PsychologiaNaukaReligiaReligiaRozwój duchowy

Życzliwość

Dobro tkwi w szczegółach!

Jak określasz życzliwość? Większość ludzi intuicyjnie odpowiedziałaby, że bycie miłym oznacza robienie miłych rzeczy dla innych ludzi. Inni mogą dodać, że życzliwość obejmuje także bycie życzliwym dla siebie. Czy trudno jest być miłym? Nie. To łatwe. Jest to tak łatwe, że czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak proste może być.

Świadome akty dobroci mają pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, w tym lepszy nastrój, wyższy poziom szczęścia i wyższy poziom zadowolenia z życia. 

„Czyń odrobinę dobra tam, gdzie jesteś; to te małe kawałki dobra, które razem ogarnęły świat. ” – Desmond Tutu

Czy pamiętasz czasy, kiedy ktoś był dla ciebie miły?

A teraz zmień scenariusz i pomyśl, jak byłeś miły dla innej osoby? Przypomnij sobie ich reakcję.

Wejdź do swojego serca i zauważ tam uczucia.

Jeśli nie czytasz dalej niż ten punkt, powinieneś wiedzieć, że życzliwość wpływa na użytkownika i doświadczającego – pozostawiając trwałe wrażenie na obu.

W tym świecie w szybkim tempie życzliwość i współczucie ustępują miejsca selfie, interesom własnym i niepotrzebnym interakcjom międzyludzkim.

Każda osoba czeka na odkrycie lub wzbogacenie się, wierząc, że ma ona klucz do szczęścia. Jednak kiedy osiągają sukces, tęsknią za swoim poprzednim życiem, nie doceniając pułapek sławy.

Oczywistym faktem jest, że planeta nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Ale rozpaczliwie potrzebuje więcej osób wprowadzających pokój, uzdrowicieli, konserwatorów, gawędziarzy i miłośników wszelkiego rodzaju. Potrzebuje ludzi, którzy dobrze mieszkają na swoich miejscach. Potrzebuje ludzi o moralnej odwadze, gotowych przyłączyć się do walki, aby świat stał się mieszkalny i ludzki. A te cechy niewiele mają wspólnego z osiągniętym sukcesem.

Życzliwość jest fundamentem ludzkiej egzystencji. Jesteśmy wrzucani w świat jako noworodki i wzbogaceni dobrocią wychowania naszych rodziców przez kolejne lata.

Ludzie są jedynymi ssakami o przedłużonym okresie ciąży. Inne stworzenia polegają na wsparciu przez krótki czas, zanim stają się samowystarczalne. Po urodzeniu jesteśmy bezsilni i polegamy na naszych opiekunach, aby zaspokoić nasze potrzeby.

Dlatego dobroć jest wszyta w ramy naszego DNA. Jesteśmy dosłownie połączeni z życzliwością.

Każda osoba ma opinie na temat tego, jak poprawić świat, choć nikt nie chce praktykować dobroci na własnym podwórku.

Nie szkodzić

„Uprzejmość jest językiem, który głusi słyszą, a niewidomi widzą”. – Mark Twain

Pokój światowy nie powstanie z obalenia władzy dyktatorskiej lub zakończenia konfliktów między narodami. Stanie się tak, gdy ludzkość podniesie swoją świadomość poza lęk i nienawiść.

Pokój jest tylko myślą . Jego motywy wyłaniają się z życzliwych myśli w stosunku do siebie i innych.

Bezwarunkowa miłość przepływa przez określone kanały szacunku, uczciwości, celu, znaczenia, wartości, zdolności reagowania, wybaczenia, życzliwości i współczucia – i one stanowią fundament naszego nowego, naturalnie etycznego życia.

Życzliwość nie jest czymś, co wymaga ciężkiej pracy. Wywodzi się z prostego aktu nie wyrządzania krzywdy innym.

Polega ona na mniejszym osądzaniu, bez względu na to, jak jesteś do tego zmuszony.

Ego szybko ocenia, kiedy jest ofiarą i ranione, więc zemści się.

Życzliwość jednak gryzie się w język. Nie dąży do racji, ale do zachowania spokoju ducha.

Niewiele zyskujesz, dając komuś umysł, inny niż podżeganie do konfliktu i separacji.

Urodzony w Libanie poeta Khalil Gibran napisał: „Nauczyłem się milczenia od gadatliwych, tolerancji od nietolerancyjnych i dobroci od nieuprzejmych; ale dziwne, jestem niewdzięczny tym nauczycielom. ”

Może wam być jasne, że walka siłą z siłą nie jest drogą do pokoju. Ale możesz zapytać, czy to oznacza, że ​​pozwalasz innym traktować mnie niesprawiedliwie?

