Strefa tajemnicMagic

Prorocy, którzy zapisali się w historii.

Prorocy wszechczasów.

Michalda, królowa Saby

Żyjąca około 875 r. p.n.e. Michalda władała starożytnym królestwem Saby, obejmującym terytorium dzisiejszego Jemenu. W połowie X w. p.n.e. miała ona złożyć wizytę słynnemu izraelskiemu królowi Salomonowi, przekazując mu swoje proroctwa, spisane następnie przez królewskiego kronikarza. Proroctwa miały m.in. zapowiadać narodziny Jezusa Chrystusa i jego męczeńską śmierć na krzyżu, liczne wojny i konflikty w późniejszych stuleciach, a także koniec świata, który zwiastować będą m.in. zwierzęta pocące się krwią, czerwony blask Słońca, Księżyca i gwiazd, ogromna susza, trzęsienia ziemi i powodzie.

Nostradamus

Nostradamus, a właściwie urodzony 14 grudnia  1503 roku w Saint-Remy w Prowansji Michel de Nostredame, był francuskim lekarzem, astrologiem i okultystą, doradzającym królowej Katarzynie Medycejskiej. Świat zapamiętał go jednak przede wszystkim jako najsłynniejszego jasnowidza w dziejach, który w swoich rymowanych tekstach (tzw. tetrastychach) zapowiedzieć miał rzekomo wiele wydarzeń z przyszłości. Nostradamusowi niektórzy przypisują m.in. przewidzenie pojawienia się na świecie Napoleona i Adolfa Hitlera, wybuch II wojny światowej, śmierć księżnej Diany i atak na World Trade Center. W jego zapiskach znajdować mają się także ponadto zapowiedzi światowej inwazji islamu oraz wybuchu III wojny światowej, będącej efektem paktu tzw. Państwa Islamskiego (nazywanego przez niego Wielkim Talibanem) i Chin, które pierwsze zaatakują Rosję.

Mitar Tarabić

Żyjący pod koniec XIX wieku Mitar Tarabić był serbskim chłopem ze wsi Kremna. Z racji tego, że był niepiśmienny, wizje Mitara spisywał jego ojciec chrzestny i pop Zaharij Zaharić, który jednak nie za bardzo dawał im wiarę. Zdania na temat prawdziwości proroctw Tarabicia są zresztą podzielone do dziś. Ich krytycy uważają, że przepowiednie były wielokrotnie modyfikowane, by dopasować je do aktualnych wydarzeń. Mitar Tarabić miał rzekomo przewidzieć m.in. wybuch obu wojen światowych, rozpad Jugosławii, a także zapowiedzieć wybuch III wojny światowej, która rozpocznie się wtedy, gdy ludzie kompletnie zdewastują Ziemię.

Stefan Ossowiecki

Stefan Ossowiecki był polskim inżynierem zajmującym się zjawiskami paranormalnymi. Prowadził także seanse telepatyczne i przyjaźnił się z Józefem Piłsudskim, który czasem gościł na jego seansach, podobnie zresztą jak Ignacy Paderewski czy Karol Szymanowski. Wielu ludzi było zdania, że Ossowiecki był też medium i potrafił przewidywać przyszłość.
Jego umiejętności miały być rzekomo wielokrotnie wykorzystywane przez policję, której pomagać miał on w odnajdywaniu zaginionych osób i przedmiotów. Stefan Ossowiecki przewidział też ponoć wybuch II wojny światowej oraz swoją własną śmierć.

Edgar Cayce

Edgar Cayce przeszedł do historii jako „śpiący prorok”. Wszystko z racji tego, że swoje proroctwa wypowiadał przez sen, wprowadzany wcześniej w stan hipnozy. Jedna z historii na jego temat mówi, że Cayce, który w szkole nie radził sobie najlepiej i skończył zaledwie sześć klas, dzięki hipnozie wprawił lekarzy w niemałe osłupienie i sam pozbył się tajemniczej choroby za sprawą której nagle zaczął tracić głos. Później Amerykanin miał pomóc jeszcze wielu innym osobom, także rozwiązując ich problemy ze zdrowiem w bliżej nieokreślony sposób, często za sprawą nieznanych ówczesnej medycynie metod. Cayce oprócz tego posiadał ponoć także zdolność porozumiewania się ze zmarłymi. W kwestii przepowiedni, Edgar Cayce miał ponoć przewidzieć m.in. zamach na prezydenta USA, Johna Kennedy’ego, wojnę w Wietnamie, upadek Związku Radzieckiego i atak na World Trade Center.

Baba Wanga

Żyjąca w latach 1911-1996 Baba Wanga była bułgarską niewidomą mistyczką, znachorką i jasnowidzką. Kobieta stała się sławna w swojej okolicy dzięki przepowiadaniu ludziom ich przyszłości oraz doradzaniu im, jak powinni leczyć swoje choroby. 8 kwietnia 1942 roku Wangę odwiedził sam car Borys III. Bułgarska jasnowidzka przewidziała ponoć m.in. takie wydarzenia jak śmierć Stalina i rozpad ZSRR, zatonięcie okrętu podwodnego Kursk, zamach na World Trade Center, katastrofę w Fukushimie oraz powstanie tzw. Państwa Islamskiego, za sprawą którego w Europie powstanie kalifat, który przetrwa aż do roku 2043.

Wolf Messing

Wolf Messing był polsko-radzieckim jasnowidzem żydowskiego pochodzenia, który przyszedł na świat 10 września 1899 roku w Górze Kalwarii. Swoje dzieciństwo Messing spędził jako członek kilku cyrkowych trup, gdzie pełnił rolę hipnotyzera. Jego umiejętności przykuły uwagę m.in. Alberta Einsteina i Zygmunta Freuda, z którymi się spotkał.
O Messingu zrobiło się głośno w roku 1937 gdy stwierdził, że jeżeli Hitler zaatakuje Związek Radziecki to III Rzesza przegra zbliżającą się wojnę. Niemcy mu tego nie zapomnieli i w okupowanej Warszawie za jego schwytanie oferowali 200 tysięcy marek. Złapany przez gestapo miał ponoć uciec z aresztu dzięki swoim hipnotycznym zdolnościom.
Po wojnie Messing, który przewidzieć miał również podobno koniec II wojny i śmierć Jurija Gagarina, uciekł do Rosji, gdzie przebywał już do śmierci. Z jego usług miał ponoć korzystać sam Józef Stalin.

Ojciec Klimuszko

Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko miał nietypową zdolność – potrafił ponoć wyczytywać losy ludzi z ich fotografii. To właśnie na tym się skupiał, kosztem przepowiedni losów świata. Poddano go licznym badaniom, których rezultaty wprawiały naukowców w osłupienie.
Ojcowi Klimuszce przypisuje się przepowiedzenie wyboru Karola Wojtyły na papieża. W swoich wizjach duchowny często podkreślał, że w przypadku konfliktu w Europie, Polska będzie jednym z najmniej poszkodowanych krajów, a najbardziej ucierpią Włochy.

Jeane Dixon

Głęboko wierząca katoliczka, swoje dochody przeznaczająca na cele charytatywne, która przewidziała ponoć śmierć Johna F. Kennedy’ego. Taka była właśnie Jeane Dixon – jedna z najsłynniejszych jasnowidzek w historii świata.
Amerykanka rzekomo zobaczyła też śmierć m.in. prezydenta Roosevelta, Mahatmy Gandhiego oraz Martina Luthera Kinga. Z nadprzyrodzonych umiejętności Dixon miały podobno korzystać także władze USA, którym kobieta doradzała kolejne polityczne posunięcia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a