McDonald'sAmeryka PółnocnaHistoriaHistoriaPodróżeStany Zjednoczone

McDonald’s

McDonald’s jest znany jako pionier w branży fast food i jest najbardziej znany ze swojej silnej marki, która jest znana w 119 krajach na całym świecie . Złote Łuki to ich najbardziej rozpoznawalna marka, tuż za nią podąża postać klauna o imieniu Ronald Mc Donald.

Dick i Mac Mcdonald byli dwoma braćmi, którzy założyli markę McDonald’s w Kalifornii w 1940 roku po przeniesieniu swojego stoiska z hot dogami znanego jako Airdrome z lotniska Monrovia na odcinek Route 66 w San Bernadino.

Po zauważeniu, że hamburgery są ich najpopularniejszym produktem, dwaj bracia wymyślili na nowo swoją restaurację w 1948 roku za pomocą Speedee Service System, była to koncepcja, która była pionierem w branży fast food , tworząc linię produkcyjną hamburgerów przygotowywanych przed zamówieniem. stanowiło całkowite przeciwieństwo większości restauracji, które przygotowywały jedzenie dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta .

System McDonald’s stworzył historię i pozwolił podciąć konkurencję aż o 50%. Rosnące wolumeny pozwoliły braciom jeszcze bardziej obniżyć koszty wynikające z korzyści skali; była to zaleta, która działa w McDonald’s do dziś.

Ważnym wydarzeniem w historii McDonald’s było wejście do firmy Raya Kroca, który kupił prawa do rozszerzenia koncepcji McDonald’s poza Kalifornię i Arizonę i szybko zbudował sieć restauracji i do 1959 roku działało już ponad 100 restauracji.

Ray Kroc wykupił braci McDonald w 1961 r., Ale negocjacje nie przebiegły pomyślnie, a bracia McDonald stracili wszelkie prawa i tantiemy do marki , którą rozpoczęli. Rozstanie sposobów, między Kroc i braci McDonald był gorzki prowadzi do Kroc budynku, a następnie kierowanie na otwarcie nowego McDonalda diner bardzo blisko do ostatniego pozostałego sklepu należącego do braci McDonald. Ten ruch był postrzegany przez historyków i biografów jako niewiarygodnie nieistotny i porównał go do kopnięcia człowieka, gdy jest upadły. Korporacja McDonald’s zaprzeczyła jakiemukolwiek paskudnemu zachowaniu ze strony Kroca, który wolał wypisać braci McDonald z korporacjihistoria. Członkowie rodziny McDonald pisali o umowie braci z Krocem i pojawiali się w talk show, aby promować ich wersję wydarzeń.

Mniej więcej w 1961 roku, McDonald’s Corporation była pionierem w szkoleniu właścicieli franczyz, otwierając Hamburger University ; była to innowacja, której przypisywano utrzymanie lojalności menedżerów i franczyzobiorców pomimo bardzo konkurencyjnego rynku.

Reszta lat 60. to czas na wprowadzenie postaci klauna Ronalda McDonalda jako twarzy marki McDonald’s oraz wypuszczenie burgera Big Mac, który stał się najpopularniejszym burgerem McDonald’s. W latach 70. XX wieku firma McDonald’s zaczęła pomagać społeczności, zakładając organizację charytatywną Ronald McDonald House.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a