Domowa aptekaMedycyna niekonwencjonalnaNa wątrobęOjciec Klimuszko

Zmielone nasiona ostropestu pomocne w odtruwaniu wątroby

Składniki:

  • Dobrze wysuszone nasiona ostropestu plamistego. Najlepiej ze świeżego zbioru.

Przygotowanie:

Nasiona ostropestu dokładnie zemleć w młynku do kawy. Nie robić jednak dużego zapasu, ponieważ nawet podczas przechowywania proszku w szczelnym pojemniku niektóre cenne związki lecznicze mogą się utleniać. Proszek z nasion przechowywać zawsze w suchym, szczelnym pojemniku i ciemnym miejscu.

Stosowanie:

Zażywać po 1 – 2 łyżeczki proszku z nasion ostropestu, popijając go przegotowaną wodą, 2 – 3 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Niektórzy praktykują dodawanie tego specyfiku np. do zupy wlanej do talerza i spożywanie go w takiej postaci. W poważniejszych przypadkach związanych z uszkodzeniem wątroby kurację trzeba prowadzić cierpliwie i systematycznie przez kilka tygodni.

Pożytek dla zdrowia:

Zmielone nasiona ostropestu dzięki cennej sylimarynie skutecznie odtruwają i ochraniają komórki wątroby. Zaleca się jej stosowanie przy marskości wątroby, po zatruciu grzybami, chemikaliami, alkoholem itd. Warto zaproponować ten lek osobom długotrwale przyjmującym silnie działające leki syntetyczne oraz tym, którzy chorowali wcześniej z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu B lub żółtaczki. Ich dodatkową zaletą jest to, że mają zdolność obniżania poziomu cholesterolu we krwi, zdradliwej frakcji LDL. Warto zachęcić do kuracji ludzi zmagających się z łuszczycą, egzemą i innymi trudnymi do leczenia zmianami na skórze.

Dodatkowa rada:

Nie bądźmy wygodni i nie kupujmy zmielonych nasion ostropestu, które są oferowane w sklepach, bo w takiej postaci nie zachowują one zbyt długo swych właściwości leczniczych. Zdecydowanie lepiej jest zmielić je na krótko przed zastosowaniem. Dla osiągnięcia zamierzonego efektu trzeba zawsze przyjmować odpowiednio wysoką, ustaloną dawkę.

Przeczytaj więcej:

Ostropest plamisty

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a