Rozwój duchowyZwierzęta mocy

Zwierzęta duchowe Pająk

Zwierzę mocy

Zwierzęta duchowe Pająk

Jak to jest z tymi pająkami?

Co oznacza ich duchowe symboliczne znaczenie?

Jedni szanują pająki, nie zabijają ich kiedy pojawiają się w naszym środowisku, inni niszczą je jako tych złych, które pewnikiem takie są, ponieważ zastawiają na swoją „zwierzynę” sieci.

Pająk znany od starożytności był symbolem tajemnicy, siły i wzrostu. Kiedy w naszym materialnym życiu pojawia się pająk, to jest znak, że musimy pamiętać o naszych życiowych wyborach, które podejmujemy każdego dnia. Nasze życie to też takie codzienne tkanie naszej własnej sieci… i wykonujemy wiele splotów życiowych i też manipulujemy swoją „pajęczyną”, aby stworzyć nasze życie jakim chcemy żyć. My ludzie czynimy to za pomocą innych sieci – naszego myślenia, powołujemy naszą świadomość w pomysłowym projektowaniu własnego życia, aby to było bardziej efektywne. I nasze sploty myślowe, nasze wybory, decyzje to taka sieć, która może służyć nam i innym… albo ich zniewolić.

Sieć pająka podobnie jak nasze myśli mogą być tkane w nieskończoność, która jest objęta innym symbolem – ósemką obejmującą cykle, upływy czasu i ewolucję.

Pająk ma wiele symbolicznych znaczeń: los, cykl, śmierć, odrodzenie, kreację, ochronę, pomysłowość, płeć żeńską (znana jest symbolika kobiety pająka, matki tkającej cały Wszechświat). Symboliczne znaczenie pająka ma wiele swoich mitów, które są kluczem do mistycznej wiedzy. Zarówno pająk jak i jego sieć symbolizują losy, przeznaczenie i szalone drogi, przez które przychodzi nam przejść.

Aby dobrze zrozumieć tą część symbolu pająka proponuję zapoznać się z grecką legendą o Arachnie – najlepszej tkaczce, która miotana intensywnym poczuciem winy i smutku sama się zabiła… lecz bogini Atena postanowiła wskrzesić Arachnę w postaci pająka i uczyniła z niej i z jej potomstwa najlepszych tkaczy Wszechświata.

W Egipcie Neith była najlepszym tkaczem, a jej działalność ma związek z pająkiem, jako nieustannym tworzeniem od świtu do nocy każdego dnia.

W symbolice amerykańskich Indian pająk jest symbolem ochrony przed wiecznymi burzami, również jest utożsamiany z nauczycielami i obrońcami ezoterycznej mądrości. Umieścili symbol pająka w swoich totemach na znak jego mistycznej siły.

W Indiach pająk jest związany z mają. Korzeń „ma” oznacza, że nie ma tu formy ani linii. Pająk w połączeniu z mają mówi nam, że nie wszystkie rzeczy są takie jakie nam się wydają.

W tym momencie rozważmy swoją przyszłość, którą my sami tkamy.

Czy obejmuje ona nasze marzenia, czy zatraciliśmy się w marzeniach innych osób? Jednym słowem zgubiliśmy własne cele życiowe i powielamy drogi innych a często nawet ich błędy.

Czy ignorujesz to co mówi do ciebie twoja intuicja? Czy poświęcasz trochę czasu na swoje marzenia, pomysły, tkasz swoją własną sieć, aby znaleźć równowagę między przeszłością i przyszłością?

Czy jesteś w ciągłej gonitwie za cudzymi pomysłami… nie dając sobie szansy na swoje własne?

Każdego dnia musimy maszerować naprzód i pamiętać, że przyszłość zawsze jest związana z przeszłością… i to my jesteśmy jej twórcami… i mamy do wyboru multum możliwości tworzenia, tak jak pająk, który jest symbolem nieskończonych możliwości tworzenia.

Ósemka – symbol nieskończoności… zwróćcie uwagę, że ciało pająka też ma kształt ósemki… pająk posiada 8 nóg, które są podzielone na pół po obu stronach jego ciała, co amerykańscy Indianie wyraźnie zaznaczyli w swoich totemach… ma to oznaczać równowagę między fizycznym i duchowym światem, mężczyzną i kobietą, połączenie ze sobą mocy i łagodności, przeplatana przeszłość z przyszłością. Kiedy pająki przędące sieć pojawiają się we śnie czeka nas nagroda za ciężką pracę.

