Kamienie szlachetne

Kwarc

Kwarc

Pochodzenie nazwy tego półszlachetnego kamienia nie jest do końca znane. Do końca XVI wieku na określenie złej jakości rud używano tego słowa. Według innej hipotezy byłaby to odmiana niemieckiego słowa „ gewarz ”, które oznacza narośl lub kiełek.
W średniowieczu wszystkie kryształy nazywano „ kwarcem ”, zanim Georgius Agricola ograniczył tę nazwę do kryształu skalnego.
Kwarc można również znaleźć pod następującymi nazwami: kwarc alfa, azetulit, azeztulit, konit, dragonit, konilite lub lodolit. W przypadku kwarcu przezroczystego często używa się określenia „kryształ górski”.

Powiązane artykuły

Kwarc to minerał z grupy krzemianów. Można go znaleźć jako kryształy o różnych rozmiarach. Może być bezbarwny, kolorowy lub dymny. Po skaleniach kwarc jest najliczniejszym minerałem na Ziemi.

Kiedy ludzie myślą o kwarcu, myślą głównie o kamieniu przezroczystym lub półprzezroczystym. Jednak kwarc to w rzeczywistości duża rodzina bardzo różnych kamieni, które można znaleźć na wszystkich kontynentach i które mają wszystkie kolory, jakie można sobie wyobrazić. 

Pierwsza grupa stanowią kwarc makrokrystaliczny: kryształ górski, ametyst, ametrin, awenturyn, kwarc niebieski, cytryn, kwarc mleczny lub kwarc śnieżny (kwarcyt), kwarc różowy, kwarc prase, prasiolit, kwarc dymny, oko tygrysa, oko orła…
Druga grupa składa się z kwarców włóknistych: agatu, karneolu, chalcedonu, chryzoprazu, onyksu, sardu, czeretu, krzemienia, jaspisu, heliotropu… Ta lista nie jest pełna, ponieważ kwarc można znaleźć w ponad 500 różnych formach…

Ponieważ jest to mocna skała, a także ze względu na swoje właściwości elektryczne i jasne, kwarc można znaleźć w kilku obszarach, takich jak grunty, oczyszczanie wody, piaskowanie, dekoracja, biżuteria, produkcja zegarków, komponenty elektroniczne…

Historia, legendy i wierzenia dotyczące kwarcu

„Czysty” kwarc lub kryształ górski, każdy członek tej wielkiej rodziny kamieni ma swoją własną historię i właściwości.
Większość starożytnych cywilizacji używała kwarcu jako amuletu i uważała, że ​​ma on właściwości lecznicze. Kwarc był używany przez Egipcjan , Fenicjan , Celtów , indyjskich szamanów.

Podobnie jak silex, kwarc mógł być używany przez pierwszych ludzi do rozpalania ognia, ponieważ może wytwarzać iskry po zderzeniu z materiałem żelaznym.

Najstarszą nazwą kwarcu, jaką można znaleźć, jest Kristallos, o której wspomniał Grek Teofraste około -325 / -300. To słowo, które dało „kryształ”, oznacza „lód”. To mówi nam, że w tamtym czasie uważano, że kryształ górski to zestalony lód, który nie mógł wrócić do swojego normalnego stanu ciekłego. Dzięki temu zyskał odświeżające właściwości.

Grecy poświęcili kwarc Gai, bogini matce, ziemi.

Według niektórych interpretacji diamentem, który był na płótnie Aarona, jak wspomniano w Biblii, był kwarc.

Kwarc jest używany do produkcji słynnych kryształowych kulek używanych przez wróżbitów przynajmniej od średniowiecza .

Niektóre badania pokazują, że Aztekowie i Majowie używali go do rzeźbienia ludzkich czaszek. Według legendy (pochodzącej z XIX wieku) w Meksyku znajdowało się 12 kryształowych czaszek. Zostałyby ukryte podczas hiszpańskiej konkwisty. Zebranie wszystkich tych czaszek pozwoliłoby na odrodzenie imperium Azteków. Następnie dodano pomysł 13. czaszki. Ta czaszka nazywa się tańczącą czaszką. Jeśli umieścisz je w środku koła utworzonego przez 12 innych czaszek, mężczyźni otrzymają wiadomość i misję pochodzącą od kosmitów lub atlantów, którzy wykonaliby te obiekty.
Irokezi Indianie poświęcili kwarc Gendenwitha, bogini gwiazdy porannej.
CherokeeIndianie myśleli, że kwarc może im pomóc w polowaniu i wyobrażaniu sobie przyszłości. Był ostrożnie przechowywany i od czasu do czasu trzeba go było karmić krwią zwierzęcia.

Japończycy nazwaliby to „tama” lub „doskonałym klejnotem”. Symbolizowałoby czystość i nieskończoność. Kamienne kryształy uważano za zamrożony oddech białego smoka, który był symbolem doskonałości.

Australijscy aborygeni łączyli kwarc z rytuałami deszczu.

Według niektórych interpretacji legendarne miasta Atlantide czy Lemurie miały swoją technologię opartą na kwarcu i jego odbiciu światła. To utrata kontroli nad tą potężną energią spowodowałaby ich wyginięcie. Według legendy całą swoją wiedzę zapieczętowaliby w kryształach, zanim zniknęli.

Kopalnie : można go znaleźć na całym świecie, ale wydobywa się go zwłaszcza na Madagaskarze, w Brazylii, Rosji, USA, RPA i Tybecie.

Lecznicze właściwości kwarcu

Kwarc jest uważany za mistrza kryształów, a także za najpotężniejszy kamień utwardzający, ponieważ ma pełne spektrum światła i umożliwia pracę w dowolnym miejscu.
W celu zbadania różnych dyscyplin litoterapii, takich jak terapia kamieniami szlachetnymi lub litomancja, kwarc ma wspaniałą siłę energetyczną. Dowodem na to jest to, że minerał ten jest często używany w podstawowej konstrukcji zegarków, maszyn elektrycznych i akumulatorów, ze względu na swoje właściwości w zakresie separacji ładunków elektrycznych i charakterystykę wibracyjną.

Kwarc pozwoliłby także zintensyfikować właściwości innych kamieni.

  • Kwarc pobudziłby układ odpornościowy i krwionośny oraz pozwoliłby na walkę z każdą chorobą.
  • Pomogłoby to w walce z infekcjami ucha.
  • Wzmocniłoby serce.
  • Kwarc chroniłby kręgosłup.
  • Zrównoważyłby cukrzycę i stwardnienie rozsiane.
  • Łagodzi bóle głowy, zawroty głowy i zawroty głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a