SennikMagic

Okno

Sennik okno

Okno jest metaforą postrzegania świata, rzeczywistości, tego co nas otacza. Okno we śnie trafnie odzwierciedla samopoczucie śniącego, ale może też odnosić się do wydarzeń z przeszłości lub przyszłości. Widok z okna ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o interpretację snu.

Gdy widzimy za oknem ładną i przyjazną okolicę, zieleń, wesołych ludzi, słoneczną pogodę, wtedy sen odzwierciedla pozytywny stan psychofizyczny śniącej osoby, dobre samopoczucie.
Jeśli widok jest przybijający i ponury (np. pada deszcz) wtedy jest to sygnał, że izolujemy się od świata, wpadamy w nostalgiczne lub nawet depresyjne nastroje. Burza będzie z kolei wskazywać na gwałtowny okres w naszym życiu
Czyste okno: powodzenie.
Brudne okno zapowiada niejasną sytuację w naszym życiu, obrazuje zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Sen może sygnalizować też chorobę.
Gdy we śnie myjemy okno, wtedy jest to sygnał, by zwrócić większą uwagę na otaczającą nas rzeczywistość, wyciągnąć przydatne wnioski w stosunku do niektórych ludzi.
Wyglądanie przez okno zapowiada, że dowiemy się czegoś ciekawego, wesołe nowiny, Jeśli jednak za oknem nic się nie dzieje, wtedy sen może odnosić się do złudnych nadziei.
Wchodzenie przez okno ostrzega przed kompromitującą sytuacją, skandalem obyczajowym.
Otwarte okno: szczęśliwe małżeństwo, pojawią się nowe możliwości. Sen ma też znaczenie erotyczne, symbolizuje niezaspokojony popęd seksualny.
Zamknięte okno: niekorzystny znak oznaczający kłótnie z partnerem, brak perspektyw, trudności z wyrażaniem siebie.
Zamykanie okna zapowiada wahania nastroju.
Oświetlone okno: trwoga, niebezpieczeństwo.
Okno wystawowe we śnie związane jest z dobrobytem, ale może też odzwierciedlać nieskromny charakter śniącego lub symbolizować rzeczy, których nie możemy mieć.
Koszmar, w którym wypadamy przez okno jest wyraźnym sygnałem, że grozi nam niebezpieczeństwo i że powinniśmy na siebie uważać. Nierozważne zachowanie może bowiem przysporzyć nam poważnych zmartwień.
Jeśli we śnie uciekamy przez okno, jest to sygnał, że wpakujemy się w tarapaty.
Zamurowane: niepotrzebnie szukamy wymówek przed wykonaniem jakiegoś zadania, nasze obawy są przesadzone.
Siedzenie na oknie ostrzega przed popełnieniem kłopotliwego wykroczenia.
Okno z powybijanymi szybami: zostaniemy obrażeni lub pomówieni.
Okno za kratą: uwaga na problemy z prawem.
Jeżeli śnimy o tym, że ktoś obserwuje nas z okna, wtedy oznacza to że jesteśmy obiektem plotek. Trzymajmy się z dala od ludzi, którzy przesadnie interesują się cudzymi sprawami.
Zaglądanie do okna odzwierciedla chęć lepszego poznania drugiej osoby, lub własnej psychiki.
Naprawianie okna: wesołe wydarzenie.
Wyglądanie zza firan zapowiada ciekawe nowiny.
Małe okno w naszym śnie symbolizuje ograniczenia.
Jeżeli widzimy we śnie drabinę opartą o okno, to sen ostrzega przed oszustami.

