HoroskopMagiaZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Skorpiona (Scorpio) (24 październik — 22 listopad)

Osoby urodzone w znaku Skorpiona, to przede wszystkim wojownicy, podobnie jak spod znaku Barana. Dla nich całe życie to wielkie pole nieustającej walki. W dążeniu do realizacji własnych celów Skorpion bywa często bezwzględny i nie ogląda się na konsekwencje swoich czynów. Potrafi rzucić się w wir pracy i poświęcić jej bez reszty. Skorpion jest małostkowy i z trudem wybacza doznane urazy i krzywdy. Co gorsza, na ogół ich nie zapomina, ale dotyczy to również wyświadczonych mu usług czy grzeczności. Ma specyficzne poczucie humoru, zaprawione ironią i sarkazmem. Niełatwo przekonuje się do zalet drugiej osoby, wychodzi bowiem z założenia, że trzeba zjeść z kimś beczkę soli, by go poznać. Nie oczekując pomocy od innych – sam potrafi być dla przyjaciół niezawodną podporą w razie jakiegoś nieszczęścia. Jednego bardzo nie lubi Skorpion – roli pocieszyciela. Nie zabiega o honory i zaszczyty, ma bowiem świadomość ich przemijającej wartości. Może jednak wykazać się bezprzykładną energią i ofiarnością. Na końcu kariery zwykle czeka Skorpiona uznanie, a często sława. Tych zasług nie odrzuci, ale i nie potraktuje jako jedyny cel w życiu. Lubi mieć „ostatnie słowo” w dyskusji. Cieszy go poczucie własnej siły i przewagi.

Skorpiony rodzaju męskiego, którym finansowe możliwości na to pozwalają, są. namiętnymi zbieraczami i kolekcjonerami broni białej i palnej, lubią również polować. Skorpion nie lubi cudzej przewagi czy wyższości, ale potrafi ją uznać i docenić. Nie znosi tchórzostwa i lizusostwa. Do ludzi głupich i ograniczonych czuje pogardę, ale jej nie okazuje. Ma wrodzoną zdolność odkrywania słabych punktów przeciwnika, spostrzegawczość Skorpionów jest bowiem zdumiewająca.

W pracy zawodowej trudniej go zadowolić niż nawet osoby urodzone pod znakiem Panny, które słyną z pedanterii. Skorpion ma skłonność do tyranizowania, bywa wówczas nielubiany. Wieki świadczą, że nie ma lepszych i bardziej wytrwałych wojowników, jak właśnie urodzeni w znaku Skorpiona – odznaczają się odwagą, zimną krwią oraz kamiennym spokojem w chwili zagrożenia.

Ze wszystkich znaków Zodiaku Skorpion jest najbardziej skomplikowany, nie wierzy nikomu, lubi polegać wyłącznie na sobie samym, dlatego współżycie z nim nie jest łatwe. Podobnie zachowuje się w małżeństwie, jednak życie seksualne traktuje serio i jest w tej dziedzinie niezmordowany do późnego wieku! Ceni sobie niezależność materialną, a w interesach jest ostrożny, ale nie drobiazgowy. Ma dar otwierania ludzkich serc, budzi zaufanie, dowiaduje się o wszystkim bez specjalnych starań, jak spowiednik. Mimo to, nie ufa otoczeniu, stale czuje się zagrożony. Tymczasem złe wpływy omijają Skorpiona, zwykle towarzyszy mu powodzenie w pracy i życiu osobistym. Jest dynamiczny i pracowity, uważany przez współpracowników niemal za wzór cnót wszelkich. Jeśli Skorpion jest o czymś głęboko przekonany, będzie o to walczył do ostatniego tchu, do ostatniej szansy, i -co ciekawe – na ogół zwycięża. Skorpion to znakomity kryminolog, naukowiec, lekarz i żołnierz.

Panie Skorpion odznaczają się niespożytą energią, potrafią być bezlitosne i nawet mściwe. Podobają się szczególnie mężczyznom o łagodnym charakterze, takim trochę niedołęgom, trochę niezdecydowanym, których pani Skorpion poprowadzi twardą ręką przez życie. Żona spod tego znaku rządzi domem, jest bardzo dzielna, przedsiębiorcza i zapobiegliwa, a przy tym trzeźwo myśląca. Ma duży temperament, dlatego mąż pani Skorpion musi być bardzo ostrożny w okazywaniu komuś sympatii poza domem bo gwałtowne reakcje i zazdrość to przywilej Skorpionów. Cokolwiek Skorpion czyni, wkłada w to całe serce. Zycie seksualne pani Skorpion stanowi znaczną część jej aktywnego życia i o tym szanowny małżonek nie powinien zapomnieć. Kto z panów czuje się na siłach sprostać tym wymaganiom, winien szukać wybranki swego serca wśród dziewcząt spod znaku Skorpiona.

Dzieci spod tego znaku są zdolne, bystre i inteligentne, ale trudne do prowadzenia. Mają dużo energii, dlatego muszą się wyżyć i wyhasać. Jeśli ludzie spod tego znaku zeszli ze ścieżki wytyczonej przez przepisy prawa, są uważani za przebiegłych i niezwykle inteligentnych przestępców, nie cofających się przed żadnym czynem.

Według Fr. Prengiela — Skorpion ma temperament limfatyczno-sangwiniczny, a charakter flegmatyczno-choleryczny.

Osoby urodzone w znaku Skorpiona winny w pierwszej kolejności szukać partnerów w przyjaźni i miłości wśród znaków szczególnie im życzliwych, tj . Byka,- Raka, Skorpiona, Koziorożca i Ryby. Tylko dwa znaki mają tak liczne grono znaków przyjaznych – Lew i Skorpion.

Szczęśliwe dni tygodnia dla Skorpiona to poniedziałek i piątek,

mocny punkt to zaradność,

słaby — zawziętość.

Kolor szczęśliwy to odcienie zieleni,

przyjazna planeta to Pluton,

szczęśliwy kwiat — bez,

kamienie — szmaragd, topaz i chryzolit,

liczby — 7, 9, 11.

Miejsce, w którym ponoć Skorpion czuje się najlepiej, to łazienka.

Cechy dominujące u Skorpiona to ambicja i pamiętliwość.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Skorpiona:

Pablo Picasso 24.XQ.l88i r. malarz

Niccolo Paganini 27.10.1782 r. skrzypek

Erazm z Rotterdamu 28.10.1467 r. humanista Odrodzenia

Siivaaa Mangano 29.10,1930 r. aktorka

Maria Skłodowska-Curie (2 X Nobel) 7.11.1867 r. fizyk

Marcin Luter 10.11.1483 r. reformator

Arnold Zweig 10.11.1887 r. pisarz

Artur Grottger 11.11.1837 r. malarz

Jawaharlal Nehru 14.11.1899 r. maż stanu

Ignacy Paderewski 18.11.1860 r. pianista i polityk Francois Voltaire 21.11.1694 r. filozof

Ważniejsze cechy Skorpiona: Dobry przyjaciel, ale groźny wróg. Ma zmysł praktyczny i lubi wszystkie sprawy załatwiać do końca. Lubi walczyć. Dowcipny i z wyobraźnią. Prawdomówny. Broni swoich racji bez względu na konsekwencje. Okres lata nie jest najlepszy dla Skorpionów. Mimo pozornej szorstkości w sposobie bycia cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej, roztaczają jakiś szczególny urok, któremu trudno się oprzeć.

Tagi
Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close
Back to top button
Close

Wykryto blokadę

Strona utrzymuje się z wyświetlanych reklam. Proszę wyłącz AdBlock-a!
Przejdź do paska narzędzi