MagicHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Strzelca (Sagittarius) (23 listopad – 21 grudzień)

Cechą osób urodzonych w znaku Strzelca jest energia i ruchliwość. Strzelca, zwanego również Łucznikiem, wyróżnia duża aktywność, impulsywność, odwaga, niecierpliwość, często zbyt gwałtowne reakcje i nieprzemyślane decyzje. Strzelec nie ma w sobie nic z „liska-chytruska”, idzie przez życie prostą drogą, jest otwarty, szczery, serdeczny, pełen optymizmu. Osoby urodzone w tym znaku są sprawne fizycznie, mają miłą powierzchowność, lubią taniec i muzykę, dobre towarzystwo, mają zwykle dobre samopoczucie, łatwo nawiązują kontakty. Są lojalni i wierni w przyjaźni oraz uczciwi w miłości. Lubią zwierzęta, a szczególnie konie, psy i koty; najchętniej przebywają na świeżym powietrzu, w lesie czy mad górskim strumykiem. Jak wszyscy miłośnicy zwierząt i przyrody, Strzelcy są zwykle życzliwi i uczynni, a ponadto mają duże poczucie sprawiedliwości. Nie znoszą cwaniactwa, nieuczciwości, podłości. Wobec przyjaciół i bliskich Strzelcy są szczodrzy, użyteczni, bezinteresowni.

Panie spod znaku Strzelca są pełne wigoru, dowcipu i ironicznego humoru. Lubią dobre maniery, zwracają uwagę na powierzchowność i sposób bycia. Nic nie wskóra u Strzelczyni pan nieogolony, w rozchełstanej koszuli, którego goni fryzjer. Życie emocjonalne Strzelców jest bogate, lecz uwarunkowane zasadami, które nie pozwalają osobom z tego znaku rozmieniać się na drobne. Mimo to, powodzenie u płci przeciwnej towarzyszy Strzelcom do późnego wieku. Panna Strzelec, mimo sugerującej celność nazwie, niezbyt łatwo trafia do ołtarza z powodu zbyt wygórowanych – jak na dzisiejsze mocno uproszczone obyczaje – ambicji matrymonialnych. To przebieranie w kandydatach do – na ogół ślicznej – rączki kończy się zwykle nie najtrafniejszym „strzałem”. Panna Strzelec jest i konserwatywną, i nieco purytańska, nie zawsze potrafi zrozumieć partnera i jego potrzeb; dotyczy to nie tylko charakteru, przyzwyczajeń, ale również temperamentu.

Pan Strzelec ma' sportową sylwetkę, jest elegancki, zadbany, ale robi wrażenie trochę wyniosłego, podobnie pani Strzelec, ale nie przeszkadza to im zdobywać uznania, sympatii i przyjaciół. Żona Strzelca musi nadmiar pytań, dociekań i małostkowość wyrzucić za burtę rodzinnej nawy i przyjąć sposób działania dyskretny i taktowny, a wówczas może liczyć na pełnię szczęścia i zrozumienia. Strzelec w życiu małżeńskim lubi być dostrzegany, doceniany, a nawet chwalony, łatwo można go zrazić nadmierną krytyką, a szczególnie ignorowaniem czy lekceważeniem jego wysiłków.

W pracy Strzelec jest lubiany za rozmach, koleżeńskość i gest. Jako szef, ma zawsze swoje zdanie, nie lubi podszeptów czy prób dyrygowania nim. Jest obiektywny i dba o współpracowników. Natomiast wrodzone poczucie sprawiedliwości i prostolinijność powoduje, że Strzelec mówi prosto z mostu, co myśli i czuje, uważając że postępuje słusznie. Większość pań tonie we łzach, całe biuro dyskutuje, a szef chodzi dumny i nawet nie domyśla się, że zrobił komuś przykrość. Strzelec szef jest najgłębiej przekonany o swoich wielu zaletach i na pewno ma rację, ale ma i wady, jak każdy szef. Mimo gwałtownych reakcji, ceniony jest w pracy za pomysłowość, dynamizm, talenty organizacyjne i osobisty urok, co szczególnie – mimo wylanych łez – potrafią docenić panie. Uważa się, że osoby spod znaku Strzelca mogą osiągnąć sukcesy w zawodach wolnych, służbie wojskowej, a ponadto w sztuce i literaturze. Również w znaku tym spotykamy osoby przemierzające dalekie górskie szlaki, odległe lądy, egzotyczne kraje. Zwykle Strzelcom towarzyszy powodzenie w życiu i w interesach. Cechują się ponadto skłonnościami do aktywnej i ofiarnej działalności społecznej. Są urodzonymi indywidualistami. W sprawach, na których się znają, nie lubią dyskutować z laikami czy amatorami, nie zabierają również głosu w sprawach im obcych czy nieznanych.

Szczególnie życzliwymi partnerami Strzelców w przyjaźni i miłości są Lew, Panna i Skorpion.

Życzliwa Strzelcom planeta to Jupiter, dający wiarę we własne siły, miłą powierzchowność i energię.

Szczęśliwe dni tygodnia to piątek i niedziela.

Kolor szczęśliwy — granatowy,

liczby — 1, 3 i 9.

Mocny punkt to poczucie humoru, a słaby – nerwowość.

Szczęśliwe kwiaty to maki,

kamienie — rubin, granat, ametyst.

Miejsce, w którym Strzelec dobrze się czuje, to teatr.

Cechy dominujące Strzelców to aktywność i serdeczność. Charakter ma Strzelec szlachetny, ale zbyt duże wymagania stawiane otoczeniu utrudniają mu zrozumienie zwykłych ludzkich słabości.

Według Fr. Prengiela — Strzelec ma temperament żółciowo-nerwowy, podobnie jak Lew i Baran, a charakter choleryczno-sangwiniczny.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Strzelca:

Charles de Gaulle 22.11.1890 r. mąż stanu , Fryderyk Engels 28.11.1820 r. teoretyk rewolucji, Miguel de Cervantes 29.11.1547 r. pisarz, Winston Churchill 30.11.1874 r. mąż stanu, Jonathan Swift 30.11.1667 r. pisarz, Bjórnstjerne Bjórnson (Nobel) 8.12.1832 r. pisarz, Heinrich Heine 1342.1797 r. poetą

Ważniejsze cechy Strzelca: Szybki i dynamiczny w działaniu. Uczynny i życzliwy powyżej średniej krajowej! Ceni sobie pochwały i stara się na nie zapracować. Kocha zwierzęta i przyrodę. Sprawiedliwy i prawdomówny. Posiada lotny umysł. Impulsywny. Lubi taniec i muzykę.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also
Close
Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a