MagiaSennik

Kolor niebieski lub błękitny

Sennik

Niebieski/ błękitny
Kolor błękitny często kojarzony jest z niebem i wodą. W związku z tym zestawia się go z nieświadomością (woda) i spełnionymi marzeniami (niebo).
Ten piękny kolor symbolizuje mądrość, władzę królewską lub boską, wierność, stałość uczuć, trwałość. Błękit uważany jest za kolor duszy, spokoju i nieba. W kulturze Zachodniej niebieski jest symbolem najwyższych bóstw antycznych.

Błękitne róże symbolizują niezwykłe, wyjątkowe wydarzenie w naszym życiu, głębokie uczucie.
Jeśli widzimy postać w błękitnych szatach, sen podkreśla wyjątkową estymę i mądrość tej osoby. Dla śniącego może to być znak, że warto się na niej wzorować, korzystać z jej wiedzy. Czasami sen o błękitnych szatach oznaczać będzie poświęcenie.
Wiele bóstw hinduistycznych miało błękitną skórę, dlatego sen tego rodzaju może wskazywać na niezwykłość danego człowieka.
Ptaki o błękitnych piórach uważane są za posłańców Bogów, które zapowiadają śniącemu otrzymanie ważnej, pozytywnej wiadomości.
Niebieskie błyskawice, błękitny dym – strach i zło.
Błękitne, bezchmurne niebo zwiastuje radość i pomyślność życiową, uwolnienie się od zmartwień i problemów.
Jeśli we śnie widzimy spokojne morze lub ocean, to zwiastuje to dobre samopoczucie śniącego, osiągniecie wewnętrznego spokoju. Wzburzona woda sygnalizuje natomiast, że nie możemy poradzić sobie z naszymi uczuciami i emocjami.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także
Close
Back to top button