Kiedy pająk wspina się do góry oznacza, że twoje pragnienia będą zrealizowane. Kiedy w dół, są sygnałem ostrzegawczym (podobnie jak ugryzienie przez pająka). W chwili ostrzeżenia zwróć uwagę na swoje myśli i uczucia, ponieważ musisz zmienić myślenie… często dominuje w nich złość i nienawiść, a te uczucia sabotują tylko ciebie i twoją przyszłość.

Atak i ukąszenie pająka to również przyciąganie do siebie szkodliwych dla nas osób, które uwikłują nas w trudne sytuacje. W tym przypadku pająk ukazuje nam podstęp, przebiegłość, manipulację… a nawet śmierć.

Pająk jako największy tkacz Wszechświata jest strażnikiem języków i alfabetów, toteż uważany jest za nauczyciela języków i sztuki pisania. Ci, którzy odkrywają nowe pismo, czy rozwikłują tajemnicę starych alfabetów na pewno mają za swoich przewodników duchowych pająków. Główną lekcją jaką nas w tym temacie uczą (językoznawstwo) jest wytrwałość, która w końcu doprowadza do sukcesu. Nauka nowego języka to też nasza wytrwałość.

Powiązane artykuły

To symbol tworzenia, kreatywności i kobiecości. Symbolizuje zręczność, twórczą pracę, cierpliwość, pieniądze. Spotkać możemy go dokładnie wszędzie. W naszym domu (pokoju, kuchni, łazience czy w piwnicy), ale również w ogrodzie, parku czy lesie. Co oznacza kiedy pojawia się w naszym życiu? Czego nas uczy?

Pająk to malutkie, dość płochliwe zwierzę. Wbrew pozorom jest bardzo delikatny i bardzo zwinny. Również nić, którą tworzy, jest ona delikatna, ale i zarazem bardzo silna, mocna. Jest on odpowiedzialny za nasz los, nasze przeznaczenie, powołanie. Kiedy wkracza w nasze życie, to przypomina nam, żebyśmy zastanowili się nad drogą, którą podążamy. Czy jest ona zgodna z naszym powołaniem? Każdy z nas tka swój los. To sieć połączeń ze wszystkim co nas otacza: ludźmi, miejscem, z całą Planetą. Czy te połączenia są dla nas dobre? Czy nie powodują lęku, blokad, ograniczeń w uzyskaniu celu naszej duszy, naszego powołania tutaj na ziemi?

Jest również siłą kobiecości – twórczą energią żeńską (kobiety najczęściej boją się pająków) – jest symbolem odrzucenia kobiecości, macierzyństwa, zachowania, a przyjęcia cech bardziej męskich, począwszy od ubioru, a skończywszy na wykonywaniu zawodów typowo męskich. Odrzucenie kobiecości na rzecz rozwoju i kariery zawodowej.

Pająk jest również symbolem, ta granicą między życiem a śmiercią; snem a jawą; sferą duchową i fizyczną. Wiąże nas z naszymi przodkami. Dziadkami, prababciami, rodzicami. Czy ta sieć, te zapiski, które istnieją w naszych genach nie ograniczają nas? Nie powodują blokad? Może trzeba by było się od nich uwolnić?

Pająk powiązany jest z liczbą 8, ze względu na 8 odnóży. Jest to liczba sukcesu materialnego. Poziomo – ósemka, to symbol nieskończoności (nieskończona możliwość tworzenia, kreatywność).

Pająk uczy nas jak odciąć stare sieci, które nas blokują, ograniczają, a jak stworzyć, utkać te nowe, które dadzą nam szczęście i spełnienie, zrealizują nasze marzenia. Uczy nas jak mamy kierować naszym życiem, naszym losem, w jaki sposób mamy utkać sieć naszego życia, zgodną z naszym powołaniem. Pająk uczy nas jak tkać te dobre połączenia z ludźmi, miejscami, a jak odciąć te niekorzystne dla nas. Uczy nas nawiązać kontakt z naszymi przodkami. Poznać te przekonania, które chcemy zatrzymać a usunąć te, które nam nie służą.

