Zwierzęta mocyMagiaRozwój duchowy

Zwierzęta duchowe Mrówki

Zwierzęta mocy

Zwierzęta duchowe Mrówki – Totem mrówki

Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, mrówka jako zwierzę duchowe jest niesamowicie silna i posiada ogromną siłę spełnienia i woli.

Powiązane artykuły

Mrówki żyją w prawie każdym zakątku Ziemi. W wielu regionach reprezentują siłę woli, pracowitość, cierpliwość, wytrwałość, wierność, współpracę, prawdomówność i władzę. Mrówki w naturze mają niesamowitą siłę, biorąc pod uwagę ich bardzo mały rozmiar. W rzeczywistości mogą unieść ponad 20-krotną wagę. Oznacza to, że 90-cio kilogramowa osoba o sile mrówki mogłaby podnieść tonę!

Mrówki słyszą poprzez wrażliwość na wibracje. Uczą nas pilności w instynktach. Pozostawiają również aromatyczny ślad, gdziekolwiek się udają, co pomaga im znaleźć drogę do domu. Mrówka jest pionierem i przewodnikiem.

Na Filipinach mrówki wchodzące do domu przynoszą dobrobyt wraz z ich przybyciem. 

Biblia przedstawia Mrówki jako harmonijne stworzenie, które współpracuje z innymi. 

Islamskie tradycje mówią, że Mrówka nauczyła Salomona dróg mądrości.

A w Indiach traktowanie mrówki życzliwością zapewnia dobrobyt. 

Pozostawienie odrobiny cukru w ​​pobliżu mrowiska jest aktem miłości, który przyciąga szczęście.

W Stanach Zjednoczonych istnieje wiele przesądów na temat mrówek. Jeśli mrówka cię ugryzie, oznacza to, że wkrótce wybuchnie kłótnia. Mrówki gniazdujące w pobliżu domu to szczęście. Mrówki, które wydają się uciekać od ciebie, oznaczają, że ktoś plotkuje o tobie. Mrówki przenoszące się ze wschodu na zachód oznaczały, że zbiory były gotowe. Mrówki przemieszczające się z zachodu na wschód zwiastują deszcz.

Czerwone mrówki przekraczające twoją ścieżkę są znakiem niebezpieczeństwa. Mrówki poruszające się w rzędzie pod drzwiami wskazują na kłamstwa. Mrówka, na którą nadepniesz, to pech i może prowadzić do wszelkiego rodzaju smutku.

Kluczowe cechy związane z mrówkami to jedność, wytrzymałość, wyrozumiałość, obowiązki, honor, przygotowanie, organizacja, staranność, skupienie i ciężka praca.

Mrówka jako Zwierzę Duchowe.

Kiedy Duch Mrówki wkracza do twojego życia, przynosi przesłanie cierpliwości. Cokolwiek się teraz dzieje, nie możesz być tak porywczy. Dzięki temu, że wynik końcowy będzie znacznie bardziej satysfakcjonujący. Zwolnij, nie spiesz się, pracuj ostrożnie.

Duchowa mrówka zachęca również do pewności siebie. Są wyjątkowe chwile, kiedy musisz owinąć się wokół talii i po prostu zaufać. Współpracuj z innymi ludźmi, którzy dzielą twoje zainteresowania i cele. Poznaj swoje umiejętności i zastosuj je harmonijnie w tej grupie: Praca zespołowa ma znaczenie.

Spotkanie Mrówki może oznaczać, że naprawdę musisz skoncentrować się na pracy zespołowej, aby coś osiągnąć. Czy to współpracownicy, rówieśnicy, czy rodzina, poruszanie się jak jeden umysł jest tutaj kluczem. Każda osoba w tej jednostce jest integralną częścią układanki, którą próbujesz ukończyć.

