MagiaHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Bliźniąt (Gemini) (22 ma j – 21 czerwiec)

Dominującą cechą osób urodzonych w znaku Bliźniąt jest inteligencja. Mają one szerokie zainteresowania, lubią zajmować się kilkoma sprawami naraz, co często nie przynosi najlepszych efektów. Nie potrafią, jak np. Wodnik, zagłębić się w jakiś problem, zapominając o bożym świecie.

Powiązane artykuły

Nie przeszkadza to Bliźniakom uchodzić za znakomitych i przekonywujących mówców. Są ludźmi dobrego charakteru, bywają najczęściej uprzejmi i życzliwi. Mają dużą łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi i sprawia im prawdziwą przyjemność poznawanie nowych, interesujących osób.

Bliźnięta, jak żaden znak Zodiaku, lubią wszystko, co nowe i postępowe, nudzi ich to, co trwałe i stabilne, a szczególnie — zrutynizowane i konserwatywne. Z łatwością zmieniają intelektualny rynsztunek, chętnie posługują się piórem i żywym słowem. Bliźnięta frapuje wszystko co dynamiczne, lotne, pomysłowe. Ciągłe zmiany miejsca, środowiska i ludzi to ich żywioł. Lubią więc podróże, ruch, słowne starcia, dyskusje, wszystko co modne, eleganckie, wręcz błyskotliwe.

Bliźnięta cechuje rozmach, ale wynik a z niego większa efektywność niż efektywność. Przerzucają swoje zainteresowania z idei w ideę, z teorii w teorię. Ale też, i chwała im za to, gdy Bliźniakom wytknąć omyłkę czy błąd, łatwo przyznają rację swojemu rozmówcy. Nie przepadają za systematycznym, długotrwałym wysiłkiem, mają zbyt lotny umysł i zbyt mało cierpliwości. Ich sfera działania to rola eksperta, przenoszącego dobre wzory, idee, pomysły. Dlatego zawodem, w którym większość osób urodzonych w ty m znaku sprawdza się znakomicie, jest np. przedstawicielstwo handlowe, czemu sprzyja przyjazna Bliźniętom planeta Merkury . Obrotny, zaaferowany, potrafi wszystko załatwić szybko i gładko. Niezmiernie rzadko pracuje przez całe życie w jednym zawodzie, a często jego zawód wyuczony różni się od wykonywanego. Tylko nieustanny ruch, pośpiech, błyskawiczne załatwianie spraw i rozwiązywanie problemów sprawiają Bliźniętom, satysfakcję, utrzymują je w dobrej formie, stanowią dla nich pełnię życia.

Bliźnięta obojga płci przez całe życie winny wystrzegać się nadużywania alkoholu! Problemy seksualne Bliźnięta obojga płci traktują podobnie jak całe życie, często brak im wytrwałości i konsekwencji w działaniu, mimo że ich przeżycia będą bogate, gorące i rozgrywać się będą nie tylko na płaszczyźnie doznań fizycznych, ale również intelektualnych. Dziewczęta urodzone w znaku Bliźniąt są inteligentne, sprytne i obrotne. Są miłe , wesołe i towarzyskie. Chętnie podejmują pracę zawodową. W pracy są szybkie, niezbędny zasób wiedzy chwytają w lot. Bliźnięta są skarbnicą wiedzy, choć może niezbyt uporządkowanej. Czytają wszystko, szczególnie nowości, są świetnie zorientowane w aktualnych plotkach, modzie, diecie — po prostu dla nich nowoczesność, to jest to.

Żony spod znaku Bliźniąt mają dwa dominujące zainteresowania: dom, mąż i dzieci oraz — praca zawodowa, własne życie towarzyskie i intelektualne. Nie dadzą się zepchnąć do rol i kur y domowej. Ciągły rozwój, zdobywanie coraz nowych uprawnień zawodowych i dyplomów potwierdza niemal nieograniczone możliwości intelektualne Bliźniąt. Życie seksualne dla pań spod tego znaku — z nielicznymi wyjątkami — nie stanowi głównej treści życia. Pożycie małżeńskie z Bliźniakiem obojga płci nie jest łatwe, ale za to interesujące. Wymaga wysiłku intelektualnego, częstych zmian zainteresowań, poglądów i ocen. Bliźniakowi nie sprawia trudności zdobywanie dóbr materialnych, ale i nie przykłada do pieniędzy żadnej wagi, np. kupując coś interesującego, nie pyta o cenę. Zachowuje świeżość umysłu najdłużej ze wszystkich znak ów Zodiaku.

Bliźnięta bardzo niechętnie podejmują się funkcji kierowniczych. Nadają się na szefa lub szefową znakomicie, ale nie znoszą biurka i codziennej monotonii pracy biurowej. Jeśli już go to „nieszczęście” spotka, to pełno Bliźniaka w całym biurze, nie usiedzi za swoim biurkiem. Ma to i tę dobrą stronę, że nie trzeba z segregatorami i teczkami biegać do szefa — sam przyjdzie. Dba o współpracowników, jest na ogół wyrozumiały i ojcowski. Towarzyski, przystępny, elastyczny, łatwo nawiązuje kontakt. Obok zalet ma również wady — jest nierówny w pracy, obok dni pełnych ruchu i mobilizacji, są dni biernego wyczekiwania. Ale pomysłowość i lotny umysł oraz trafność ocen pozwala mu wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Można powiedzieć, że tam gdzie szefuje Bliźniak, rzadko jest czas na nudy i plotki. Osoby urodzone w znaku Bliźniąt winny przede wszystkim szukać partnerów w przyjaźni i miłości wśród znaków przyjaznych, jak Baran, Lew, Waga i Wodnik. Bliźnięta rzadko miewają kompleksy, natomiast mają dużo intuicji, co pomaga im w kontaktach z ludźmi. Początkowo powściągliwe i pełne rezerwy, gdy zawrą bliższą znajomość są miłe i serdeczne.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Bliźniętom szczęście winien przynieść kolor czerwony w odcieniach ciemnych, ich szczęśliwe dni tygodnia to środa i piątek, przyjazna planeta — Merkury, kwiat — tulipan, kamienie szczęśliwe to beryl, diament, opal oraz szafir, a liczby — 5, 6 i 10.

Najprzyjemniejszy relaks po ruchliwym dniu to wygodny fotel i dobra, interesująca lektura. Mocny punkt Bliźniąt to umiejętności adaptacyjne, słaby — roztargnienie, a cechy dominujące to brak kompleksów i potrzeba ciągłych zmian.

Według Fr. Prengiela — Bliźnięta mają temperament żółciowo-sangwiniczny, a charakter sangwiniczny.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Bliźniąt:

Maria Konopnicka 23.05.1842 r. poetka

Maryfin Monroe 1.06.1928 r. aktorka filmowa

Kornel Ujejski 4.06.1823 r. poeta

Jean-Paul Sartre 5.06.1905 r. pisarz

Robert Schumann 8.06.1810 r. kompozytor

Igor Strawiński 17.06.1882 r. kompozytor

Blaise Pascal 19.06.1923 r. matematyk

Ważniejsze cechy Bliźniąt: Inteligencja, pomysłowość, ruchliwość, szybkość myślenia i podejmowania optymalnych decyzji, krasomówstwo. Poszukiwanie nowych rozwiązań, ciągłe zmiany podróże, osobisty czar, wierność, humor i długowieczność.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a