Okno to bardzo ciekawy motyw, który dość często pojawia się w marzeniach sennych. Jeżeli we śnie widzimy okno, to przede wszystkim należy zwrócić dużą uwagę na otoczenie, czynności oraz kontekst sytuacji, w którym pojawiło się okno. Bywa, że okno stanowi granicę między światem rzeczywistym a duchowym oraz obiektywnym i subiektywnym. Także sen o oknie wskazuje na poczucie bezpieczeństwa, zaufania do życia i otoczenia lub wskazuje na osobisty stosunek do własnego siebie


Symbolika okna

Jak już wspomniano, okno posiada wiele znaczeń. Jeżeli we śnie widzimy otwarte okno, to być może w niedługim czasie pojawi się wyjątkowo szczęśliwy moment w życiu lub okazja, dzięki której osoba śniąca odmieni swoje życie. Także otwarte okno stanowi projekcje pozytywnych doświadczeń oraz ważnych umiejętności. Zamknięte okno stanowi wskazówkę, aby rozwiązać pewne sprawy z przeszłości lub całkowicie zamknąć zaległe sprawy osobiste.

Może to odpowiedni czas, aby odciąć się od przeszłości?

Jeżeli we śnie wychodzimy przez okno, to dzięki osobistej wytrwałości osiągniemy swój cel. Jednak należy zwrócić uwagę, czy koszty i nasze ambicje są współmierne z potencjalnym zyskiem lub siłami.

A jeżeli we śnie wyglądamy przez okno, to ktoś z bliskich nam osób nie dotrzyma obietnicy.

Również wybite okno wskazuje na zachowanie rozsądku, rozwagi, szczególnie w ważnych dla osoby śniącej sprawach. Często wybite okno oznacza poniesione porażki, straty, lub w nieodpowiedni sposób oszacowane możliwości.

Czasami we śnie pojawia się motyw wypadnięcia osoby śniącej przez okno. Często ta sytuacja oznacza zły stan psychiki lub wewnętrzne konflikty duchowe. Może to czas na zwrócenie większej uwagi na swój stan zdrowia i zaznania odrobiny odpoczynku oraz relaksu od codziennych problemów.

A co oznacza sen, w którym stoimy przy oknie? Zazwyczaj ten motyw wskazuje na stagnację i marazm. Może osoba śniąca nie potrafi ruszyć w przyszłość lub obawia się radykalnych decyzji.

A jeżeli we śnie wdrapujemy się na okno, to być może niedługo zdecydujemy się na całkowitą odmianę swojego życia lub rozwiążemy ważny konflikt.

A jeżeli we śnie wyskakujemy lub uciekamy przez okno, to być może w świecie rzeczywistym zdecydujemy się na nieprzemyślany krok, który może przynieść opłakane konsekwencje.

A jeśli we śnie wyglądamy przez firanki, to może w świecie rzeczywistym interesujemy się zbyt mocno nie swoimi sprawami? A może osoba śniąca w niedługim czasie dowie się kilku spraw o sobie


Pozostała symbolika okna

Również ciekawa jest pozostała symbolika snu.

Jeżeli we śnie wyglądamy przez okno, to w niedługim czasie otrzymamy doskonałą propozycję finansową, jednak należy zachować czujność wobec niepewnego interesu.

Jeżeli we śnie wychodzimy przez okno, to w niedługim czasie przez naszą nieuwagę zmarnujemy okazję do odmiany swojego losu.

Także otwarte okno oznacza otrzymanie pomocy ze strony wpływowej osoby, dzięki czemu osiągniemy duży sukces.

Zamknięte okno może wskazywać na pewne przeszkody, które pojawią się na drodze do osiągnięcia celu.

Co ciekawe, okno może być także symbolem odnoszącym się do sfery seksualnej. Ale w większości sytuacji symbol okno odnosi się bezpośrednio do osobistych spraw osoby śniącej.

Jeżeli widzimy dużą ilość powybijanych okien, to niestety, ale w naszym życiu pojawią się liczni wrogowie.

A jeżeli we śnie naprawiamy okno, t możemy liczyć na rozwiązanie konfliktu lub pojednanie z nieprzyjacielem.

Okno z kratami wskazuje na osiągnięcie stabilizacji i bezpieczeństwa w życiu, ale również może wskazywać na zamknięcie się przed otoczeniem.

Brudne okna wskazują na ciężkie czasy, zaś zamurowane stanowi projekcję niepotrzebnego lęku o przyszłość.

Oświetlone okno stanowi przestrogę przed niebezpieczeństwem, a okno wystawowe wskazuje na dobry czas dla interesów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a