Znaki zodiakuHoroskopMagic

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Lwa (Leo) (23 lipiec — 22 sierpień)

Osoby urodzone pod tym znakiem mają rzeczywiście coś z królewskiej dumy, lubią być w centrum zainteresowania i adoracji, lecz nie ma w tym megalomanii czy kabotyństwa.

Osobowość Lwów jest po prostu tak ciekawa, że mają one duży wpływ na innych i już od dzieciństwa potrafią narzucić otoczeniu swoją wolę. Lwy są towarzyskie i sympatyczne, a w młodości cieszą się dużym powodzeniem u płci odmiennej. Są również szczere, prawdomówne i uczciwe, dlatego Lew przypisuje te cechy każdemu i jest niemile zaskoczony, gdy doświadczy na własnej skórze, że na tym najlepszym że światów żyje również wielu kłamców, łobuzów i zwykłych naciągaczy.

Wobec przyjaciół Lew jest wierny i lojalny, wspaniałomyślny i szczodry jak prawdziwy król, ale jedynie dopóty, dopóki uznawana jest jego królewskość. Lew, mimo swojego walecznego rodowodu, nie ma usposobienia wojowniczego — jak np. Baran czy Skorpion, dla których co na drodze, to nieprzyjaciel — natomiast ma dużą odwagę cywilną i potrafi wyrażać swoje poglądy bez względu na konsekwencje.

Lubi żyć w dobrobycie, godnościach, dostojeństwie; ceni wszystko co wzniosłe. Niestety, cieszy go zarówno wystawne przyjęcie, jak i uczestnictwo w uroczystym kondukcie pogrzebowym z kompanią honorową; istotne jest dlań to, by mógł z tych okazji wystąpić w pełnej gali.

Trzeba więc przyznać, że Lew jest efekciarzem. Pani Lew, podobnie jak jej męski odpowiednik, to uosobienie wielkiej damy. Jest jednocześnie wspaniała i wspaniałomyślna, piękna i olśniewająca, niestety, nie zawsze szczerze i prawdziwie. Lubi pieniądze, zaszczyty i stanowiska. Ambicje i marzenia Lwic sięgają często szczytów nierealnych.

Jako żona, bardzo lubi mieć męża na eksponowanym stanowisku, który jest ogólnie znany, ceniony, a najchętniej sławny — by mogła przelicytować wszystkie przyjaciółki. Lubi być elegancka, oryginalna, mą zmysł estetyczny i artystyczny. Po ślubie czcigodna Lwica jest zwykle małżonką wierną niemal po grób. Natomiast pannę Lwicę można dość łatwo zjednać nawet pozorami zbytku, luksusu i oddania.

Małżeństwa Lwów — szczególnie z osobami spod znaku Barana, Skorpiona, Strzelca, Wodnika i Ryb — są zgodne, a nawet szczęśliwe.

Niejeden mężczyzna będzie zazdrościć mężowi Lwicy tak wspaniałej żony. Czy rzeczywiście jest czego? Częściowo tak, jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze to, co się świeci, to czyste złoto.

Mężczyźni spod znaku Lwa, przy możliwości wyboru między władzą i pieniędzmi, zawsze wybiorą władzę. Gdyby natomiast pokusić się o zestawienie rad dla pani Lwicy, jak spodobać się osobom urodzonym pod przyjaznymi jej znakami, to wyglądałoby to tak: Baran — docenia dobry humor, łagodny nastrój, nie znosi monotonii, nudy i krytycznych uwag; Skorpion — wdzięk i nieśmiałość ujmują go przede wszystkim, nie lubi zbędnych dyskusji, sprzeczek i dąsów, ponadto kocha sport; Strzelec — tylko partnerka o niecodziennych zaletach spodoba się panom spod tego znaku, są bardzo wybredni i niełatwo im dogodzić; Wodnik — kuchnia, dom i dzieci, te zainteresowania najbardziej ceni u kobiet, a w ogóle szuka kobiet nieskomplikowanych ; Ryba — chce być otoczony czułością, opieką, nieustanną dbałością — nieomal adoracją. Jest egoistą i lubi, by wszystko kręciło się wokół niego. Ma więc pani Lwica z czego wybierać — a tak naprawdę, to życie zwykle płata niespodzianki i wychodzi się za mąż za kogoś zupełnie innego, czasem — na złość mamie. Lwy, szczególnie rodzaju męskiego, mają skłonność do tyranizowania rodziny, są uparte i samolubne. Współżycie z nimi nie należy do łatwych, chyba że żona uzna siebie 61 za gorszą połowę swojego wspaniałego Lwa. Tak więc żona podziwiająca swego pana i władcę, może liczyć na jego łaskawość.

Życie seksualne Lwów obojga płci jest nieskomplikowane, proste i zdrowe. W sprawach finansowych mają szeroki gest, jednak więcej szczęścia niż rozumu pozwala im uniknąć większych strat materialnych. Lew jako szef, wymaga od podwładnych rzeczy niezwykłych, lubi otaczać się ludźmi oryginalnymi, utalentowanymi lub choćby pracowitymi. Nic dziwnego, mierzy bowiem wysoko; a że chce być zawsze lepszy od innych szefów, dba więc o swoich współpracowników.

Lew jest pełen pomysłów, odważny i takich samych współpartnerów lubi najbardziej. Bardzo ceni sobie zainteresowanie przełożonych, zaszczyty i honory, zaś nie lubi rad, szczególnie nie najlepszych, ani płaskich pochlebstw.

Szczęśliwe dni tygodnia Lwa to wtorek, czwartek i — oczywiście — niedziela. Zwykle pierwsze miesiące roku są dla Lwów kłopotliwe, ale najczęściej wszystko kończy się pomyślnie.

Życzliwa planeta to Słońce, szczęśliwe kwiaty — róże, kamienie — ametysty, granaty, diamenty i rubiny, liczby — 1, 3, 4 i 9. Kolor — to odcienie brązu, a ulubione miejsce — na tapczanie. Mocny punkt Lwów to duma, a słaby to nadmierna drażliwość.

Lwa czeka wiele nowych znajomości i podróże, w czasie których w dni słoneczne Lew musi zachować szczególną ostrożność. Dominujące cechy Lwa to wszechstronne uzdolnienia oraz towarzyskość. Według Fr. Prengiela — Lew ma temperament żółciowonerwowy, a charakter choleryczno-flegmatyczny.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Lwa:

Aleksander Dumas (ojciec) 24.07.1802 r. pisarz

Bernard Shaw 26.07.1856 r. pisarz 62

Józef Ignacy Kraszewski 28.07.1812 r. pisarz

Henry Ford 30.07.1863 r. przemysłowiec

Ignacy Domeyko 31.07.1802 r. geolog i podróżnik

John Galsworthy (Nobel) 14.08.1867 r. pisarz lew nad lwami

Napoleon Bonaparte 15.08.1769 r.

Bolesław Prus 20.08.1847 r. pisarz

Claude Debussy 22.08.1862 r. kompozytor

Ważniejsze cechy Lwa: Ambitny. Stawia duże wymagania sobie i innym. Pracowity. Mierzy wysoko i często swoje plany realizuje. Zbyt łatwo zawiera znajomości. Porządny. Dobry. Uczciwy. Prawdomówny. Prostolinijny. Sympatyczny, wierny i lojalny. Efekciarz. Ceni komfort i dobrobyt.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a