MagicHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Wodnika (Aquarius) (21 styczeń — 20 luty)

Osoby urodzone w okresie nasilenia konstelacji gwiezdnej zwanej Wodnikiem zdecydowanie uważają sprawy ducha za ważniejsze od spraw ciała. Żadna inna konstelacja gwiezdna nie miała wpływu na urodzenie tylu wybitnych myślicieli, poetów, wynalazców i uczonych, co znak Wodnika. Wodnik najczęściej idzie przez życie samotnie. Działa zdecydowanie, ale nie za wszelką cenę. Mając umysł twórczy, patrzy dalej i głębiej niż jego otoczenie, które nie rozumiejąc go, najczęściej uważa go za dziwaka i fantastę. Wodnik nie zwraca uwagi na obiegowe opinie krążące na jego temat, idzie konsekwentnie swoją drogą, jest bowiem nie tylko teoretykiem, ale również potrafi swoje idee wprowadzać w życie. Wodnika pociąga wszystko co niebanalne, lubi dobrą organizację, nowe wynalazki, fascynują go rzeczy niezwykłe, tajemnicze, zagadkowe. Jest wrogiem rutyny, głupoty, zbędnych konwenansów, nudziarstwa, niezdecydowania, ograniczeń, przymusu. Wodnik nie stroni od ludzi, ale stwierdza, że „im lepiej poznaje ludzi, tym bardziej szanuje zwierzęta”. Ma specyficzny styl życia, dotyczy to również pracy zawodowej: potrafi całe dnie spędzać bezczynnie, ale jest to coś w rodzaju „ładowania akumulatorów”, by następnie w ciągu kilku dni zdziałać więcej, niż inni w ciągu miesięcy. Zdarzają się Wodniki o wyniosłym sposobie bycia, ale również o zdolnościach aktorskich; bez nich nie byłoby dobrego teatru czy filmu. Wodnik dąży do zdobycia przewagi we wszystkim, co dotyczy ducha. Jeśli zdarzy mu się zająć wysokie „stanowisko, można być pewnym, że nie przywiodła go tam chęć zdobycia władzy, lecz wzniosłe idee (przypuszczalnie stąd tak mało jest Wodników na wysokich stanowiskach). Wodnik z dużymi oparami zawiera przyjaźnie, ale osoby, które obdarzy przyjaźnią, mogą na niego zawsze liczyć. Jest wówczas szczery, koleżeński, życzliwy i wierny. Życie seksualne traktuje marginesowo, jest w tej dziedzinie bardziej lekkomyślny niż namiętny.

Jako mąż i ojciec jest absolutnym optymistą, bujającym w obłokach. Nie lubi zajmować się sprawami przyziemnymi, z których niestety również składa się tzw. „życie”. Musi to robić za niego żona, patrząca zwykle na życie trzeźwo i realnie. Wodnik, mimo ciągot do życia w świecie fantazji, mimo licznych fanaberii, jest człowiekiem ciekawym, oryginalnym, niepodobnym do innych. Poglądy ma zdecydowanie postępowe, demokratyczne, nie ma przesądów. Pochodzenie społeczne znaczy dla niego bardzo niewiele, natomiast poziom i możliwości intelektualne — niemal wszystko, dlatego Wodnik bardzo często wybiera tzw. wolny zawód. Wodniki żenią się zwykle przed 30 rokiem życia i niestety, prawie wszystkie się rozwodzą. Dopiero znacznie później trafiają na właściwego partnera. Nikt i nic nie jest w stanie zadziwić Wodnika; co dla innych niesamowite, cudowne, fantastyczne, dla niego jest po prostu zwyczajne. W drobnych sprawach jest małostkowy, w poważnych ma zwykle szeroki gest. Lubi długie samotne spacery, bezpośredni kontakt z przyrodą. Nigdy „nie odczuwa samotności — jego myśli, pomysły, nowe idee zastępują mu najciekawsze towarzystwo. Zdaniem R. Valentiniego, ludzie urodzeni w styczniu, to po prostu Anophelos maculipomia czyli komary, mające naturę i psychikę uczonych, rozumiejące przyrodę i jej tajniki oraz osiągające w te j właśnie dziedzinie zadziwiające rezultaty.