W niektórych przypadkach Zwierzę Ducha Mrówki mówi o możliwości, która zmieni życie. Na początku może się to wydawać przytłaczające, ale w końcu przyniesie ci szczęście. Ogólnie rzecz biorąc, otwarcie to ma coś wspólnego z wysiłkami społeczności. Zachowaj tę szansę w inteligentnej równowadze z życiem domowym i obserwuj cuda.

Kiedy gryzie cię mrówka, stanowi to wezwanie do działania. Twoja rodzina, plemię lub społeczność potrzebuje twojej pomocy. Zwróć uwagę.

Urodzeni z totemem mrówek są najlepszymi planistami. Bez względu na to, jak chaotyczna wydaje się sytuacja, udaje im się zachować kontrolę i skupienie. Kiedy idziesz z Duchem Mrówki możliwości społeczne stają się szczególnie ważne. Potrzebujesz przyjaciół i sympatycznych grup, aby być naprawdę zdrowym i szczęśliwym. Budowanie wspólnoty jest w twojej krwi, podobnie jak spora część mądrości i życzliwości. Nic dziwnego, że ludzie często szukają wskazówek u Totemów Mrówek.

Totem Mrówki ma także ducha walki. Nie jesteś kimś, kto stoi na uboczu życia. Niemniej jednak nie tylko wskakujesz do konfrontacji bez solidnych informacji. Mrówki zawsze ważą obie strony każdej sytuacji, zanim spróbują to naprawić. Nigdy nie poddawanie się jest jedną z wielkich zalet Mrówka.

Duchowa mrówka jest planistą. Ten totem wie, jak krok po kroku przygotować się na przyszłość. Nie musisz się spieszyć. Budowanie marzeń wymaga czasu i wytrwałości. Mrówka ma również atrybuty innych Totemów Zwierząt. Wytrzymuje jak Łoś, jest agresywna jak Borsuk i bada jak Mysz.

Mrówka cieszy się wielką radością i energią. Mrówka wie, że z czasem wszechświat zapewnia. Ale opatrzność nie dotyczy tylko siebie, ale wszystkich naszych relacji.

Jeśli masz Królową Mrówkę jako swojego Totemu (ona ma skrzydła), zawsze dajesz innym. Widzicie prawdziwe znaczenie „większego dobra” i często poświęcacie swoje własne dobro, aby służyć tej szlachetnej sprawie. Masz słabość do dzieci, które chcesz uchronić je przed krzywdą.

Pozytywne ścieżki kariery dla Mrówki obejmują wszystko, gdzie możesz coś uporządkować. Również praca społeczna i zorientowanie na społeczność sprawia, że ​​jesteś niesamowicie szczęśliwy. Będąc osobą opartą na zasadach, będziesz ciężko pracował i dostrzegał nagrody za swoją pracę.

Istnieje wiele dobrych powodów, aby szukać Mrówki jako swojego przewodnika. Kiedy masz szansę zrobić coś nowego, Mrówka pomaga powiedzieć TAK. Nigdy nie wiesz, dopóki nie spróbujesz. Duchowa mrówka może także poprowadzić cię płynną ścieżką do osiągnięcia celu, ale nie będzie to „szybka” droga – ale raczej właściwa droga. Przywołaj mrówkę, gdy potrzebujesz wsparcia społeczności, gdy czujesz, że się kurczysz.

W przenośni mrówka jako zwierzę mocy, przenosi cię do „domu”, gdy w jakiś sposób zgubiłeś się emocjonalnie lub duchowo. Moc Mrówki również chroni cię podczas tego procesu. Jeśli współpracujesz z mrówką, możesz zacząć budować swoje marzenia i zobaczyć, jak się manifestują.

Szukaj Duchowej Mrówki, gdy potrzebujesz motywacji, szczególnie w pracy. Mrówki wiedzą, jak pokonać przeszkody. Rozumieją także „porządek” rzeczy. Czasami rozmawiasz z niewłaściwą osobą lub wybierasz niewłaściwą trasę. Mrówka przywraca Cię na właściwe tory dzięki właściwym połączeniom.

