SennikMagia

Kolor zielony

Sennik

Zielony
Kolor kojarzony z bujną roślinnością, przyrodą, spokojem, świeżością, urodzajem, równowagą. Zielone pole, trawa czy inne rośliny wskazują na dobrobyt, powodzenie w sprawach zawodowych. Zieleń to także nadzieja, zdrowie, regeneracja – we śnie może zwiastować dobre samopoczucie. W wielu kulturach zieleń związana jest z rajem, Wielką Matką.

Warto spojrzeć na kolor zielony to element sygnalizacji świetlnej, oznacza wolną drogę. Sen o zielonym świetle może więc oznaczać, że nadszedł najlepszy czas na podjęcie ważnej decyzji.

Negatywna symbolika zieleni jest związana z niedojrzałością, co może we śnie być reprezentowane przed zielone owoce lub przez popularne powiedzenia, takie jak „być zielonym”, czy „nie mieć zielonego pojęcia”.

Kolor ten może oznaczać też zgniliznę, rozkład. W średniowieczu kolor zielony symbolizował zło i był kojarzony z szatanem, a niektóre znaczenia przetrwały do dziś –np. jaskrawa zieleń kojarzy się z trucizną, a blada z chorobą.

Jak interpretować sny o kolorze zielonym? Jeśli widzimy barwę szmaragdową wskazuje na to na pozytywny ciąg zdarzeń, kolory zaciemnione, zgaszone odzwierciedlają destrukcję i negatywne emocje.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wyłącz Ad Block-a

Prosimy o wyłączenie Ad Block-a. Nasza strona utrzymuje się z wyświetlanych reklam. Nie znajdziesz tutaj żadnych wirusów i innego tego typu niechcianych programów.