Zwierzęta mocyMagiaRozwój duchowy

Zwierzęta duchowe Ćma

Zwierzęta i owady mają dla ludzkości symboliczne znaczenie, nic więc dziwnego, że symbolika ćmy jest ważna i ważna także dla człowieka. Ćmy, podobnie jak inne duchowe zwierzęta i owady, mają przenikliwość, aby pomagać nam we wszystkich aspektach naszego życia. Dzielimy Ziemię z tymi owadami i zwierzętami i dlatego musimy wykorzystać ich mądrość, aby skutecznie i obficie poruszać się przez życie.

Powiązane artykuły

Symbolika i znaczenie ćmy

Więc co oznacza ćma? Ćma reprezentuje ogromną zmianę, ale również szuka światła. Tak więc duchowe znaczenie ćmy polega na zaufaniu zachodzącym zmianom i że wolność i wyzwolenie są tuż za rogiem.

Omen ćmy wskazuje również na zwyczaj zakochiwania się w rzeczach lub ludziach, które są poza naszym zasięgiem. Tak jak ćma szuka światła i ciepła świecy, a nawet zostaje przy tym spalona, ​​tak samo można zbyt mocno starać się zdobyć miłość kogoś, kto jest poza jego zasięgiem, i przy tym ulec spaleniu lub uszkodzeniu.

Ćma tańczy wokół ognia lub źródła światła. Może to wskazywać, aby nie traktować życia zbyt poważnie i zamiast tego nauczyć się tańczyć w poszukiwaniu światła. Kokon ćmy reprezentuje więzy i pułapki, ale kiedy już się pojawi, dorosła ćma poszukuje światła i wyzwolenia. To bardzo symbolizuje duszę człowieka, którą pociąga Wiedza i Ostateczna Prawda.

Złapanie ćmy oznacza, że ​​ktoś jest o ciebie zazdrosny. Zabicie ćmy i symboliki martwej ćmy oznacza, że ​​przechytrzysz rywali.

Symbolika rdzennych Amerykanów ćmy

Co symbolizują ćmy, zmieniając się z przyziemnego kokonu i gąsienicy, przechodząc przez etapy rozpadu, by wyłonić się jako skrzydlaty owad o delikatnych wzorach? Ćma symbolizuje odrodzenie, zmianę, transformację, zmartwychwstanie i moc regeneracji w mitologii rdzennych Amerykanów.

W rzeczywistości motyle i ćmy zajmują znaczącą pozycję w kulturze rdzennych Amerykanów. Wiele plemion, takich jak Hopi, używało tych owadów, ich tańca i figur na swojej ceramice. Dla ludu Czarnych Stóp te skrzydlate owady reprezentują sen, sny i dusze zmarłych.

Rdzenni Amerykanie wierzą, że zarówno motyle, jak i ćmy uczą nas, że zawsze musi istnieć śmierć, aby nastąpiło odrodzenie i wzrost. Te uskrzydlone stworzenia zachęcają nas do uwolnienia pojedynczego przywiązania do ego i zrobienia miejsca dla bogatej złożoności naszej autentycznej natury.

Ponieważ ćmy prowadzą nocny tryb życia i wychodzą nocą, są nauczycielami i przewodnikami Czasu Snu, wypartych cieni nas samych, a często naszej wypartej dzikiej natury. Nauczyciele szamańscy wierzą, że ćmy uczą nas mądrości Czasu Snu, a także bogatej dzikości naszej mrocznej natury. 

Uczą nas również, że ciemność i światło są zintegrowanymi współtwórczymi siłami życiowymi. Chociaż ćmy wychodzą w nocy – ciągnie je do światła. Tylko z tego świętego zjednoczenia światła i ciemności mogą wyłonić się współtwórcze cuda i wyrazić autentyczną przemianę i cel.

Symbolika chrześcijaństwa ćmy

Biblia wspomina o ćmach sukiennych, podczas gdy Arystoteles i Pliniusz wspominają o kilku szkodnikach rolniczych, w tym ćmach . Wczesna nazwa ćmy to Phalaena wywodząca się od Phallos. 

Później latające fallusy zaczęto uważać za ptaki duszy. Ćmy roją się nad światłem i cmentarzami, być może, szerzyły mit, że jest to symbol zmartwychwstania.

