MagicSennik

Drzwi

Sny w których występują drzwi mają bardzo obiecujące znaczenie, gdyż symbolizują zmiany i pojawienie się nowych możliwości. Drzwi mogą posłużyć jako przejście do następnego etapu naszego życia, zarówno w sferze zawodowej, uczuciowej jak i duchowej. Praktycznie każdy z nas taki sen powinien skojarzyć z własnym życiem i podejmowanymi decyzjami – takimi jak wybór szkoły, zmiana pracy, miejsca zamieszkania, zawarcie małżeństwa, decyzja o kredycie czy po prostu nowe podejście do dawnych spraw.

Drzwi mogą przyśnić się nam w różnym kontekście, warto więc zapoznać się ze szczegółowym wyjaśnieniem tych fantazji:
Otwarte na zewnątrz drzwi odnoszą się do otwartości człowieka na świat, szerokich horyzontów. Są także wiadomością dla śniącego, że zostanie przez kogoś miło i życzliwie przyjęty.
Uchylone drzwi odzwierciedlają zaciekawienie śniącego, stan niecierpliwego oczekiwania przyszłości.
Gdy śniący ma przed sobą wiele drzwi, jest to dla niego informacja, że ma bogate możliwości wyboru. Powinien więc dokładnie zastanowić się, którymi drzwiami chce przejść dalej.
Drzwi zamknięte wyrażają niechęć do zmian i podejmowania ważnych decyzji, niepewność śniącego.
Drzwi, które się przed nami zamykają, są informacją, że pewien etap w naszym życiu dobiegł końca.
Wychodzenie przez drzwi oznacza konieczność definitywnego zakończenia jakiejś sprawy życiowej.
Obrotowe drzwi podpowiadają, że śniący dużo traci przez swoje niezdecydowanie.


Złote drzwi mogą odnosić się do możliwości duchowego rozwoju.
Szeroko otwarte zwiastują pomyślność finansową, nagły zysk.
Jeżeli w naszym śnie otwieramy drzwi kluczem to znak, że dokonamy jakiegoś ciekawego odkrycia.
Według Sigmunda Freuda zamykanie drzwi na klucz jest symbolem stosunku seksualnego. Według niemieckiego psychoanalityka drzwi to kobiece narządy płciowe, a klucz męskie. Innym wytłumaczeniem tego snu jest próba ukrycia jakiejś tajemnicy na jawie lub konieczność podjęcia ostatecznej decyzji.
Drzwi do piwnicy oznaczają nieświadomość.
Jeżeli śniący jest uwięziony za drzwiami, to odzwierciedla to jego brak poczucia bezpieczeństwa, niezależności i swobody życiowej.
Jeżeli mamy koszmar, w którym ktoś wyważa nasze drzwi, na przykład potwór, bandyta czy policja, to jest to odniesienie do stanu, w którym zaburzony jest stan psychiczny śniącego. To zapowiedź, że coś wyprowadzi go z równowagi w prawdziwym życiu i przysporzy mu wielu kłopotów.
Skrzypiące drzwi to znak, po którym powinniśmy spodziewać się niemiłych odwiedzin.
Płonące drzwi zwiastują przybycie przyjaciół.
Sen, w którym motywem są stare drzwi, zapowiada otrzymanie niepomyślnej informacji.
Piękne drzwi zwiastują radosne i miłe wydarzenie.
Klamka jest symbolem wolności i zdolności człowieka do podejmowania decyzji. Pokój bez klamek odzwierciedla frustrację, brak perspektyw, obłęd. Czasami klamka to znak, że czeka nas nowa znajomość.

Drzwi we śnie zazwyczaj oznaczają przejście do nowego etapu w życiu. To często nowe możliwości oraz liczne szanse na odmianę swojego losu. Ale to również przeszkody, z którymi musimy się zmierzyć, aby pójść dalej na drodze naszego losu. Często we śnie znajdujemy się przed zamkniętymi lub otwartymi drzwiami. Czasami szukamy odpowiedniego klucza lub skrzypią przy próbie ich otwarcia. Drzwi pojawiają się także w najróżniejszych budynkach, od wieżowców po małe chaty. Także może znajdziemy drzwi utkwione w głazie lub bez reszty budynku. Drzwi to zmiany w swoim życiu, przekroczenie pewnych barier lub progu dzielącego etapy naszego losu. To świadoma decyzja przejścia na drugą stronę i porzucenie pewnych spraw z przeszłości. To zamknięcie za sobą drzwi i pójście dalej.
Drzwi to również przejście na kolejny poziom w naszym życiu duchowym. To wybór, który musimy podjąć przed pójściem dalej. I często stoimy przed najróżniejszymi drzwiami, małymi, większymi lub obrotowymi. Może warto poddać się intuicji i przekroczyć te drzwi, które wzbudzają w nas największe zaufanie?
Co ciekawe, drzwi do domu odnoszą się do sfery seksualnej i oznaczają organy płciowe. Według Sennika Pawła Zaremby, otwarte drzwi wskazują na nowe możliwości i osiągnięcie dużych zysków, zaś zamknięte drzwi stają się zapowiedzią niemiłych odwiedzin. Również według Sennika Egipskiego, skrzypiące drzwi oznaczają niemiłe odwiedziny, które będą dla nas dużym zaskoczeniem. Być może odwiedzi nas nieprzyjaciel lub wróg.
Stare drzwi stają się zapowiedzią smutnych i przykrych wiadomości, zaś widok uchylonych drzwi jest projekcją pewnego zastoju. Gdy dostrzegamy pięknie zdobione drzwi, to możemy spodziewać się radosnych oraz szczęśliwych wydarzeń. Również zepsute drzwi wskazują na problemy zdrowotne. A widok szeroko otwartych drzwi staje się zapowiedzią miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Zamknięte drzwi są projekcją wewnętrznego zamknięcia przed rozwojem lub drogi, która nie jest odpowiednia dla nas. Dlatego zawsze warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych z drzwiami, pojawiającymi się w marzeniach sennych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a