Znaki zodiakuHoroskopMagic

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Skorpiona (Scorpio) (24 październik — 22 listopad)

Osoby urodzone w znaku Skorpiona, to przede wszystkim wojownicy, podobnie jak spod znaku Barana. Dla nich całe życie to wielkie pole nieustającej walki. W dążeniu do realizacji własnych celów Skorpion bywa często bezwzględny i nie ogląda się na konsekwencje swoich czynów. Potrafi rzucić się w wir pracy i poświęcić jej bez reszty. Skorpion jest małostkowy i z trudem wybacza doznane urazy i krzywdy. Co gorsza, na ogół ich nie zapomina, ale dotyczy to również wyświadczonych mu usług czy grzeczności. Ma specyficzne poczucie humoru, zaprawione ironią i sarkazmem. Niełatwo przekonuje się do zalet drugiej osoby, wychodzi bowiem z założenia, że trzeba zjeść z kimś beczkę soli, by go poznać. Nie oczekując pomocy od innych – sam potrafi być dla przyjaciół niezawodną podporą w razie jakiegoś nieszczęścia. Jednego bardzo nie lubi Skorpion – roli pocieszyciela. Nie zabiega o honory i zaszczyty, ma bowiem świadomość ich przemijającej wartości. Może jednak wykazać się bezprzykładną energią i ofiarnością. Na końcu kariery zwykle czeka Skorpiona uznanie, a często sława. Tych zasług nie odrzuci, ale i nie potraktuje jako jedyny cel w życiu. Lubi mieć „ostatnie słowo” w dyskusji. Cieszy go poczucie własnej siły i przewagi.

Skorpiony rodzaju męskiego, którym finansowe możliwości na to pozwalają, są. namiętnymi zbieraczami i kolekcjonerami broni białej i palnej, lubią również polować. Skorpion nie lubi cudzej przewagi czy wyższości, ale potrafi ją uznać i docenić. Nie znosi tchórzostwa i lizusostwa. Do ludzi głupich i ograniczonych czuje pogardę, ale jej nie okazuje. Ma wrodzoną zdolność odkrywania słabych punktów przeciwnika, spostrzegawczość Skorpionów jest bowiem zdumiewająca.

W pracy zawodowej trudniej go zadowolić niż nawet osoby urodzone pod znakiem Panny, które słyną z pedanterii. Skorpion ma skłonność do tyranizowania, bywa wówczas nielubiany. Wieki świadczą, że nie ma lepszych i bardziej wytrwałych wojowników, jak właśnie urodzeni w znaku Skorpiona – odznaczają się odwagą, zimną krwią oraz kamiennym spokojem w chwili zagrożenia.

Ze wszystkich znaków Zodiaku Skorpion jest najbardziej skomplikowany, nie wierzy nikomu, lubi polegać wyłącznie na sobie samym, dlatego współżycie z nim nie jest łatwe. Podobnie zachowuje się w małżeństwie, jednak życie seksualne traktuje serio i jest w tej dziedzinie niezmordowany do późnego wieku! Ceni sobie niezależność materialną, a w interesach jest ostrożny, ale nie drobiazgowy. Ma dar otwierania ludzkich serc, budzi zaufanie, dowiaduje się o wszystkim bez specjalnych starań, jak spowiednik. Mimo to, nie ufa otoczeniu, stale czuje się zagrożony. Tymczasem złe wpływy omijają Skorpiona, zwykle towarzyszy mu powodzenie w pracy i życiu osobistym. Jest dynamiczny i pracowity, uważany przez współpracowników niemal za wzór cnót wszelkich. Jeśli Skorpion jest o czymś głęboko przekonany, będzie o to walczył do ostatniego tchu, do ostatniej szansy, i -co ciekawe – na ogół zwycięża. Skorpion to znakomity kryminolog, naukowiec, lekarz i żołnierz.

Panie Skorpion odznaczają się niespożytą energią, potrafią być bezlitosne i nawet mściwe. Podobają się szczególnie mężczyznom o łagodnym charakterze, takim trochę niedołęgom, trochę niezdecydowanym, których pani Skorpion poprowadzi twardą ręką przez życie. Żona spod tego znaku rządzi domem, jest bardzo dzielna, przedsiębiorcza i zapobiegliwa, a przy tym trzeźwo myśląca. Ma duży temperament, dlatego mąż pani Skorpion musi być bardzo ostrożny w okazywaniu komuś sympatii poza domem bo gwałtowne reakcje i zazdrość to przywilej Skorpionów. Cokolwiek Skorpion czyni, wkłada w to całe serce. Zycie seksualne pani Skorpion stanowi znaczną część jej aktywnego życia i o tym szanowny małżonek nie powinien zapomnieć. Kto z panów czuje się na siłach sprostać tym wymaganiom, winien szukać wybranki swego serca wśród dziewcząt spod znaku Skorpiona.

Dzieci spod tego znaku są zdolne, bystre i inteligentne, ale trudne do prowadzenia. Mają dużo energii, dlatego muszą się wyżyć i wyhasać. Jeśli ludzie spod tego znaku zeszli ze ścieżki wytyczonej przez przepisy prawa, są uważani za przebiegłych i niezwykle inteligentnych przestępców, nie cofających się przed żadnym czynem.

Według Fr. Prengiela — Skorpion ma temperament limfatyczno-sangwiniczny, a charakter flegmatyczno-choleryczny.

Osoby urodzone w znaku Skorpiona winny w pierwszej kolejności szukać partnerów w przyjaźni i miłości wśród znaków szczególnie im życzliwych, tj . Byka,- Raka, Skorpiona, Koziorożca i Ryby. Tylko dwa znaki mają tak liczne grono znaków przyjaznych – Lew i Skorpion.

Szczęśliwe dni tygodnia dla Skorpiona to poniedziałek i piątek,

mocny punkt to zaradność,

słaby — zawziętość.

Kolor szczęśliwy to odcienie zieleni,

przyjazna planeta to Pluton,

szczęśliwy kwiat — bez,

kamienie — szmaragd, topaz i chryzolit,

liczby — 7, 9, 11.

Miejsce, w którym ponoć Skorpion czuje się najlepiej, to łazienka.

Cechy dominujące u Skorpiona to ambicja i pamiętliwość.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Skorpiona:

Pablo Picasso 24.XQ.l88i r. malarz

Niccolo Paganini 27.10.1782 r. skrzypek

Erazm z Rotterdamu 28.10.1467 r. humanista Odrodzenia

Siivaaa Mangano 29.10,1930 r. aktorka

Maria Skłodowska-Curie (2 X Nobel) 7.11.1867 r. fizyk

Marcin Luter 10.11.1483 r. reformator

Arnold Zweig 10.11.1887 r. pisarz

Artur Grottger 11.11.1837 r. malarz

Jawaharlal Nehru 14.11.1899 r. maż stanu

Ignacy Paderewski 18.11.1860 r. pianista i polityk Francois Voltaire 21.11.1694 r. filozof

Ważniejsze cechy Skorpiona: Dobry przyjaciel, ale groźny wróg. Ma zmysł praktyczny i lubi wszystkie sprawy załatwiać do końca. Lubi walczyć. Dowcipny i z wyobraźnią. Prawdomówny. Broni swoich racji bez względu na konsekwencje. Okres lata nie jest najlepszy dla Skorpionów. Mimo pozornej szorstkości w sposobie bycia cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej, roztaczają jakiś szczególny urok, któremu trudno się oprzeć.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a