Bez względu na to, jak ktokolwiek zareaguje na twoją życzliwość, po prostu powtarzając na głos słowa, których nie słyszałeś wystarczająco często lub których w ogóle nie słyszałeś, gwarantujesz, że jesteś tym, który wychodzi z każdej sceny życia bardziej uzdrowiony, wyrównany i poszerzony niż chwilę wcześniej.

Korzyści z życzliwości

„Trzy rzeczy w życiu człowieka są ważne: pierwszą jest bycie miłym; drugi ma być miły; a trzeci ma być miły. ” – Henry James

Życzliwość ma wiele zalet, w tym zwiększone szczęście i zdrowe serce. Spowalnia proces starzenia się i poprawia relacje i połączenia, co pośrednio poprawia twoje zdrowie.

Ludzie wierzą, że dobroć jest szczególna dla wyznawców wiary religijnej z powodu ich ślubów moralnych. Życzliwość nie wymaga od was wiary religijnej, a nawet duchowej. Okazy życzliwości obserwuje się u najlepszego przyjaciela człowieka, psa. 

Koty okazują również życzliwość i są cenione za swoje emocjonalne połączenie.

Życzliwość poszerza ramy odniesienia twojego życia i jest symbolem szacunku dla wartości odbiorcy.

Wpływa na dawcę bardziej niż na odbiorcę i ma korelacje ze zwiększonym samopoczuciem psychicznym, emocjonalnym i fizycznym.

W latach 90. zmarły dr Masaru Emoto przeprowadził serię eksperymentów badających naturalny wpływ słów, modlitw, muzyki i środowiska na krystaliczną strukturę wody. Zauważył, że kiedy miłe i kochające słowa zostały przekazane do wody, utworzyły one kompletną strukturę krystaliczną w porównaniu do energii nienawiści i gniewu.

Biorąc pod uwagę, że około 70% naszego ciała składa się z wody, życzliwość ma bezpośredni wpływ na nasze bezpośrednie zdrowie.

Ludzie wierzą, że dobroć oznacza słabość i wykorzystywanie. Ważne jest, aby rozróżniać życzliwość od bycia wycieraczką dla innych. Możesz być miły i asertywny, gdy inni próbują czerpać korzyści z twojej dobroci.

Kiedy interakcje międzyludzkie stają się sposobem praktykowania samoakceptacji poprzez traktowanie innych z większą cierpliwością, życzliwością i szacunkiem, ciągła potrzeba bycia wysłuchanym zmienia się w słuchanie jako akt miłości.

Nie powinieneś w żaden sposób podważać własnej wartości kosztem innych, ale po prostu praktykuj dobroć, podtrzymując swoją uczciwość.

Bądź miły mimo wszystko

„Moja religia jest bardzo prosta. Moja religia to życzliwość ”. – Dalajlama XIV

Nic dziwnego, że złe czyny mają na nas większe wrażenie niż akty dobroci. Jesteśmy ostrzegani, aby bać się więcej niż dobroci.

Psychologowie wierzą, że jesteśmy podłączeni do wykrywania tego, co zagraża naszemu przetrwaniu i szczęściu. Zwracamy uwagę na akty okrucieństwa w wiadomościach, ponieważ są one postrzegane jako zagrożenie dla naszego przetrwania.

W czasach nieuczciwych interakcji w mediach społecznościowych obfituje w niemiłe reakcje, gdy ludzie chowają się za ekranami.

Nie oznacza to, że należy nadużywać innych. Po drugiej stronie ekranu jest osoba z uczuciami, które musimy wziąć pod uwagę.

Ważna lekcja dobroci polega na zadaniu sobie pytania: „Jak sobie poradzę z byciem odbiorcą tego?” Jeśli nie czujesz się dobrze, unikaj takiego zachowania.

Zranienie jest zranione i za każdym razem, gdy szanujemy naszą własną walkę i zmagania innych, odpowiadając z empatią i współczuciem, uzdrowienie, które skutkuje, dotyczy nas wszystkich

Fragment wiersza Matki Teresy zatytułowany „W każdym razie”, w którym stwierdza: „Ludzie są często nierozsądni, nielogiczni i skupieni na sobie; i tak im wybacz. Jeśli jesteś miły, ludzie mogą cię oskarżyć o samolubne, ukryte motywy; i tak bądź miły. ”

Włącz najmniejsze akty dobroci do swojego codziennego życia. Efekt motyla w teorii chaosu zapewnia, że ​​małe wydarzenie w jednym regionie globu może mieć znaczący wpływ w innym miejscu.

Uzbrojony w tę wiedzę to Dalajlama przypomina nam, że jeśli nie możesz być miły, unikaj krzywdzenia innych.

Wezwanie do działania

Aby żyć niezwykłym życiem, ważne jest, abyś podejmował konsekwentne działania pomimo swoich obaw i wątpliwości.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a