HoroskopMagicZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Ryb (Pisces) (21 luty — 20 marzec)

Osoby urodzone w znaku Ryb są dla otoczenia dość trudne do zrozumienia i współżycia, często bowiem ich działaniem kierują przeczucia i intuicja. Większość Ryb to osoby o łagodnym charakterze, zgodne, często ustępliwe, ale w wypadku podjęcia jakiejś decyzji, oceny czy sądu nikt ich nie jest w stanie przekonać, że nie mają racji. Ryby wówczas są uparte i nie przyjmują do wiadomości żadnej argumentacji. Lubią spokój, kontakt z przyrodą, a szczególnie z wodą. Ale także lubią muzykę, nie stronią od uciech tego świata, które określano kiedyś lapidarnie: „wino, kobiety i śpiew!” Od lat dziecięcych marzą, a ich marzenia często w późniejszych latach udaje im się zrealizować. Inteligencja Ryb nie należy do błyskotliwych, z czego otoczenie wyciąga mylne wnioski. Ryby są bowiem subtelne, czułe i wrażliwe, dostrzegają to, co przeciętny człowiek mija obojętnie.

Cechy charakteru Ryb obojga płci niewiele się różnią. Są z natury nieśmiałe, łatwo podlegają wpływom tzw. mocnych charakterów, np. spod znaku Byka, Lwa czy Barana. W gronie zaufanych i sprawdzonych przyjaciół Ryby są wesołe, miłe i pogodne. Ryby są w ogóle bardzo uczuciowe. Nie przepadają za dużymi zbiorowiskami ludzkimi, czują się wówczas nieswojo, są speszone, a nawet onieśmielone. Wolą życie spokojne, na własny rachunek, niż eksponowane stanowiska. Ryby nie stronią od dobrej kuchni.

W życiu seksualnym Ryb obojga płci niezmiernie ważny jest dobór partnera, który winien mieć większą inicjatywę przy jednoczesnej dużej subtelności, wówczas Ryba jest aktywna i odwzajemnia się szczerym uczuciem. Ryby nie dysponują tymi, co obecnie nazywa się dużą siłą przebicia, nie lubią się z losem brać za bary, wolą ustąpić. Czasem rodzi to u Ryb poczucie niedoceniania ich osoby, a nawet kompleksy. Ryba nie jest dusigroszem, jak np. Panna. Uważa, że pieniądze są po to, by je przyjemnie wydawać. Ryba lubi wygody, dobrze i komfortowo urządzone mieszkanie, wytworne przyjęcia! Jeśli musi pracować zawodowo, wybierze zazwyczaj zawód wolny, nie znosi bowiem siedzenia na jednym miejscu.

Rybę łatwo urazić i sprawić jej ból. Partnerami Ryb w miłości i przyjaźni bywają najczęściej osoby spod znaków Raka, Skorpiona, a także Byka i Koziorożca.

Ryby często czują pociąg do lekarstw, alkoholu i. narkotyków. Osoby te muszą zachować szczególną ostrożność, bo niestety, odporność Ryb w tym względzie jest znikoma.

Pani Ryba jest zwykle niewolnicą spraw i obowiązków domowych; może dlatego, że wszystko, co związane z domem, robi dobrze i z wielkim sercem. Ryby obojga płci są zwykle powściągliwe w manifestowaniu swoich uczuć i przeżyć, bywają marzycielskie, skromne, nierzadko bojaźliwe. Ryba jako szef nie znosi rygorów biurowych, ale umie doskonale przekonać współpracowników do największego wysiłku. Ma zdolności aktorskie i choć z jego charakterem niełatwo spełniać funkcję szefa, zagra swoją rolę bezbłędnie. Nie ma Ryba – szef zwyczaju karcić czy krytykować, może i słusznie, uważa bowiem, że pochwała czy słowa zachęty bardziej mobilizują do działania. Przy wyborze pracowników Ryba jest skrupulatna do przesady, a mając dużo wyczucia — zwykle trafia bez pudła.

Tak więc mocny punkt Ryb to intuicja, a słaby — nieśmiałość. Kolor przynoszący Rybom szczęście to błękit (niekoniecznie nieba, mogą to być czyjeś oczy). Szczęśliwe dni tygodnia to poniedziałek, wtorek i piątek, a liczby – 2,9 i 11. Przyjazną dla Ryb planetą jest Neptun. Szczęśliwy kwiat to jaśmin, a kamienie to chryzolit, topaz, jaspis i szmaragd.

Gwiazdy sprzyjają Rybom szczególnie wiosną. Cechy dominujące to dobroć i uczuciowość.

Osoby urodzone w znaku Ryb mają temperament limfatyczno-sangwiniczny, a charakter flegmatyczno-sangwiniczny.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Ryb:

Zygmunt Krasicki 19.02.1812 r. poeta i dramaturg

Mikołaj Kopernik 19.02.1478 r astronom Karol Swierczewski — Walter 22.02.1897 r. generał

Fryderyk Chopin 22.02.1810 r kompozytor

Carlo Goldoni 25.02.1707 r. komediopisarz

Karol May 25.02.1802 r. powieściopisarz

Wiktor Hugo 26.02.1802 powieściopisarz

l i z Taylor 27.02.1930 r. aktorka

John Steinbeck (Nobel) pisarz

Kazimiera Pułaski generał 27.02.1902 r

Ważniejsze cechy Ryb: Brak zdecydowania. Nieśmiała, sympatyczna, o dobrym sercu. Uczuciowa. Niecierpliwa. Nerwowa. Niekonsekwentna, często naiwna. Zarozumiała, lubiąca wygody i komfort.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a