Acerola

Acerola, znana także jako wiśnia z Barbados (łac. Malpighia glabra), to gatunek zielonego krzewu z Ameryki Środkowej. Najbardziej znaną właściwością wiśni z Barbadosu jest bogactwo witaminy C. W jednym owocu znajdziemy tyle witaminy C, co w kilogramie cytryn, a wypicie jednej szklanki soku dostarcza jej tyle, co wypicie 14 litrów soku pomarańczowego! Owoce aceroli odpowiadają również za dostarczanie do organizmu witaminy A, niacyny i ryboflawiny.

Ponadto acerola to świetne źródło luteiny, beta – karotenu oraz Beta-kryptoksantyny. Uzupełnianie tej witaminy w organizmie odpowiada za procesy przyswajania białek i tłuszczy, wchłaniania węglowodanów, przyswajania żelaza, usuwania toksyn z organizmu, pozyskiwania utlenionej witaminy E, syntezy kwasu foliowego.

Dawniej acerola była stosowana zarówno u dzieci, jak i dorosłych w leczeniu anemii, ospy wietrznej oraz dolegliwościach wątroby i płuc. Jednak najczęściej znajdowała zastosowanie we wspomaganiu układu odpornościowego oraz przeciwdziałaniu objawom przeziębienia ze względu na silne działanie przeciwbakteryjne. Obecnie owoce aceroli są najbardziej znane z tego, że stanowią skarbnicę witaminy C, zawierają również przeciwutleniacze (karotenoidy i antocyjany).

Jest również jednym z gwarantów sprawnych i mocnych kości oraz stawów.

Jeśli zmagasz się z objawami niedoboru witaminy C, takimi jak osłabienie, szybkie męczenie się, brak apetytu, skłonność do występowania siniaków, krwawiące dziąsła, bóle mięśni i stawów, sięgnij po acerolę, by szybko wyrównać poziom w organizmie.

Related Artykuły

Back to top button

Wyłącz Ad Block-a

Prosimy o wyłączenie Ad Block-a. Nie znajdziesz tutaj żadnych wirusów i innego tego typu niechcianych programów.