MagicHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w Znaku Raka (Cancer) (22 czerwiec — 22 lipiec)

Osoby urodzone w znaku Raka są łagodne i uczuciowe. Niemal przez całe życie towarzyszy im lęk przed światem i jego problemami; obawiają się, by twarde, bezwzględne życie nie zrobiło im krzywdy i nie przetoczyło się po nich jak walec. Wrażliwość, subtelność i delikatność Raków są na tyle dominujące w ich osobowości, że pozwalają wyczuwać nieprzyjazne bądź nieprzychylne im osoby niemal na odległość. Rak łatwo poddaje się nastrojom i wzruszeniom. Przy swojej wysublimowanej psychice najlepiej czuje się w cieple domowego ogniska, gdzie jest bezpieczny. Stąd przywiązanie Raka do najbliższej rodziny, mieszkania i zacisza domowego. Rak ceni ludzi ułożonych, dobrze wychowanych i taktownych. Łatwo poddaje się cudzym ocenom i poglądom, dlatego bardzo rzadko czyni coś wbrew opinii ogółu — w przeciwieństwie do Barana czy Skorpiona poza własnym domem, ulubione miejsce Raka to woda. Dlatego urlopy większość Raków spędza nad rzekami i jeziorami, lubi kąpiele wodne oraz pływanie kajakiem, żaglówką i statkiem.

Żaden znak Zodiaku nie ma tak zmiennego humoru, jak Rak. W ocenie ludzi nie można zbytnio na nim polegać, kieruje się bowiem głównie sympatiami i antypatiami, co zwykle z obiektywną oceną ma mało wspólnego.

Pani Rak robi wrażenie cichej, cierpliwej i nadzwyczaj łagodnej. Potrafi jednak — jak większość pań, bez względu na swój znak — w sposób zakamuflowany, okrężną drogą przeprowadzić własne plany. Nie szuka potwierdzenia swej wartości w przygodach miłosnych. Życie erotyczne, w przeciwieństwie do np. pani Skorpion, nie jest najważniejszą częścią jej życia W małżeństwie jest zwykle miła, czuła i uległa, jednak bardzo łatwo ją urazić, podobnie jak np. panią Rybę. W miarę narastania problemów domowych sfera erotyczna niemal zupełnie zanika w życiu pani Rak, staje się ona wówczas zgryźliwa i sarkastyczna. Lubi robić z siebie ofiarę, jest zwykle pełna poświęcenia, ale wymaga obchodzenia się z nią w sposób subtelny i delikatny.

Pani Rak zazwyczaj wychodzi za mąż z prawdziwej miłości, dlatego bardzo. silnie przeżywa wszelkie rozczarowania w życiu małżeńskim, a trzeba dodać, że jej wielka dobroć zasługuje na to, by nie robić jej krzywdy. Gdyby miała W sobie choć trochę z bojowego Barana, życie jej przypuszczalnie byłoby lżejsze.

Mama Rak kocha swoje dzieci, jak mało która mama na świecie. Większość mężczyzn nie potrafi docenić walorów swej żony spod tego znaku, bardzo często pani Rak jest wykorzystywana i spychana na dalszy plan. Jednak w życiu jest tak, jak z uchem przysłowiowego dzbana — przychodzi moment gdy i w pani Rak może obudzić się lwica, a wtedy biada tym, co nadużyli jej cierpliwości.

Pan Rak jest dość łatwy do obłaskawienia trafić do niego można — jak do większości mężczyzn — po prostu przez żołądek, z tym zastrzeżeniem, że lubi nie tylko dobrze zjeść, ale jeszcze musi mieć to ładnie, estetycznie i z fantazją podane.

