanie spięć i konfrontacji nie wynika z tchórzostwa, lecz z wielkiej mądrości życiowej, jako że lepszy nawet zły pokój, niż dobra wojna. Jednak na osoby spod tego znaku nie należy patrzeć jak na potulne baranki. Waga przyparta do muru potrafi się bronić nie gorzej od wojowniczego Skorpiona. Z umiłowaniem przez Wagi zgody i spokoju wiąże się nierozdzielnie poszanowanie prawa, sprawiedliwości, porządku i zwykłej ludzkiej uczciwości, którejś cena ostatnio tak niezwykle wzrosła. Wśród osób urodzonych w tym znaku znaleźć można dyplomatów, bowiem takt, uprzejmość, dyskrecja, wrodzona elegancja i wyrobienie towarzyskie, to również cechy spotykane tutaj dość często. Nierzadko spotyka się u Wag obojga płci zainteresowania i zdolności artystyczne, wyczucie proporcji, piękna i harmonii, jak również zamiłowanie do tańca i muzyki. Życzliwa znakowi Wagi planeta Venus przynosi w darze zamiłowanie do wszystkiego co piękne, modne i efektowne. A natura obdarzyła Wagi miłym dla ucha głosem, wyczuciem rytmu i melodii.

Prawnicy, artyści, dyplomaci, literaci i nauczyciele, to często ludzie urodzeni w znaku Wagi, zdarzają się tu również projektanci mody, dekoratorzy wnętrz, grawerzy, złotnicy i scenografowie. Waga, mając dobry gust, ceniąc sobie dobre maniery, nie znosi wszystkiego co prymitywne, wulgarne, nieokrzesane. Oczywiście i Waga nie jest bez wad: bywa próżna, potrafi długo zachwycać się własnym głosem, nie dopuszczając nikogo do dyskusji, a do tego mówi rozwlekle i nie zawsze na temat. Niestety, nie dotyczy to tylko pań spod tego znaku. Ale cóż to są za wady? Znamy gorsze.

Pani Waga dla dobrego samopoczucia potrzebuje nie tylko głębokich uczuć, ale również demonstrowania zachwytów i uwielbienia ze strony partnera. Musi się to na dodatek odbywać w szczególnej scenerii – w dobrze urządzonym wnętrzu, przy muzyce i przyćmionych światłach, tworzących sprzyjający nastrój do zwierzeń i uniesień. Pani Waga nie gardzi dobrami materialnymi, gdyż lubi żyć na pewnym poziomie, a nawet w luksusie, przy czym sprawy przyziemne – jak na przykład prowadzenie domu – nie są jej specjalnością. Pragnie błyszczeć w towarzystwie, a sprawianie miłego wrażenia na otoczeniu daje jej szczególną satysfakcję. Nic bardziej nie boli Wagi niż brak zainteresowania, sympatii i uznania. Ideałem mężczyzny dla pani Wagi nie jest umięśniony superman, ale raczej intelektualista, nieśmiały i delikatny. Panom spod znaku Wagi często spędza sen z powiek troska o wygląd. Źle wyprasowana koszula, brak guzika, pyłek na krawacie psuje im dobry humor na cały dzień. Stanowią znakomity materiał na playboya. Panna Waga ma niemal te same troski, uważając swój wygląd za warunek powodzenia w życiu, co nie jest całkiem pozbawione sensu, jako że „jak cię widzą, tak cię piszą”. Waga w ręku Temidy, greckiej bogini sprawiedliwości – przedstawianej z zawiązanymi oczami nie dlatego, że sprawiedliwość winna być ślepa, a dlatego, że obiektywna – stanowi symbol równowagi praw i obowiązków, a w wypadku osób spod znaku Zodiaku o tej nazwie: również równowagi fizycznej i duchowej, spokoju, wyrozumiałości, tolerancji i zgody. Stąd fortuna zwykle im sprzyja: ich życiu towarzyszy powodzenie i szczęście w życiu rodzinnym. W pracy zawodowej Waga lubi mieć szerokie pole do działania.

Jako szef, Waga znajduje uznanie zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, jest bowiem zawsze taktowny, spokojny, sprawiedliwy i do tego pełen osobistego uroku. Nie lubi podejmować ważnych decyzji bez zastanowienia i konsultacji, ma duże poczucie odpowiedzialności. Będzie więc dotąd rozważał każdy problem, aż podejmie optymalną decyzję. Jest dynamiczny, rzutki, inteligentny, stwarza atmosferę spokoju i zaufania, nie znosi konfliktów i biurowej wojny podjazdowej. Uznaje wyłącznie ludzi lojalnych, pracowitych i wzajemnie życzliwych. Dotyczy to również szefów rodzaju żeńskiego spod znaku Wagi.

W przyjaźni i miłości szczególnie życzliwe dla Wagi są Bliźnięta i Wodnik oraz partner spod tego samego znaku.

Według Fr. Prengiela — Waga ma temperament źółciowo-sangwiniczny, a charakter sangwiniczno-flegmatyczny.

Dla osób urodzonych w znaku Wagi ponoć szczęśliwy kolor to czerń (!)

Dni tygodnia — środa i piątek,

szczęśliwe liczby — 5, 6 i 10,

mocny punkt to wdzięk,

słaby — próżność; szczęśliwa planeta — Venus,

kwiat — goździk,

kamienie — szafir, beryl, akwamaryna;

miejsce sprzyjające dobremu samopoczuciu — nad wodą.

Cechy dominujące Wag to szerokie uzdolnienia i zainteresowania oraz obiektywizm.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Wagi:

William Faulkner (Nobel) 25.09.1897 r. pisarz

Stanisław Wyspiański 27.09.1869 r. poeta i malarz Brigitte Bardot 28.09.1934 r. aktorka filmowa

Michał Bałucki 29.09.1837 r. komediopisarz

Horatio Nelson 29,09.1758 r, admirał 70

Mahatma Garaihi 2.10.1851 r. mąż stanu

Maria Dąbrowska 6.10.1880 r. pisarka

Ivo Andric (Nobel) 10.10.1892 r. pisarz

Helena Modrzejewska 1240.1840 r. aktorka

Ważniejsze cechy Wagi: Sympatyczna, zrównoważona, serdeczna, miła, koleżeńska, życzliwa, bezkonfliktowa. Lubi komfort i wygody. Ma talenty dyplomatyczne i wiele uroku osobistego. Ceni sobie uznanie i aplauz. Jest towarzyska, pracowita i sprawiedliwa. Ma własne zdanie. W życiu rodzinnym szczęśliwa.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a