Symbolika celtycka ćmy

W mitologii celtyckiej motyle są przedstawiane ze względu na ich piękno i delikatność. Z drugiej strony ćmy są przedstawiane jako śmierć i rozkład. Celtowie zawsze postrzegali ćmy jako mające ciemną stronę. Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że ćma jastrzębia ma na klatce piersiowej znak czaszki.

W Szkocji i Irlandii wejście ćmy Death’s Head do domu było uważane za zwiastun nieuchronnej śmierci w rodzinie. W Walii sądzono, że pojedyncza łuska ćmy jastrzębiej spowoduje ślepotę. Dlatego; trzepotanie ćmy wokół świecy nie było mile widziane.

W literaturze celtyckiej ćmy kojarzą się ze śmiercią. Dzieci proszono, aby nie wpuszczały ciem do domu, ponieważ symbolizowało to „śmierć w rodzinie”. W tradycji gaelickiej (szkocko-irlandzkiej) za jego duszę uważano motyla lub ćmę przelatującą nad zwłokami. Irlandzkim dzieciom upomniano za przeganianie motyli i ciem, ponieważ mogą one być duszami dziadków lub przodków.

Robaczy wygląd larw ćmy doprowadził do popularnego przesądu, że ćmy zostały stworzone przez czarownice z pomocą diabła. W wielu krajach europejskich wierzono, że larwy ciem są tworzone przez duchy drzew i mogą pełzać w mózgu człowieka, doprowadzając go do szaleństwa.

Ćma w snach

Według sennika snów ćma ma w snach to samo znaczenie co motyl, z wyjątkiem tego, że odnosi się do cienistej strony równania, będąc nocnym.

Ćma, podobnie jak motyle, reprezentuje zmianę i transformację. Ponieważ ten owad zawsze poszukuje światła, oznacza to również, że musisz szukać światła, które jest obecne w każdym z nas. 

Ćma popełnia błąd, tańcząc wokół źródła światła, ulegając przy tym poparzeniom. Jeśli widziałeś ćmę w swoich snach, może to być wskazówka, aby nie szukać materialistycznych przyjemności lub przyjemności poza sobą, ponieważ wszystko, czego szukasz, jest już obecne wewnątrz.

Jeśli jesteś młodą dziewczyną lub chłopcem zakochanym w kimś, kto nie pokazuje ci żadnych preferencji, ćma może sugerować, abyś zrezygnował, zanim się poparzysz. Dobrze przeanalizuj swoją sytuację życiową, jeśli w snach zobaczysz ćmę. Może to wskazywać na to, że gonisz za czymś lub kimś i że pościg może Ci zaszkodzić lub być dla Ciebie śmiertelny.

Ćma reprezentuje również ludzką duszę. Jeśli niedawno zmarł ktoś, kogo kochałeś, sen o ćmie może wskazywać na podróż tej osoby w kierunku światła lub wyzwolenia.

Spotkania ćmy i wróżby

Według Encyclopedia of Superstitions, Folklore, and the Occult Sciences Cory Linn Daniels, CM Stevans, jeśli ćma lata wokół ciebie w nocy, wkrótce otrzymasz list. Wiele osób boi się zabijania ciem, ponieważ wierzą, że są aniołami.

Jeśli ćma lata wokół światła, uważa się, że nieśmiertelni życzą dobrze obserwatorom. Jednak w niektórych kulturach ćmy, zwłaszcza ich larwy, są uważane za przysmaki, a nawet karmione posiłkiem, aby je dokarmić przed gotowaniem.

W Anglii ćma lecąca wokół dziewczyny w zmroku oznacza, że ​​wkrótce dostanie list od swojego kochanka. W Yorkshire ludzie nazywają białe ćmy, które latają nocą, duszami swoich przodków.

Co symbolizuje ćma, jeśli zostanie znaleziona w twoim domu? Znaczenie znaku ćmy w domu reprezentuje wrogów, którzy mogą próbować cię zranić. Pracują, aby podważyć twoją pozycję w życiu. Wskazuje również na kłótnię między tobą a twoim kochankiem z możliwą separacją.

