SennikMagic

Włosy

Sennik

Co może oznaczać sen o włosach? Warto wiedzieć, że włosy we śnie są ważnym symbolem związanym z naszym życiem oraz przyszłości. Warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów, pojawiających się w naszych marzeniach sennych. To ich wygląd, długość oraz kolor może nam pomóc w prawidłowej interpretacji snu o włosach.
Znaczenie snu o włosach
Jak już wspomniano, sen o włosach może odnosić się do naszego życia oraz przyszłości. Warto zwrócić uwagę na to, czy włosy należą do nas czy do kogoś innego. Również włosy mogą wskazywać na siłę, mądrość oraz potencjał tkwiący w duszy osoby śniącej. Jeżeli we śnie widzimy szybko rosnące włosy, to być może w niedługim czasie skoncentrujemy się na rozwoju osobistym. Bywa, że włosy są symbolem zdrowia, witalności oraz inteligencji.

Piękne, długie włosy mogą także oznaczać połączenie między zmysłową stroną życia a duchowym światem. To jakość włosów może nam pomóc w odkryciu wskazówki lub drogi do lepszej samoświadomości.

A jeżeli we śnie widzimy, że tracimy nasze włosy lub straciliśmy wszystkie włosy, to być może czeka nas utrata energii, chęci do działania lub będziemy borykać się z osobistymi problemami. Także widok utraty włosów może wskazywać na porażkę lub pojawiające się zmartwienia.


Również warto zwrócić uwagę na kondycję naszych włosów. Często to wygląd naszych włosów świadczy o naszej kondycji psychicznej. Jeżeli we śnie widzimy piękne włosy, to być może cieszymy się dobrym stanem zdrowia. Jednak włosy słabej kondycji mogą również wskazywać na problemy związane z naszym zdrowiem psychicznym. Może czujemy się zmęczeni nadmiarem obowiązków, które zaczynają przerastać? Także sen o słabych włosach może wskazywać na przeprowadzenie dużych zmian w naszym życiu wewnętrznym. Włosy zmierzwione, brudne lub poplątane mogą świadczyć o chaosie, który panuje we wnętrzu naszej duszy. Może czas uporządkować pewne sprawy, które od dawna negatywnie na nas wpływają?


Fryzura również pomoże nam w interpretacji naszego snu. Czasami włosy są symbole tęsknoty lub podświadomego strachu przed utratą bliskiej osoby. Może obawiamy się utraty miłości, zaufania lub przyjaźni. A co oznaczają w naszych snach farbowane włosy? Zazwyczaj farbowane włosy mogą wskazywać na próbę ukrycia przed otoczeniem naszej prawdziwej natury. Może obawiamy się, ze staniemy się pośmiewiskiem dla innych, a nasze poglądy spotkają się z potępieniem otoczenia? A jeżeli we śnie pokolorowaliśmy włosy na dość ostry kolor, to być może odczuwamy duże napięcie emocjonalne.

Może czas wyrazić swoje emocje i przestać uciekać od samego siebie? To czas oczyszczenia wewnętrznego oraz spokoju duszy.

Również włosy mogą odnosić się do naszej sfery erotycznej. Jeżeli we śnie widzimy długie kobiece włosy, to być może odczuwamy duże potrzeby seksualne lub poszukujemy nowych doznań zmysłowych. A co oznacza poszczególny kolor włosów? Rude włosy zazwyczaj wskazują na ogromny temperament i duże powodzenie w kwestii miłosnej, czarne – ciekawe życie, siwe – zmartwienia lub duża mądrość, jasne – naiwność, spokój lub twórcze podejście do życia.

Czynności związane z włosami a znaczenie snu
Także duże znaczenie mają czynności związane z naszymi włosami. Jeżeli we śnie myjemy włosy, to być może spojrzymy na pewną sprawę z innej perspektywy. Czesanie włosów oznacza uporządkowanie swoich myśli oraz spraw związanych z miłością, a obcięcie włosów wskazuje na duże zmiany w życiu osobistym.

Włosy są cechą charakterystyczną naszego ciała, jak i osobowości. Od wieków fascynują ludzi, stąd też powstało wiele mitów na ich temat. Jednym z bardziej znanych jest biblijna opowieść o Samsonie, który włosom zawdzięczał wyjątkowe moce. Gdy jednak kochanka Dalila obcięła je, to wojownik stracił swoją nadprzyrodzoną siłę. Starożytni Grecy wierzyli, że obcięcie pukla włosów zmarłemu jest dla niego przepustką do Hadesu – świata zmarłych. W starożytnych Chinach obcięcie włosów było natomiast ogromnym potępieniem. Można tu przytoczyć wiele przykładów na różnorodne odbieranie włosów w poszczególnych tradycjach/kulturach, sen o włosach jest jednak najczęściej mocno związany z intelektem, siłami witalnymi, mową ciała i z emocjami.

