Koenzym Q10

Koenzym Q10 jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm. Jest niezbędnym składnikiem mitochondrium (części komórki odpowiedzialnej za produkcję energii). Koenzym Q10 uczestniczy w wytwarzaniu ATP, który jest substancją energetyczną we wszystkich procesach organizmu. Funkcję koenzymu Q10 można porównać do roli świecy zapłonowej w silniku. Największe stężenie koenzymu Q10 występuje w narządach, które cechuje największa intensywność przemiany materii, a tym samym zapotrzebowanie na energię jest największe.

Stężenie w sercu i w nerkach jest wielokrotnie większe niż w innych narządach. Zastosowanie Koenzymu Q10 w chorobach układu krążenia udokumentowano w wielu badaniach na ludziach i zwierzętach.

Niedobór Koenzymu Q10 często występuje u pacjentów kardiologicznych. Wyniki biopsji tkanki serca pacjentów z różnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego wykazały jego niedobór w 50-75% przypadków. Dzięki uzupełnianiu niedoboru Koenzymu Q10 można uzyskać bardzo dobre wyniki w poprawie kondycji układu sercowo-naczyniowego.

Related Entries

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a