MagicNumerologia

Numerologia – czym jest i jak obliczyć swój numer?

Najprościej rzecz ujmując, numerologia zajmuje się badaniem symboliki numerów. Jest więc rodzajem wiedzy o liczbach, ale nie w takim sensie, jak oparta na żelaznych zasadach matematyki.

Numerologia skupia się na tym, co mówią o nas liczby, jaki zwiastują nam los i co przekazuje nam przez nie Wszechświat. Badając numery i ich kombinacje możemy określić osobowość człowieka, poznać jego mocne i słabe strony, zidentyfikować talenty oraz potrzeby, a także przewidzieć pewne reakcje emocjonalne. Mało tego, na podstawie liczb możemy wysnuć pewne wnioski dotyczące relacji danej osoby z innymi ludźmi.

Wykorzystując zdobycze numerologii, otrzymasz możliwość przeanalizowania swojego życia, potwierdzisz swoje umiejętności, a także nauczysz się chwytać cenne, niepowtarzalne okazje. Kiedy posiądziesz wiedzę o liczbach, zyskasz lepszy ogląd na swoje zachowanie, także w relacjach z bliskimi – mało tego, prawdopodobnie będziesz w stanie przewidzieć, dokąd zmierzasz. Poznając wszystkie części twojej osobowości, wypracujesz większą kontrolę nad własnym życiem. Dowiesz się, kiedy warto zaryzykować i wykorzystać swoje najmocniejsze strony. Innymi słowy: numerologia to narzędzie, które pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie.

Jak to wszystko się zaczęło?

Początki numerologicznych praktyk sięgają 10 tysięcy lat wstecz. Wiedzą o symbolice liczb posiłkowano się już w starożytnym Egipcie oraz w Babilonii. Gwałtowny rozwój numerologii zawdzięczamy Pitagorasowi – temu samemu naukowcowi, który stworzył teorie fundamentalne dla współczesnej matematyki. Pitagoras zdawał sobie sprawę, w jak ogromny sposób liczby determinują otoczenie i rozumiał, że dzięki nim nie tylko da się wszystko zmierzyć, ale i można odczytać rzeczy na pozór niepoznawalne. Numerologia zawdzięcza też wiele kabale i żydowskim mistykom, którzy byli przekonani, że Jahwe skrył w Piśmie Świętym tajemny szyfr świata. Wedle gematrii każda litera alfabetu posiada określoną wartość liczbową. Dokładnie to samo przekonanie leży u podstaw dzisiejszej numerologii. Jej współczesną fazę zainicjowała L. Dow Balliett (Sarah Joanna Dennis) wraz z innymi amerykańskimi badaczami. To ona skrupulatnie opisała wszystkie liczby, jakie wynikają z alfabetu, uwzględniając przy tym rozróżnienie na samogłoski i spółgłoski. Obecnie obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania numerologią i jej wpływem na życie codzienne.

Określenie frekwencji człowieka

Wszystko, co istnieje we Wszechświecie, wibruje swoją określoną frekwencją. Właśnie odnajdując skalę owej wibracji zyskujemy możliwość ustalenia właściwości danego przedmiotu bądź osoby; potrafimy też określić związane z owym zjawiskiem energie. Numerologia pozwala na określenie głównej frekwencji człowieka na podstawie jego imienia oraz daty urodzenia. Tym samym analiza numerologiczna okazuje się niewyczerpanym źródłem informacji o charakterze i osobowości konkretnych ludzi.

Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że nic nigdy nie jest czarno-białe. Pojedyncze dane nie wystarczą, żeby w pełni zrozumieć człowieka; konieczne jest skonstruowanie pełnego obrazu z jak największej ilości znaków. Dlatego dobrze jest korzystać z dodatkowych dziedzin ezoterycznej wiedzy takich jak horoskop czy tarot. Nie przeczą one numerologii, za to stanowią jej doskonałe uzupełnienie. Zresztą, tę samą zasadę warto odnieść także do samej numerologii. Jednej osobie możemy przyporządkować kilka liczb – dopiero ich wzajemna wibracja złoży się na pełnowymiarowy obraz. W końcu ludzie urodzeni tego samego dnia nie są jeszcze tacy sami (choć posiadają pewne cechy wspólne). Oprócz numerów związanych z datą narodzin i imieniem należy wziąć pod uwagę także inne liczby, które mają mocny wpływ na życie danego człowieka.

