PodróżeAmeryka PółnocnaDisneyland

Disneyland

Disneyland to mekka dziecięcych marzeń dla wielu dzieci na całym świecie . Atrakcje w parku rozrywki, takie jak kolorowa scena, pokazy uliczne z tańczącymi i śpiewającymi postaciami z bajek, ekscytujące przejażdżki i gry tematyczne, specjalne wycieczki po planach filmowych z popularnym filmem, świetne restauracje z jedzeniem i zakwaterowanie to cechy, które sprawiają, że Disneyland jest całkowicie przyjazny rodzinie. Miliony turystów odwiedzają co roku parki rozrywki Disneylandu w różnych częściach świata.

Idea parku rozrywki

Walt Disney wpadł na pomysł parku rozrywki, kiedy odwiedzał Griffith Park ze swoimi córkami Diane i Sharon. Obserwując, jak jego córki jeżdżą na karuzeli, pomyślał o stworzeniu miejsca, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli cieszyć się zabawami i przejażdżkami.

Chociaż wiele osób prosiło Disneya o odwiedzanie planów filmowych popularnych filmów, Disney pomyślał, że zwykły plan filmowy wydawałby się generalnie nieinteresujący dla zwykłego kino. Ta zachęta ze strony fanów rozwinęła jednak pomysł na park rozrywki, który mógłby odtworzyć fantazję z filmów Disneya.

Najszczęśliwsze miejsce na ziemi

Budowa „najszczęśliwszego miejsca na ziemi”, jak znany jest na całym świecie Disneyland, zajęła dużo czasu dzięki usługom wielu wysoko wykwalifikowanych i kreatywnych ludzi. Na początek Walt Disney udał się do Stanford Research Institute i zatrudnił konsultanta, Harrisona Price’a, który został wyznaczony do określenia odpowiedniego obszaru do lokalizacji parku rozrywki w oparciu o potencjalny wzrost obszaru. Na podstawie raportu Price’a Disney kupił 160 akrów ziemi w Anaheim, położonej na południowy wschód od Los Angeles w hrabstwie Orange.

Kwestia finansowania została rozwiązana dzięki partnerstwu między Disneyem a ABC Network. Aby zebrać fundusze na park rozrywki, Disney stworzył program dla dzieci o nazwie Disneyland. W zamian ABC Network częściowo sfinansowała projekt parku rozrywki Disneya.

Przez pierwsze pięć lat Disneyland the TV Show był własnością korporacji złożonej z samego Walta Disneya, Walt Disney Productions, Western Publishing i ABC Network. W 1960 roku, po wykupieniu Walt Disney i Western Publishing od spółki, Walt Disney Productions wykupiło udział ABC Network w projekcie. Do tego czasu dostępne były wystarczające fundusze, aby budowa miała się rozpocząć w lipcu 1954 roku. Dokładnie rok później park rozrywki Disneyland został otwarty dla publiczności.

Czarna Niedziela

W przeddzień otwarcia odbyła się konferencja prasowa. To było tylko na zaproszenie, podobnie jak uroczystość otwarcia. Jednak impreza nie przebiegła tak gładko, jak planowano. „Specjalna zapowiedź” była nękana problemami ze sfałszowanymi biletami, nowo wybudowanymi nawierzchniami asfaltowymi, niezwykle upalnym dniem i strajkiem hydraulików, który wysuszył fontanny.

Problem z fałszywymi biletami spowodował puchnięcie tłumu. Świeżo wylana nawierzchnia była nadal miękka, a damskie buty na obcasie zapadały się w miękki teren parku. Sprzedawcy żywności zabrakło jedzenia, wyciek gazu w Fantasyland spowodował, że zarząd parku rozrywki zamknął Adventureland, Frontierland i Fantasyland na popołudnie.

Niezwykle wysoka temperatura sprawiała, że ​​ludzie byli spragnieni, ale ponieważ Walt Disney miał uruchomione toalety zamiast fontann, nie było innego wyjścia, jak kupić Pepsi, która była jednym ze sponsorów z kiosków. Ludzie byli wściekli i winili Pepsi za celowe wykorzystywanie suchych fontann do sprzedaży większej ilości napojów gazowanych.

Gdy tego dnia Disneyland otrzymał złą prasę, Walt Disney odparł ich, zapraszając specjalnych gości i przyjaciół z mediów na „drugie oglądanie”, aby mogli cieszyć się prawdziwym Disneylandem. Po obejrzeniu Walt zorganizował dla nich przyjęcie w hotelu Disneyland.

Ze względu na wszystkie problemy, jakie napotkano w tę pamiętną niedzielę, Walt i jego dyrektorzy z 1955 roku na zawsze będą nazywać ją „Czarną Niedzielą”. Od tego dnia Disney określa 18 lipca jako Dzień Poświęcenia i nigdy nie wspomniał o 18 lipca jako dniu otwarcia, nawet w publikacjach parku.

Od parku rozrywki do ośrodka

Przejście od parku rozrywki do ośrodka wypoczynkowego rozpoczęło się w latach 90. Disneyland Park, Disneyland Hotel i parking, a także okoliczne nieruchomości zostały oznaczone jako przeznaczone do integracji z głównym ośrodkiem wypoczynkowym. Jednak kierownictwo parku zostało dotknięte problemami kadrowymi i niewłaściwym zarządzaniem, które zmusiły dyrektorów do częstych zmian i zmiany ludzi.

W końcu w 2003 roku Matt Ouimet, były prezes Disney Cruise Line, przejął zarządzanie Disneylandem. Wraz z Gregiem Emmerem jako starszym wiceprezesem ds. Operacyjnych obaj byli w stanie rozwiązać problemy dotyczące harmonogramów konserwacji bezpieczeństwa i konserwacji kosmetyków.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a