Należy dodać, że symbolika włosów zmienia się w zależności od ich długości, koloru czy sposobu uczesania. Poniższy artykuł ma za zadanie w dość przystępny sposób zaprezentować znaczenie włosów w snach.

Szczegółowe znaczenie snu:
Piękne bujne włosy wróżą zdrowie i pomyślność.
Brudne i oklapnięte włosy symbolizują smutek i apatię.
Rozpuszczone, piękne włosy to oznaka wolności, swobody, niezależności, mocy.
Ciemne, nieuczesane i splątane włosy są kojarzone z tajemnicą, negatywnymi emocjami i cechami charakteru.
Krótko ścięte włosy oznaczają, że mamy mało czasu na podjęcie jakiejś ważnej decyzji. Z drugiej strony mogą odzwierciedlać dyscyplinę śniącego, opanowanie.
Kręcone włosy symbolizują nieuczciwe interesy, niemoralne rozrywki. Dla osoby o prostych włosach taki sen może na przykład oznaczać plotki ze strony znajomych.
Warkocze we śnie mogą oznaczać dziecinność śniącego, lub ostrzegać go przed kompromitacją i ośmieszeniem. Być może niektóre słowa lub decyzje należy poważnie przemyśleć, zanim je „upublicznimy”.
Uczesane włosy symbolizują przyjaźń.
Skołtunione włosy odzwierciedlają zamęt psychiczny w życiu śniącego, chaos
Wypadające włosy to zły znak, kojarzony z chorobą, utratą sił, osłabieniem.

Obcinanie włosów to zapowiedź zmian w sferze duchowej, odcięcie się od przeszłości, nowy etap w życiu. Jeśli, ktoś obcina nam włosy to w tym przypadku sen może oznaczać hańbę, szczególnie dla pań.
Ścinanie komuś włosów sugeruje, ze osiągniemy coś kosztem innych.
Strzyżenie włosów według sennika egipsko-chaldejskiego zapowiada, śmierć w naszej rodzinie.
Jeżeli kobieta śni że jest łysa, powinna zastanowić się nad swoim zachowaniem, czy nie jest czasem zbyt zarozumiała i wyniosła?
Włosy na brodzie są dobrym symbolem, ale oczywiście tylko dla mężczyzn. Symbolizują mądrość i siłę. Kobieta, która śni że ma brodę musi przygotować się na przejęcie męskich obowiązków w swoim życiu.
Owłosienie na ciele to odzwierciedlenie zwierzęcej natury człowieka, sen taki można interpretować zarówno pozytywnie jak i negatywnie.
Nastroszone włosy sugerują, że śniący boi się czegoś w swoim życiu.
Potargane włosy oznaczają ogromną rozpacz.
Długie, rozczesane włosy u kobiet mogą symbolizować dziewictwo lub nierząd.
Farbowane włosy to symbol obłudy.
Czesanie włosów jest ostrzeżeniem przed zbytnią rozrzutnością lub obrazuje stan, w którym śniący musi poukładać swoje myśli i plany. Jeżeli we śnie nie możemy ich jednak rozczesać, to znak, że będziemy mieli z tym duży problem. Możliwe, że z tego powodu wywołamy głośną awanturę domową.
Mycie włosów wróży drobne zmartwienia lub jest symbolem oczyszczenia z „brudnych” myśli czy też złych wspomnień.
Splatanie włosów we śnie jest symbolem związanym z nowymi znajomościami.
Włosy na rękach według sennika egipsko-chaldejskiego oznaczają niepowodzenie.
Palenie włosów jest ostrzeżeniem przed zdradą.
– Jeżeli we śnie widzimy jak rosną włosy, wtedy jest to znak dobrej passy w interesach.
Sen, w którym ciągniemy kogoś za włosy, albo wyczesujemy je sugeruje, że lubimy dokuczać innym.
Włosy w ustach zapowiadają jakieś wyjątkowo nieprzyjemne wydarzenie. -Mężczyzna z damską fryzurą oznacza nieszczęście w miłości.
Sen, w którym motywem jest wyrywanie sobie włosów z głowy jest związane z żałobą, rozpaczą, ogromnym żalem.
Jeżeli w śnie nie podobają nam się nasze włosy, wtedy jest to znak, że coś trzeba w swoim życiu zmienić.
Rudy młodzieniec widziany w naszym śnie może obrazować kogoś o gwałtownym charakterze.

Kolor włosów ma następująca symbolikę w snach:
Białe włosy – uciecha.
Blond włosy– radość.
Czerwone włosy – fałsz.
Siwe – troski
Złote włosy – romans.
Rude włosy – zmiany i nieuzasadniona krytyka.
Brązowe włosy– nieciekawa praca.
Czarne– smutek i rozpacz.
Niekonwencjonalne odcienie, takie jak zieleń, niebieski czy pomarańczowy mogą odzwierciedlać strach śniącego, panikę, frustrację.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a