TMG (trimetyloglicyna)

Trimetyloglicyna wykryta została po raz pierwszy w burakach cukrowych (Beta Vulgaris), stąd nazwa betaina. Dużą zawartością TMG (betainy) charakteryzują się też pszenica, szpinak i skorupiaki.
TMG dostarcza trzech grup metylowych, z których każda może być przekazywana w celu umożliwienia interakcji chemicznych na poziomie komórkowym organizmu.

Obniżenie poziomu homocysteiny – Niszczyciela Serca!

TMG (betaina) przekazuje swoje grupy metylowe związkowi silnie niszczącemu naczynia krwionośne – HOMOCYSTEINIE, która dzięki temu przekształcana jest w nieszkodliwą metioninę. Wysoki poziom homocysteiny wiąże się przede wszystkim z dużym ryzykiem zawału serca i udaru mózgu, ale również z chorobą Alzheimera, osteoporozą, chorobą Parkinsona i spadku nastroju łącznie z depresją.
Oprócz obniżania poziomu homocysteiny, TMG po przekształceniu w dimetyloglicynę obniża poziom cholesterolu i łagodzi dusznicę bolesną oraz arytmię serca.

Działanie natleniające

DMG (dimetyloglicyna) podnosi poziom tlenu w tkankach organizmu. Jest to bardzo korzystne dla pracy mięśnia sercowego i niezwykle ważne w odżywianiu sportowców.

Related Entries

Back to top button
Close
Close

Wyłącz Ad Block-a

Prosimy o wyłączenie Ad Block-a. Nasza strona utrzymuje się z wyświetlanych reklam. Nie znajdziesz tutaj żadnych wirusów i innego tego typu niechcianych programów.