Jako przełożony, Wodnik występuje bardzo rzadko, nuży go biurowa monotonia, niechętnie podejmuje decyzje, nie znosi tzw. „nasiadówek”. Jest mino to — a może dlatego — uważany za wzór szef a i ogólnie lubiany przez pracowników. Wynika to z taktu, że zdecydowanie wyrasta ponad biurową przeciętność, jest wrażliwy i inteligentny, ma ponadto intuicję, która pozwala mu omijać rafy biurokratycznych anachronizmów oraz ludzi konfliktowych.

Wśród Wodników częste są przypadki szczerej przyjaźni, pozbawionej egoizmu. Wodnik jest bowiem koleżeński, życzliwy, lojalny.

Panie spod tego znaku są kapryśne i zmienne jak pogoda w marcu. Są pod tym względem najmniej sympatyczne ze wszystkich znaków Zodiaku. Nigdy nie wiadomo, co za chwilę strzeli do głowy pani Wodnik, Może dla zrekompensowania tej wady panie Wodnik są powabne, kobiece i czarujące. Nie są również najlepszymi gospodyniami, ale mają dużo osobistego wdzięku, przy którym mąż zazwyczaj zapomina, że trzeci dzień dostaje na obiad tę samą zupę, okraszoną czarującym uśmiechem. Panią Wodnik nie łatwo zdobyć — nie trafiają do niej najżarliwsze wyznania miłosne, ceni natomiast inteligencję i nieprzeciętne cechy umysłu.

Panna Wodnik jest oryginalną, wspaniałą towarzyszką w nauce i zabawie, bardzo atrakcyjną, choć nieco chłodną. , Panie, bez względu na wiek, są energiczne i przedsiębiorcze, zwykle na poziomie umysłowym wykraczającym ponad przeciętność. Najczęściej odnoszą sukcesy w zawodach lekarza, prawnika czy aktorki.

Planetą, która szczególnie sprzyja Wodnikom jest tajemniczy Uran. Najbardziej odpowiednimi partnerami w przyjaźni i miłości są dla Wodników: Bliźnięta, Lew, Skorpion i Waga. Szczęśliwe kamienie to beryl, szafir, diament; ametyst. Mocny punkt Wodnika to rzeczowość, a słaby — agresywność. Szczęśliwy kwiat to mimoza, a ulubione miejsce — w altanie. Szczęśliwe dni tygodnia to środa i piątek, a liczby — 5, 6, 10.

Gwiazdy sprzyjają Wodnikom szczególnie w lecie. Cechy dominujące to inteligencja i sceptycyzm. Według Fr. Rrengiela — Wodnik to najczęściej typ żółciowo-sangwinicznym.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Wodnika: Konstanty Ildefons Gałczyński . 23.01.1906 r. poeta Wasilij Czapajew 28.01.1887 r. dowódca Ignacy Krasicki 3.02.1735 r. poeta Krzysztof Kolumb 6.02.1446 r. odkrywca, podróżnik Tomasz Alfa Edison . 10.02.1847 r pisarz Juliusz Verne 8.02.1828 r wynalazca Tadeusz Kościuszko 12.02.1746 r generał Ahisbasn Lincoln 12.02.1809 r. mąż staniu Karol Darwin 23.01.1906 ar; przyrodnik Galileo Galileusz 18.02.1564 r. astronom Ważniejsze cechy Wodnika: Sam wdzięk i czar. Liberalny. Sceptyczny. Nieibanalpny. Dociekliwy. Krytyczny. Ogólnie ceniony, czasem luI biany. Pełen pomysłów. Uzdolniony, szczególnie w łriie- [ runkiu badań i organizacji.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a