Kiedy jesteśmy zaplątani w sieci życia, pogubieni, pełni obaw, lęku, blokad, negatywnych energii, to przywołujmy te Zwierzę Mocy. Przywołujmy pająka. Połączmy się z nim. Obserwujmy jak żyje, jak się zachowuje. Poprośmy go o pomoc. On pomoże nam znaleźć  wyjście z sytuacji, wskaże drogę. Nauczy nas tkać te nowe sieci, które doprowadzą nas do realizacji naszych marzeń, naszego powołania. Dadzą nam wolność, bezpieczeństwo, spokój, szczęście i spełnienie, jak i nauczy nas jak usunąć to co nas blokuje i krępuje.

Jeśli możesz przyjrzyj się pająkowi jak ten tka swoją sieć… wprzódy blokuję drogę wyjścia (ucieczki)… i tu głębsza refleksja dla nas wszystkich… w naszym umyśle często widzimy w trudnych sytuacjach tylko jedne wyjściowe drzwi, co często blokuje nasze ruchy… a kiedy te drzwi zatrzaskują się paraliżuje nas strach. Ale pająk właśnie blokuje te drzwi i siedzi sobie w bezruchu na swojej zamkniętej sieci… dla człowieka taki bezruch to medytacja. To w czasie medytacji przychodzą ci do głowy fantastyczne rozwiązania problemów bez wyjścia.

Pająk uczy nas, aby nie tracić wiary i nadziei, nie załamywać się… dziś jeszcze nie możesz wykonać pewnych ruchów, ale już jutro twój los obraca się i zauważasz nową furtkę, o której jeszcze wczoraj nie miałeś pojęcia. Co jednego dnia kojarzyło nam się z końcem, ze śmiercią… drugiego dnia jest naszą wielką szansą, naszym odrodzeniem… toteż zanim w chwili desperacji popełnisz niewłaściwe kroki lepiej usiądź i daj sobie czas, niech karuzela twojego losu otworzy ci nowe drzwi… i bądź wytrwały kiedy ruletka twojego losu ciągle się kręci i nie widzisz tych drzwi… tutaj widzimy jak zostaje wynagrodzona nasza cierpliwość i spokój.

To tak w wielkim skrócie na temat symboliki pająka, tego wielkiego mistrza tkacza, który tka i łączy oddzielone nici w doskonały wzór, jest to wielka geometria tworzenia, wprzódy tworzy delikatne ramy, później je wzmacnia i zabezpiecza, przeprowadza mosty, które mu służą jako ogniwa łączące wszystko ze sobą.

Praca pająka przypomina nam ludziom nasze wzajemne powiązania z całym życiem. Pająk uczy nas jak świadomie podróżować poprzez własne kreacje, o których często nie mamy jeszcze świadomości… i jak często gubimy się w życiu, kiedy spotykamy na swojej drodze konflikt… i jak często nie radzimy sobie w takich sytuacjach.

Od teraz, mając już tą wiedzę, jeśli pająk wejdzie w twoje życie popatrz na niego inaczej… nie usuwaj go szybko ze swojego środowiska, nie niszcz jego pajęczyny tylko poobserwuj co chce ci przekazać i dostosuj się do jego informacji. Zobacz jak powiązane są jego nitki pajęczyny… czy nie ma w nich totalnego splątania… może pająk pokazuje ci jak wygląda twoja uniwersalna tkanina, rozbudź swoje intuicyjne zmysły. Nie bój się, pająk nie ugryzie, jeśli go nie zaatakujesz, zrobi to tylko w swojej obronie. I patrząc na pająka pomyśl o tkaniu własnego losu. Patrząc na nici sieci pomyśl o swoich życiowych drogach, ścieżkach, o całej swojej ziemskiej podróży… i naszej nieskończoności i powiązaniu z uniwersalną spiralą. I postępuj naprzód niezależnie od sytuacji, ale z delikatną siłą…

… i pamiętaj, jesteś nieskończoną istotą, która będzie nadal tworzyła, mimo swojego przemijania, nowe wzory życia i będzie żyć przez cały czas…

… nie zapominaj o wiecznym planie stworzenia.

Źródło: Zwierzęta mocy


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a