MagicHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Koziorożca (Capricornus) (22 grudzień – 20 styczeń)

Osoby urodzone w znaku Koziorożca niemal od dziecka są zamknięte w sobie, poważne i małomówne. Wśród rówieśników nie mają przyjaciół, instynktownie szukają ich wśród zdecydowanie starszych od siebie. Ze wszystkich znaków Zodiaku Koziorożec z największym trudem nawiązuje kontakt z otoczeniem. Ma szczególne, sobie tylko znane powody do nieufności i dystansu, jest zwykle wyobcowany i trudny do rozszyfrowania. Czasami wynika to z braku talentów towarzyskich i pewnej toporności w sposobie bycia, a czasami z nieuzasadnionych kompleksów. Koziorożec jest godny zaufania i zawsze można na niego liczyć w potrzebie. Mimo to nie wzbudza sympatii, jest bowiem chłodny i z pozoru mało serdeczny. Osoby urodzone w znaku Koziorożca są wyjątkowo ambitne. Zmierzają do wytyczonego celu systematycznie i konsekwentnie, w czym pomagają im takie cechy, jak staranność, dokładność i pilność. Koziorożec instynktownie dąży do stabilizacji, najlepiej czuje się w pracy dobrze zorganizowanej, o stałym rytmie. Do działalności wymagającej rozmachu, inicjatywy, odwagi graniczącej z hazardem, podzielności uwagi, szybkiej zmiany tempa czy problemów, Koziorożec się w zasadzie nie nadaje. Dlatego stroni od wszystkiego co niezrównoważone, nieprecyzyjne, połowiczne, impulsywne, sensacyjne czy bezmyślnie. Jest również zdecydowanie przeciwny życiu ponad stan, na zasadzie „Zastaw się – a postaw się”, nieuregulowanemu trybowi życia, rozrzutności, nieracjonalnemu gospodarowaniu energią, możliwościami intelektualnymi czy też materialnymi. Walory towarzyskie, akceptowane przez otoczenie, zaczynają się przejawiać u Koziorożca dopiero w wieku średnim..

Szczególnie widoczne jest to u pań. W młodości bywają sarkastyczne, przykre, cierpkie, nieprzystępne, a nawet czasami odpychające. Później te cechy zacierają się, zastępowane wyrozumiałością, łagodnym, a nawet miłym sposobem bycia. Także uroda i kobiecy wdzięk pogłębiają się z czasem. W wieku, w którym większość pań musi zabiegać o, swoją urodę i zgrabną sylwetkę, pani spod znaku Koziorożca, w sposób naturalny i bez specjalnego wysiłku, dochodzi do pełni swych kobiecych uroków. Jest to zjawisko dość rzadkie i godne szczególnego zaakcentowania. Panie spod tego znaku są zwykle aktywne zawodowo, cenione szczególnie jako sekretarki, asystentki i laborantki, jak również lekarki i farmaceutki, a więc w zawodach wymagających dokładności, rzetelności, lojalności i wiedzy. W porównaniu z mężczyznami, potrafią równie wydajnie i dobrze pracować, a często z większym sercem i ambicją. Nie są optymistkami, patrzą na świat trzeźwo i rzeczowo i widzą go takim, jakim naprawdę jest.

Życie seksualne jest traktowane przez Koziorożców w sposób chłodny i stonowany, można by odnieść wrażenie, że jest to skutkiem braku temperamentu. Tymczasem od „trzydziestki” uczucia, możliwości i potrzeby w tym zakresie wyraźnie u Koziorożca wzrastają; jednak nawet wówczas nie zdominują ich zainteresowań, a praca zawodowa bywa zwykle nadal na pierwszym miejscu w życiu Koziorożca.

W małym, kameralnym i życzliwym gronie, Koziorożce są sympatyczne, miłe i gościnne, ale nic ponad miarę.