Znaczenie symboliczne Indian amerykańskich

Historie rdzennych Amerykanów przedstawiają Mrówki jako współpracującego, pracowitego Ducha. Mrówka rozprzestrzenia ziemię na Ziemi dla ludzi. Wśród plemion kalifornijskich mrówki są predyktorami trzęsień ziemi. Szamani mówią nam, że Mrówka uczy, że wszystkie dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy są cierpliwe i ufają swoim sercom. Pima mają dwa klany nazwane na cześć Mrówek: Klan Czerwonej Mrówki i Klan Białej Mrówki. Cherokees mają uroczysty taniec Mrówki.

Legenda Hopi i ludzie

W epoce światowej (lub w pierwszym świecie) życie zakończyło się ogniem, a drugi świat został zniszczony przez lód. W obu przypadkach Hopi zostali zaprowadzeni do Mrówek, którzy zabrali ich do podziemnych jaskiń dla bezpieczeństwa. Lud Mrówek dał Hopi jedzenie i nauczył ich, jak przechowywać jedzenie. Niektórzy uważają, że doprowadziło to do stworzenia miejsc modlitewnych dla społeczności Kiva. Samo słowo dzieli się na dwa słowa – Ki oznacza Mrówka i Va oznacza mieszkanie.

Mrówka w folklorze

Bajki to historie zwykłych ludzi. Każda odzwierciedla coś o kluczowej postaci w historii, często ilustrując opowieść. Widzimy to w Aesop’s Fable of The Ant and the Grasshopper (Mrówka i konik polny).

Opowieść zaczyna się od mrówek przygotowujących zapasy na zimę. Nadchodzi głodny konik polny, prosząc o pomoc. Mrówki wyjaśniły, że Konik Polny powinien był pracować latem, aby teraz nic nie chciał. Konik polny usprawiedliwiał swoje działania, mówiąc, że śpiewał przez cały sezon. Mrówki nie miałyby tego wszystkiego i powiedziały mu, żeby dalej śpiewał. Są tutaj dwie lekcje; po pierwsze, jest lekcja bycia posłusznym tym rzeczom niezbędnym do przetrwania. Po drugie, dobroć mogła spowodować zmianę w Grasshopper, a okazja po prostu nie została zrealizowana.

Inna historia z Filipin opowiada o mistycznym królestwie Mrówek pod ziemią. Kiedy Hiszpanie przybyli na Filipiny, tubylcy ufali pogańskim bogom i myśleli, że mają fizyczną przestrzeń do życia. Od czasu do czasu Bóg wynurzał się jak kopiec na ziemi (mrowisko). Ludzie bali się nawet patrzeć na te kopce. Mówi się, że gdy kopiec rośnie, moc Boga wzrasta.

W tradycji perskiej jest mowa o wyjątkowo dużych i włochatych mrówkach. Żyją tylko na pustynnym podziemiu. Ponieważ wyszli ze swojego domu ze złotym piaskiem na plecach, nazwano ich Złotymi Mrówkami. Pył na plecach był uważany za magiczny, a ludzie gromadzili go ostrożnie. Ciekawostką historyczną tej historii jest to, że mrówki były w rzeczywistości Świstakami. Zamieszanie wynika z usterki językowej, w której słowo Świstak oznacza Mrówkę.

Dalekowschodnia mrówka znaczenie symboliczne

Chińczycy postrzegają Mrówkę jako cnotliwe stworzenie, które posłusznie służy krajowi. Mrówka jest sprawiedliwa w swoich wysiłkach, patriotyczna i niestrudzona. Część tej symboliki może mieć związek z fonetyką, ponieważ słowo Mrówka brzmi jak słowo cnota.

Znaczenia klucz – Mrówki

  • Dający się przystosować
  • Społeczność
  • Współpraca
  • Różnorodność
  • Wytrzymałość
  • Gotowość
  • Organizacja
  • Jedność
  • Siła woli

Zobacz również: Sennik mrówki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a