Symbol ćmy jastrzębia lub ćmy sfinksa, jeśli jest biały, oznacza powrót do domu kogoś, kto jest za granicą. Jeśli jest czarny, symbolizuje nadejście złych wiadomości. Ćma księżycowa jest piękną ćmą w kolorze zielonym; Symbolika ćmy luna oznacza zmianę i wzywa nas do życia dla tego, co kochają nasze dusze.

Mitologia i folklor ćmy

Według mitologii ćma jest symbolem dążenia duszy do prawdy. Tak jak ćma jest zawsze przyciągana do światła, tak dusza jest przyciągana do Boskiej Prawdy. Ćma jest również krucha i delikatna i reprezentuje kruchą naturę życia.

Wielu artystów przedstawia ćmę tak piękną jak motyl w swoich pracach i opowieściach ze względu na delikatne skrzydła ćmy, symetryczne kształty, wzory i kolory. A ponieważ światło przyciąga ćmę fizycznie, artyści uważają, że ćma reprezentuje zmysłową istotę, która również fizycznie poddaje się uwodzicielskiemu światłu.

Jednak w większości przedstawień mitologicznych ćma kojarzy się z duszą, zwłaszcza że „dusze” zmarłych latają nocą w poszukiwaniu światła. W mitologii polinezyjskiej znaczenie czarnej ćmy jest symbolem duszy człowieka.

Co oznacza biała ćma w Guajiro w Kolumbii? Jeśli w sypialni znajduje się biała ćma, jest to duch przodka i dlatego nie wolno jej źle traktować. Znaczenie ćmy w znaku domu jest takie, że są one duszami zmarłych i dlatego należy je delikatnie usuwać, jeśli kłopotliwe inne duchy mogą się zemścić.

W opowieści o Lady Moth piękna wróżka latała wokół Sir Candlelight i spaliła się żywcem. W tym procesie straciła lśniące złote skrzydła. To ostrzeżenie dla młodych dziewcząt, które szukają towarzystwa tych, którzy nie mają dla nich żadnych preferencji.

Zwierzęta duchowe Ćma

Zwierzęta duchowe pomagają nam dostrzec i wykorzystać ich moc, abyśmy mogli zastosować ich „lekarstwo” w naszym codziennym życiu. Znaczenie duchowego zwierzęcia ćmy polega na tym, aby nigdy nie rozpaczać i że zawsze jest dostępne światło, kiedy go szukamy. A kiedy znajdziesz to wewnętrzne światło, ćma prosi cię, abyś tańczył wokół niego!

Symbolika ćmy polega na rozjaśnieniu i nie traktowaniu życia zbyt poważnie. Wskazuje też na nadchodzącą zmianę – i to dużą. Tak, będą wyzwania i można się nawet „spalić” w tym procesie, ale ćma każe przyjąć to wyzwanie. Wskazuje, że „to też minie”.

Wezwij duchowe zwierzę ćmy, jeśli jesteś zdezorientowany i potrzebujesz wyjaśnienia. Możesz również wezwać ćmę do zwiększenia swojej atrakcyjności i zwiększenia atrakcyjności seksualnej.

Duchowe znaczenie ciem polega na tym, że głęboko doceniasz naturalne kręgi życia i śmierci. Jesteś także lotnym zwierzęciem i masz tendencję do ścigania rzeczy, które czasami mogą być dla ciebie szkodliwe. Może to wskazywać, że zakochujesz się w niewłaściwej osobie lub szukasz niewłaściwych rzeczy w życiu, ponieważ powodują one krzywdę, obrażenia, a nawet mogą być dla ciebie śmiertelne.

Zwierzę totemiczne ćmy

Totem zwierzęcy ćmy reprezentuje metamorfozę lub zmianę. Ćma, podobnie jak jej atrakcyjny motyl kuzyn, wyłania się z kokonu. Jeśli ćma pojawiła się jako twoje zwierzę totemiczne, zwróć szczególną uwagę na etap życia, na którym się znajdujesz i sytuację, z którą się obecnie borykasz. Zadaj sobie pytanie: na jakim etapie zmiany jesteś?

Ćma to istotna istota w świecie dusz. Jest symbolem zmiany, dążenia do światła, poszukiwania wiedzy, miłości i szczęścia. Zbadaj kolor ćmy, ponieważ może on dodatkowo pomóc w zrozumieniu jego znaczenia. 