Przykładowo – osoba, która mieszka pod numerem 9, była 9. w szkolnym dzienniku i ma największe szczęście w 9. dniu miesiąca z pewnością intuicyjnie wyczuje, że ten konkretny numer jest dla niej najbardziej istotny. Wtedy warto wziąć pod uwagę nie tylko wibrację z daty urodzenia i imienia, ale i ową natrętną dziewiątkę – mało tego, należy jej przypisać najważniejsze znaczenie. Umiejętność dostrzegania liczb ważnych dla naszego życia może być dla nas bardzo przydatna. Wszystko, co musimy zrobić, to otworzyć umysł i chłonąć informacje, które bez ustanku przesyła nam Wszechświat.

Numerologia – jak obliczyć?

Skoro numerologia zakłada, że numery mają ogromne znaczenie, pozostaje nam ustalić, jak obliczyć swoją własną liczbę.

Najprościej jest zidentyfikować swoją liczbę w oparciu o datę narodzin. Możemy to zrobić na dwa sposoby – albo dodawać każdą cyfrę z osobna, albo całe liczby w dniu i miesiącu. Cyfry dodajemy do aż do momentu, w którym uzyskamy wynik od 1 do 9. Jedyny wyjątek od tej reguły stanowią tzw. liczby mistrzowskie, składające się z dwóch takich samych cyfr (a zatem: 11, 22, 33 itd.) – w tym wypadku nie sumujemy ich, ale pozostawiamy je właśnie w takiej podwójnej postaci.
Oto prosty przykład, objaśniający dwie metody dla tej samej daty:
14.06.1985 = 1+4+0+6+1+9+8+5=34=3+4=7
14.06.1985 = 14+0+6+1+9+8+5=43=4+3=7
Jak widać, oba sposoby doprowadzą nas do tego samego wyniku.

Jak już wspominaliśmy, znaczące cyfry ukryte są wszędzie, a hebrajska tradycja nauczyła nas, że możemy je odczytywać także w słowach. Cała sztuka polega na przydzieleniu kolejnym literom alfabetu (od A do Z) cyfr od 1 do 9. Poszczególne litery danego imienia należy zatem skonwertować do liczb, a następnie dodać. Pod spodem prezentujemy tabelę, która pozwoli na odczytanie 26 liter alfabetu:

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z

Sprawdźmy, jak przedstawia się sytuacja w przypadku nazwiska Jan Kowalski. Najpierw przełóżmy poszczególne litery na cyfry, a później dodajmy je do siebie. Działanie powinno wyglądać następująco:

1 + 1 + 5 + 2 + 6 + 5 + 1 + 3 + 1 + 2 + 9 = 36 = 3 + 6 = 9

Często można usłyszeć sceptyczne głosy dotyczące numerologii. Niedowiarkowie wskazują na to, cyfra wynikająca z daty urodzin oraz z analizy imienia i nazwiska powinna być taka sama. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie: dopiero wzięcie pod uwagę obu liczb daje efektywne rezultaty. Jan Kowalski urodzony 14 czerwca 1985 powinien kierować się zarówno wskazówkami dla numerologicznych siódemek, jak i dziewiątek.

Dzięki prostym formułom matematycznym zastosowanym do uzyskanych w ten sposób liczb, numerolog może wyprowadzić około 20-30 modyfikacji podstawowych elementów. Oszacowanie owych zmiennych umożliwia dokładną, wręcz kompletną analizę charakteru. Połowa informacji wynika z daty urodzenia, a połowa z imienia danej osoby.

Numerologia – czym jest i jak obliczyć swój numer?

Oblicz liczbę przeznaczenia

Symbolika cyfr daty narodzin

Numerologiczna symbolika dnia urodzenia

Numerologiczna symbolika liter

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a