Panowie Koziorożcy w roli głowy rodziny są obowiązkowi, skromni, wysoko cenią sobie spokojne i schludne zacisze domowe. Pani Koziorożec z trudem manifestuje swoje uczucia – choćby najgłębsze, ma w tym względzie opory i coś w rodzaju fałszywego wstydu. Jest za oszczędna i gospodarna, potrafi stworzyć małym nakładem środków estetyczne i przytulne gniazdko domowe. Życie traktuje poważnie, w małżeństwie jest stała, wierna i lojalna. Kto szuka poważnej, zrównoważonej i wiernej żony, winien znaleźć odpowiednią kandydatkę urodzoną w tym właśnie znaku, choć – jak wspomnieliśmy – życie płata czasem figla. Kto chciałby sprowadzić Koziorożca już na obrane drogi – niech sobie to od razu wybije z głowy.

Koziorożec obojga płci jest niezwykle uparty, ambitny i zacięty, a przy tym nieustępliwy i cierpliwy. Nie ma dla niego zbyt trudnego zadania, jest to tylko kwestia czasu. Mimo tych rozlicznych pozytywnych cech mało Koziorożców robi błyskotliwe kariery. Brak im elastyczności, obrotności, i tego nieuchwytnego czaru, który ma np. Waga czy Bliźnięta, a dzięki któremu zdobywa się popularność i ogólną sympatię. Koziorożcowi natura rekompensuje te braki darząc go m. in. dobrym zdrowiem i długowiecznością. Najodpowiedniejszymi partnerami w przyjaźni i miłości są dla Koziorożca osoby spod znaku Byka, Panny, Raka i Skorpiona.

Koziorożec jako przełożony, jest przede wszystkim szalenie pracowity, ambitny i tego samego oczekuje od swoich współpracowników. Jeśli zdarzy się luka w obowiązkach służbowych, to przy szefie Koziorożcu nie należy tego manifestować wystawianiem buziaka na wiosenne słońce czy rozwiązywaniem krzyżówek. On tego bardzo nie lubi. Telefony, dalekopisy, sumatory, komputery czy maszyny do pisania muszą pracować na pełny zegar, Koziorożec wyznaje bowiem zasadę, że czas to pieniądz. Czasami ma się dość takiego szefa, ale z drugiej strony prawdą jest, że o firmie kierowanej przez Koziorożca mówi się wyłącznie w superlatywach. Jest wymagający – nieraz do przesady, ale wie czego chce, co nie jest cechą wszystkich znanych nam szefów.

Koziorożec ma temperament – według Fr. Prengiela – limfatyczno-nerwowy, a charakter melancholijny.

Szczęśliwe dni tygodnia to środa, piątek i sobota, kolor – biały, mocny punkt to cierpliwość, a słaby – skrytość, szczęśliwe liczby – 5, 6, Planetą, Koziorożców to Saturn, który jednak życzliwy jest w sposób szczególny, sprowadza bowiem melancholię, nieufność i skłonność do zabobonów. Szczęśliwe kwiaty to stokrotki, a kamienie – agat, jaspis, onyks i bursztyn. Miejsce, w którym dobrze się Koziorożec czuje, to las lub ogród.

Cechy dominujące to cierpliwość, wierność i wspaniałe zdrowie.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Koziorożca:

Adam Mickiewicz poeta, Felix Lope de Vega dramaturg i poeta, Marlena Dietrich aktorka, Luis Pasteur mikrobiolog, Władysław Spasowski pedagog, Mieczysława Ćwiklińska aktorka.

Ważniejsze cechy Koziorożca: Opanowany i spokojny. Skryty i nieufny. Ambitny, pracowity, konsekwentny i szlachetny. Wytrwały i cierpliwy. Ma przyjaciół niewielu, ale prawdziwych. Godny zaufania i lojalny. Wierny. Patrzy na świat trzeźwo. Można zawsze na niego liczyć. Niezawodny w działaniu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a