Na przykład biała ćma może powiedzieć ci więcej o pozytywnej zmianie, która zaszła w twoim życiu. Z drugiej strony czarna ćma może cię ostrzec, abyś bardziej uważał na to, do czego dążysz.

Wokół źródeł światła często tańczą ćmy. Może to wskazywać, że nie należy brać rzeczy zbyt poważnie. Może to być dla ciebie przypomnienie, aby przywrócić szczęście lub przyjemność do swojego życia, bez względu na ciemność na zewnątrz. 

Zwierzę totem-ćma mówi ci, że życie nigdy nie jest takie, jakim się wydaje, ale zawsze jest światło i zachęca cię do poszukiwania tego wewnętrznego światła w każdym z nas.

Zwierzę mocy ćmy

Ćmy jako zwierzęta mocy oznaczają strach przed śmiercią, nieznanym, a nawet pech lub negatywną wróżbę. Ćmy są prawie niewidoczne w nocy, a także prowadzą nocny tryb życia. Nocność i niewidzialność są odpowiedzialne za ludzi bojących się ciem.

Niewidzialność ćmy pogrąża się w ciemności; nie ma mowy, abyśmy mogli zobaczyć ćmę, gdy jest ciemno. Jednak sama ćma poszukuje światła i może się nawet poparzyć w procesie poszukiwania światła. 

Tak więc istnieje konkretny związek między ćmami a nocą lub ciemnością. I to właśnie te skojarzenia sprawiły, że ćma symbolizuje „strach”, „negatywność”, „zły omen”, a nawet ciemność.

Podobnie jak wilki, płomykówki i nietoperze, ćmy są związane z nocą i ciemnością. Wszystkie te stworzenia ciemności charakteryzują się ponadto ciemnym lub czarnym kolorem. Większość ciem jest czarna lub ciemnobrązowa, aby dodatkowo zakamuflować je przed korą drzew. Sama czerń jest symbolem nocy; dlatego ćmy, podobnie jak wszystkie inne zwierzęta nocne, są symbolem złych lub negatywnych wiadomości.

A ponieważ jest odwrotnie – biel lub światło – wskazuje na pozytywność, nadzieję i pokój; znaczenie białej ćmy jest zwiastunem dobrych wiadomości.

Jeśli ćma jest twoim zwierzęciem mocy, możesz mieć tendencję do ścigania złych rzeczy, które mogą cię skrzywdzić lub zniszczyć.

Znaczenie tatuażu ćmy

Tatuaż ćmy jest jednym z najbardziej poszukiwanych tatuaży zarówno wśród młodych, jak i starszych. W końcu, podobnie jak motyl, ćmy mają piękne wzory na skrzydłach. Z tego powodu niektórzy ludzie nazywają ćmy „nocnymi motylami”. Utalentowany tatuażysta może wymyślić wspaniałą reprezentację ćmy.

Ogólnie symbolika tatuażu ćmy oznacza „pogoń za światłem”. Ćma zawsze tańczy wokół świec lub świateł, gdy na zewnątrz jest ciemno. W pogoni za światłem ten mały owad często sam się rani.

Tak więc ćma symbolicznie oznacza może kogoś, kto biega za rzeczami, które są dla niego niezdrowe. Może to oznaczać osobę, która goni za niezdrową miłością, bogactwem materialnym itp. 

Możesz zrobić sobie tatuaż z ćmą, który będzie oznaczał te rzeczy. Pamiętaj, że znaczenie ćmy może być zarówno pozytywne, jak i negatywne: może sugerować zachowanie autodestrukcyjne lub może oznaczać samookaleczenie wyrządzane, gdy ktoś ma intensywne pragnienie wiedzy, światła lub dążenia do oświecenia.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy widzisz ćmy wokół siebie, czy we śnie, czy planujesz zrobić sobie tatuaż, zrozum, że symbolika ćmy jest złożona i ma kilka znaczeń. 

Te znaczenia zmieniają się w zależności od koloru ćmy i mogą być również powiązane z twoją obecną sytuacją życiową. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże ci dokładnie rozszyfrować to, co ćmy próbują ci powiedzieć.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a