MagiaHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Byka (Taurus) (21 kwiecień – 21 maj)

Osoby urodzone w tym znaku za główny cel życia uważają zdobywanie, posiadanie i chęć zachowania bezpieczeństwa. Uznanie ma Byk wyłącznie dla takich poczynań, które w konsekwencji mogą przynieść korzyść. Wszystko, co Byk robi lub zamierza, odbywa się powoli, ale bardzo precyzyjnie. Mają Byki dużo cierpliwości i wytrwałości, bardzo rzadko i to w szczególnych okolicznościach — dają się wyprowadzić z równowagi. Zarówno w pracy, jak i w domu są zrównoważone i łagodne. Chcą żyć w zgodzie z całym światem, nie ma w nich agresywności czy chęci rywalizowania. Zdaniem osób spod tego znaku świat jest mimo wszystko na tyle piękny, że należy brać z niego to co najlepsze i wykorzystać wszystkie przyjemności życia. Byk jest nie tylko znawcą kuchni, ma również dobry gust, wyrobiony smak, wie jak się ubierać i jak się zachować w niemal każdej sytuacji. Nie znosi krzykliwych osób, jaskrawych barw, narzucania mu cudzych ocen czy woli. Lubi kolory pastelowe, ma wyczucie proporcji, barwy i kształtu. Może właśnie dlatego spotykamy tutaj dość często zainteresowania artystyczne – rzeźbą, malarstwem, architekturą, wnętrzarstwem. Ideałem, do którego Byk dąży, jest harmonia współżycia, która jest możliwa tylko wówczas, gdy sprawy materialne nie będą celem nadrzędnym. Złośliwi twierdzą, że jest to niemożliwe, bo Byk ma skłonności egoistyczne. Jest w tym ziarnko prawdy, gdyż dąży przede wszystkim do zapewnienia spokojnego bytu sobie i najbliższej rodzinie, do zgromadzenia rezerw na tzw. „czarną godzinę”.

Powiązane artykuły

Płeć piękna spod tego znaku, nawet gdy jest zakochana, będzie się interesować jaki ma zawód jej wybraniec serca, ile zarabia i czy przypadkiem nie jest zbyt lekkomyślny. Żony ze znaku Byka są na ogół bardzo sympatyczne i miłe, zgodne w pożyciu – chętnie jednak przejmują ster rządów. W zdecydowanej większości przypadków wychodzi to na zdrowie i mężowi i domowi. Pani Byk jest bowiem gospodarna, rozsądna i oszczędna. Natomiast zdecydowaną jej wadą jest zbyt wielka dociekliwość w poszukiwaniu owych osławionych mężowskich „zaskórniaków”, bez których – co tu ukrywać – mężczyzna spod każdego znaku czuje się fatalnie. Również mąż Byk jest w każdej rodzinie mile widziany, odstępstwa od pozytywnych cech zdarzają się dość rzadko. Byk jest stały w uczuciach, nawet wierny, a od żony nie wymaga ciągłych fajerwerków intelektu. Zadowoli się gdy będzie mu oddaną a przy tym dobrą gospodynią.

Życie seksualne Byka – uwaga miłe Panie! – cechuje delikatność, subtelność i erotyczne wyczucie. Stanowi nadto dość istotną sferę w niemal całym życiu Byków, jednak przeszkodą w swobodnym realizowaniu bogatego życia erotycznego Byków jest bardzo silnie rozwinięta więź rodzinna. Rekompensatą w tym zakresie są dla Byków rozkosze kulinarne. Dziewczęta urodzone w tym znaku są urocze, pełne wdzięku, często bardzo ładne; niestety, ich zainteresowania intelektualne nie są najwyższego lotu. Zwykle mają zdrową cerę, zadarty nosek i wszędzie gdzie trzeba – właściwe zaokrąglenia. Celem życia panienek spod tego znaku jest zamążpójście, i choć w panieńskich latach są skłonne do flirtów, jako żony najczęściej są wierne i przykładne. Należy do rzadkości chęć wyemancypowania, dążenie do samodzielnej kariery zawodowej, chadzanie własnymi drogami, bowiem ideałem pani Byk jest dom, mąż i dzieci. Skakanie z kwiatka na kwiatek nie jest specjalnością Byków obojga płci.

