SennikMagic

Kolor żółty

Sennik

Kolor żółty kojarzony jest z komunikacją, światłem, ciepłem, aktywnością. Barwa żółta w przyrodzie jest postrzegana natomiast jako uniwersalny sygnał ostrzegawczy, więc dla śniącego sen może być przestrogą przed zagrożeniem lub obrazować jego lęki i obawy. Informacje mogą pojawiać się na przykład pod postacią znaków ostrzegawczych, które mają właśnie żółte tło. Kolor żółty dawniej wiązał się też z fałszem, zdradą, brakiem moralności. W malarstwie postać Judasza przedstawiano w żółtych szatach, a we Włoszech odcień żółty przypisano kurtyzanom.

Kolor żółty często powiązany jest z chęcią rozwoju, poznawania siebie i otaczającego świata – na taką interpretację snu mogą wskazywać szczególnie żółte przedmioty.

Kolor żółty może pojawiać się we śnie pod postacią ognia, wtedy jego symbolika zależy od charakteru snu – przyjazny, niegroźny ogień odzwierciedla oświecenie, namiętność, wiedzę, ciepło domowego ogniska (szczególnie jeśli widzimy ogień w kominku lub piecu). Płomienie o ogromnej mocy, które mają niszczący charakter wskazują na kłopoty z opanowaniem emocji i niebezpieczeństwo.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wyłącz Ad Block-a

Prosimy o wyłączenie Ad Block-a. Nie znajdziesz tutaj żadnych wirusów i innego tego typu niechcianych programów.