Rak rodzaju męskiego jest zwykle spokojnym i zrównoważonym mężem. Jego życie erotyczne, podobnie jak u pani Rak, nie jest cechą dominującą, potrafi natomiast być najbardziej czułym i delikatnym ze wszystkich znaków Zodiaku, czym może ująć niemal każdą damę swego serca- Rozwody w tym znaku są rzadkością, dom zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu Raków. Jeśli żona Raka jest tzw. „silnym charakterem”, wówczas staje się on, niestety, zwykłym pantoflarzem, posłusznym niemal ślepo swojej energicznej połowie. Rak nie należy do tych, którzy w miarę dobrze gospodarują pieniędzmi, mimo że należy do oszczędnych. Wrażliwość i łatwe poddawanie się cudzej woli powoduje, że Raki za jedyną obronę mają ucieczkę w swoją skorupę. Otoczenie, zazwyczaj niezbyt dociekliwe, uważa wówczas, że są obrażalskie.

Rak rodzaju męskiego nie jest zbytnio wymagający, do szczęścia potrzeba mu niewiele: ciepłe pantofle, spokój, wygodny fotel, gazeta. Stworzenie mu tych nieskomplikowanych warunków wypoczynku, gdy wraca zmęczony po pracy, odpłaci stokrotnie wdzięcznością i uczuciem. Raki obojga płci są sentymentalne i lubią pomarzyć, mimo to potrafią precyzyjnie i logicznie myśleć, a jak zajdzie potrzeba — również działać. Odznaczają się dużym krytycyzmem, zarówno w stosunku do siebie, jak i otoczenia. Cechy te nie zjednują Rakom zbyt wielu przyjaciół. Szczególnie udanymi partnerami w przyjaźni i miłości są dla Raków osoby spod znaku Skorpiona i Wodnika.

Ludzie urodzeni pod znakiem Raka przejawiają zdolności poetyckie i muzyczne, są wrażliwi na wszystko, co wzniosłe i piękne. Rak, jako szef, jest taktowny, dyskretny i traktuje wszystkich bez wyjątku współpracowników jak równorzędnych partnerów. Umie bezbłędnie odgadywać ludzkie potrzeby i problemy. Jest wrażliwy i czuły na punkcie swojej przydatności. Lubi i ceni dowody pamięci i ludzkiej wdzięczności. Jest dokładny, czasem do przesady, ale który szef nie ma wad?

Życzliwa Rakom planeta to Księżyc, symbol zadumy i tajemniczości, planeta, którą ponoć poeci najczęściej wymieniają w swojej twórczości. Szczęśliwe dni tygodnia to wtorek i piątek, uważane przez większość ludzi za feralne.

Mocny punkt Raka to intuicja, a słaby — pesymizm. Kolor żółty przynosi im szczęście, kwiaty szczęśliwe to konwalie, liczby szczęśliwe — 7, 9 i 11, a kamienie to perły, chryzolity, szmaragdy i topazy.

Miejsce szczęśliwe Raków to zacisze domowe. Cechy dominujące to krytycyzm i marzycielstwo.

Fortuna zwykle sprzyja Rakom w sprawach rodzinnych i sercowych, jakby nagradzając ich dobroć i oddanie. Według Fr. Prengiela — Rak ma temperament limfatyczny, a charakter flegmatyczny.

Sławni ludzie w znaku Raka:

Wilhelm Humboldt 22.06.1767 r. filozof

Jan Matejko 24.06.1838 r. malarz

Leon Kruczkowski 28.06.1900 r. pisarz

Peter Paul Rubens 28.06.1577 r. malarz

George Sand 2.07.1814 r. pisarka

Giną Lolobrygida 4.07.1928 r. artystka filmowa

Roald Amundsen 16.07.1872 r. podróżnik

Paweł Strzelecki 20.07.1797 r. podróżnik

Ważniejsze cechy Raka: Uczuciowy, łatwo ulega wzruszeniu, krytyczny. Nieśmiały. Bierny w przyjaźni i miłości wymaga inicjatywy od partnera. Wrażliwy na piękno. Kocha dom i rodzinę. Marzyciel, łatwo ulega nastrojom. Często niedoceniany, sympatyczny i bardzo ludzki.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a