Byk patrzy na świat pogodnie, z przeświadczeniem, że dobre jedzenie, komfort, spokój, dobry sen to rzecz ważna; a jeśli do tego uskładana przezeń kupka pieniędzy jest większa niż u sąsiada, daje mu to niemal pełne zadowolenie, Byki mają skłonność do wszystkiego co ładne, miłe i przyjemne. Instynktownie Byk ucieka od kłopotów, choroby, pechowców i ludzi konfliktowych. Potępia wszelką niesolidność, niezdecydowanie, niepewność. W znacznej większości przypadków na prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń Byków nie ma co liczyć, są zbyt egocentryczni. Otaczający ich świat i łudzi oceniają pad kątem trzeźwej kalkulacji. Na czyste i bezinteresowne przyjaźnie Raka, Panny, Koziorożca i Ryby patrzą Byki podejrzliwie i bez przekonania. Mimo to, Byki winny szukać w pierwszej kolejności partnerów w przyjaźni i miłości właśnie wśród tych znaków.

Byk, jako szef, uważany jest za najlepszego z najlepszych, mimo że nie należy do najłatwiejszych w kontaktach służbowych. Jest zrównoważony, dobroduszny i uśmiechnięty – taki już jest z natury. Ma świadomość, że dla każdego musi starczyć miejsca na tym najlepszym ze światów, i że jego współpracownicy to też ludzie, ze swoimi troskami, problemami, ambicjami i marzeniami. Nie wykorzystuje więc ich nadmiernie, nie zmusza do pracy na pełny regulator, uważa, że jutro też jest dzień. Lubi tylko, gdy wszystko u niego idzie jak w dobrym szwajcarskim zegarku. Nie będzie uważał za zdrożne powolnego wchodzenia nowego pracownika w problemy firmy, ale gdy minie czas nauki – będzie konsekwentnie wymagał samodzielnego myślenia, a przede wszystkim pozytywnych wyników. Ceni ludzi rzutkich i przedsiębiorczych, nie uznaje nieustannego prowadzenia za rączkę. Bardzo rzadko wybucha, a i wtedy złość mija mu szybko i bez śladu.

Kolory przynoszące Bykom szczęście są jasne i pastelowe

Szczęśliwe dni tygodnia — środa i sobota,

Mocny punkt — wierność, słaby — upór

Szczęśliwe liczby — 5, 6 i 8.

Szczególnie przyjazną planetą dla Byków jest Venus, symbol miłości.

Szczęśliwym kwiatem Byków jest słonecznik, kamienie: agaty, jaspisy i onyksy.

Ulubione miejsce: w ogrodzie, wśród drzew i kwiatów.

Szczególne cechy Byków to pogoda ducha i zamiłowanie do ładu i porządku.

Według Fr. Prengiela — Byk ma temperament limfatyczno-nerwowy, a charakter melancholijno-fLegmatyczny.

Stawni ludzie urodzeni w znaku Byka:

Henryk’Sienkiewicz (Nobel) 4.05.1846 r. pisarz

Stanisław Moniuszko 5.05.1819 r. kompozytor

Karol Marks 5.05.1818 r. teoretyk rewolucji książę

Józef Poniatowski 7.05.1763 r.

Władysław Reymont (Nobel) 7.05.1867 r. pisarz

Marina Vlady 10.05.1938 r. aktorka filmowa

Carl Linneusz 13.05.1707 r. przyrodnik

Jan Kiepura 16.05.1902 r. śpiewak operowy

Bertrand Russel (Nobel) 18.05.1878 r. przyrodnik

Ważniejsze cechy Byka: Spokojny, cierpliwy, uczynny, docenia dobra materialne, jest konkretny, bardzo dobry pracownik, aktywny, z inicjatywą, w miłości zachłanny i zazdrosny. Zwykle przez całe życie towarzyszy Bykowi pomyślność. Najkorzystniejszą dla Byków porą roku jest wiosna.

Powiązane artykuły

Sprawdź też
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a