MagiaHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Panny (Virgo) (23 sierpień — 22 wrzesień)

Gdyby przyszło w herbie osób urodzonych w znaku Panny wpisać najważniejszą ich cechę, byłby to: Obowiązek.

Powiązane artykuły

Bo w tym znaku rodzą się ludzie, których głównym celem w życiu jest lojalnie i wiernie służyć innym, służyć idei lub jakiejś wielkiej sprawie. Panna obojga płci jest punktualna, obowiązkowa, systematyczna. Lubi wszystko co czyste, jasne, proste, zrozumiałe. Osoby spod tego znaku są wcieleniem ładu i porządku, mają to zakodowane w swojej psychice. Doceniają logiczne myślenie, rzeczowość i trzeźwy rozsądek. Panna jest zdecydowanym wrogiem wszystkiego co niejasne, niepewne i wątpliwe. Nie lubi lekkomyślności, rozrzutności, a szczególnie życia ponad stan. Ma znakomitą pamięć, co ułatwia jej przyswojenie niemal każdej ilości wiedzy. Panna jest zwykle zrównoważona, inteligentna, solidna i stała: zarówno w uczuciach, jak i poglądach. Sposób myślenia Panny jest lotny i racjonalny, jednak ograniczony pewną barierą. Nadmiar obowiązkowości i rzeczowości nie pozwala bowiem Pannie na żaden hazard, na myślenie abstrakcyjne, na oderwanie się od realiów, w których żyje. Nie leżą w jej naturze zbyt śmiałe pomysły i koncepcje, nigdy nie stawia wszystkiego na jedną kartę.

Na to brak Pannie odwagi życiowej, bujnej wyobraźni, siły przebicia. Osoby spod tego znaku nie są stworzone do rządzenia, nie mają zdolności przywódczych. Wybierają pozycje drugoplanowe, gdzie są zwykle niezastąpione, i gdzie sprawdzają się ich predyspozycje, polegające na służeniu innym. W przeciwieństwie do Bliźniąt czy Wodnika, cechy Panny trącą konserwatyzmem, nie wynika to jednak z uwielbienia tego, co stare, ale ze strachu przed tym, co nowe, zbyt płynne i dynamiczne, a przez to nie uporządkowane, W związku z ty m Panna nie lubi zmieniać pracy, otoczenia czy mieszkania lub i chodzić tym i samymi, sprawdzonymi drogami.

Ceni spokój i uregulowany tryb życia. Sprawy seksu również traktuje nieco staroświecko, stąd może tylu starych kawalerów spod tego znaku. Panna rodzaju męskiego, jeśli już znajdzie godną wybrankę, jest znakomitym partnerem w małżeństwie. Mąż Panna jest spokojny, zrównoważony i wierny, jednak na wielkie wzloty i uniesienia miłosne nie można tutaj zbytnio liczyć. Zdarzają mu się wręcz kłopoty z pełną sprawnością seksualną, ale przy życzliwym i cierpliwym podejściu partnerki może ich uniknąć. Jednak skłonność do zamykania się w czterech ścianach, przywiązywanie zbyt wielkiej wagi do drobiazgów, śmieszna pedanteria, przesadne zamiłowanie do porządków, zgryźliwe uwagi, czy wreszcie nadmierna oszczędność, przechodząca jakże często w sknerstwo – bardzo często zrażają partnerów Panien obojga płci.

Panom spod znaku Panny bardzo trudno jest dogodzić, to nie to, co spokojny i łagodny Rak. Zawsze uważają, że wszystko wiedzą dużo lepiej, są bardziej gospodarni i oszczędni niż ich partnerka. Nie można z nich zrobić pantoflarza, ale za to można na nich polegać jak na Zawiszy.

Pani spod znaku Panny jest nadzwyczajnie pracowita. Będzie pracować jak mrówka, nie oczekuje pochwał, współczucia i nie skarży się. Jest przy tym bezpretensjonalna, nie urządza żadnych scen małżeńskich, potrafi nadto ciekawie i tanim kosztem się ubrać. Dziewczęta spod tego znaku są zwykle ładne, lecz ich i urodzie brakuje tego, co obecnie określa się mianem „seksy”. Jest w nich zbyt wiele krytycyzmu, rozsądku, celowego działania, rozważnej kalkulacji, niestety — peszy to i odstrasza adoratorów, szczególnie tych o usposobieniu romantycznym, oczekujących od wybranki swego serca wielkich wzlotów kobiecości i odrobiny bezradności, którą można by wesprzeć silnym, męskim ramieniem. Panna obojga płci jest pesymistycznie nastawiona do świata i ludzi, jest pełna wątpliwości i niedowierzania. Nie zaciąga długów i sama innym nie pożycza. Inteligencja i życzliwość zjednują Pannie sympatię otoczenia. W sprawach, zawodowych, dzięki systematycznej pracy, planowaniu i wytrwałemu dążeniu do celu, zyskują zwykle duże sukcesy. W przyjaźni – lojalna i wierna. Szczególnie życzliwymi partnerami Panien w przyjaźni i 'miłości są Strzelec i Koziorożec.

Gzy, jako szef, Panna jest do wytrzymania? Otóż – z trudem. Zainteresuje się bowiem zarówno porządkiem w twojej biurowej szafie, jak i usychającą paprotką na oknie. Brak mu zdecydowania i pewności siebie, jest nierówny. Ludzie o zbyt dużej fantazji i elokwencji nie znajdują w jego oczach uznania, woli rzeczowych i konkretnych współpracowników, Według Fr. Prengiela — temperament ma Panna limfatyczno-nerwowy, a charakter melancholijno-flegmatyczny, w czym podobna jest do Byka.

To, co winno pomóc Pannie, to znajomość swoich szczęśliwych liczb i sprzyjających planet.

Życzliwa planeta to Merkury, dający powodzenie w życiu materialnym, szczęśliwe dni to środa, piątek i sobota, mocny punkt to zimna krew, a słaby – niezdecydowanie, szczęśliwe liczby 5, 6 i 8, kolor – żółty, kwiaty – orchidee, kamienie to agat, onyks, jaspis i szmaragd. Miejsce ulubione Panny to – ponoć kuchnia. Dominujące cechy to cierpliwość i wierność.

Okres polskiej złotej jesieni nie sprzyja Pannom obojga płci, trzeba uważać wówczas na serce.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Panny:

Wolfgang Goethe 28.08.1749 r. poeta *

Juliusz Słowacki 4.09.1809 r. poeta

Feliks Dzierżyński U.09.1877 r. rewolucjonista

Adam Asnyk poeta

Władysław Syrokomla poeta

Greta Garbo 18.09.1905 r. aktorka

Lajos Kossuth 19.09.1802 r. węgierski bohater narodowy

Ważniejsze cechy Panny: Obowiązkowa. Pracowita. Systematyczna. Zdolna. Ma doskonałą pamięć. Wrażliwa. Nieco konserwatywna. Zrównoważona. Ceni spokój i uregulowany tryb życia. Nie lubi zbaczać z wytyczonej drogi. Ceni życie rodzinne. Jest oszczędna i cierpliwa.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a