Trawa jęczmienna.

  • Zawiera białko, minerały, aminokwasy i aktywne enzymy, oraz witaminy E, B1, B2, B3 i B6;
  • Ma siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze;
  • Ma pięć razy więcej żelaza niż szpinak;
  • Ma dziesięć razy więcej wapnia niż mleko, a także szereg niesamowitych składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia;
  • Będąc rośliną, czyli naturalnym pożywieniem, jest o wiele łatwiej wchłaniana od innych suplementów chemicznie przetworzonych;
  • Trawa jęczmienna chroni nas przed zatrutym środowiskiem.

Młody jęczmień jest bogatym źródłem chlorofilu i żywych enzymów. Jęczmień jest znany jako silny przeciwutleniacz. Zawiera mnóstwo fitochemicznych składników, które zabezpieczają przed promieniowaniem, zanieczyszczeniem i innymi środowiskowymi problemami. Pozwala na utrzymywanie młodzieńczego zdrowia organizmu.

Trawa jęczmienna może chronić przed chorobami serca i udarami mózgu. Podtrzymuje właściwy przepływ krwi i zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi, które mogą powodować często śmiertelne problemy. Ma również korzystny wpływ na poziom cholesterolu oraz ciśnienia krwi.

Sproszkowana trawa jęczmienna promuje zdrowe funkcjonowanie jelit. Badania wykazały, że jest skuteczna w przypadku nadwrażliwości jelita grubego, oraz wrzodziejącego zapalenia okrężnicy. Przyczynia się do powstawania odpowiedniej flory jelitowej, która pomaga nam trawić jedzenie.

W tym samym czasie trawa jęczmienna zapobiega wzrostowi szkodliwych bakterii i drożdży, które mogą utrudniać nam poczucie prawdziwego zdrowia. Trawa jęczmienna jest potężnym uzdrawiaczem wątroby, nerek i przewodu pokarmowego. Silnie detoksykuje te narządy i cały organizm, w tym drogi oddechowe. Poprawia trawienie i wchłanianie składników odżywczych tak, że czujemy przypływ energii.

Trawa jęczmienna jest silnym odkwaszaczem naszego organizmu.

Jęczmień zielony ma właściwości bardzo alkalizujące, co pomaga utrzymać w ryzach niezbędną równowagę kwasowo – zasadową w naszym ciele. Wiemy przecież, że nasze ciała mają tendencję do nagminnego zakwaszania, a to prowadzi do zaburzeń równowagi mineralnej, osłabienia układu odpornościowego i zwiększenia stanów zapalnych.

Related Entries

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a