MagicHoroskopZnaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna dla osób urodzonych w znaku Barana (Aries) (21 marzec — 20 kwiecień)

Osoby urodzone w tym znaku uwielbiają improwizację, walkę, wszelkiego rodzaju ryzyko, szokujący otoczenie sposób bycia, jędrny sposób wyrażania swoich myśli i uczuć. Lubią się szczerze pośmiać, mają bowiem duże poczucie humoru, celują zwykle w trafnych, lapidarnych powiedzonkach. Baran obojga płci nie znosi tchórzostwa, niepewności, niejasnych sytuacji, niedomówień i dwuznacznych odpowiedzi. Lubi mieć zawsze jasny, sprecyzowany pogląd na wszystko — półtonów, niuansów, ocen pośrednich nie uznaje. Żyje dniem dzisiejszym, nie liczy się z pieniędzmi, nie lubi oszczędzać — szczodrość Baranów w stosunku do wypróbowanych przyjaciół jest ogólnie znana. Baran ma w sobie coś pierwotnego, z czasów, gdy walka o byt była warunkiem egzystencji. Jest bojowy, zadaje błyskawiczne ciosy, nie lubi na nic i na nikogo czekać, jest najbardziej aktywny i ruchliwy ze wszystkich znaków Zodiaku. Nie bez wpływu na takie właśnie predyspozycje jest przyjazna Baranowi planeta Mars. Do scen balkonowych Baran się nie nadaje, wzdychanie z miłości to nie jego specjalność, również w tej dziedzinie lubi zdobywać. Wszystkie porachunki załatwia od ręki, nie jest pamiętliwy — na drugi dzień zapomina o wszystkich urazach. Osoby spod znaku Barana spotyka się w zawodach wymagających ruchliwości, wytrwałości, kondycji fizycznej, szybkich decyzji, często: odwagi i poczucia odpowiedzialności. Potrafi wiele zdziałać dzięki inicjatywie i wrodzonej energii. Są natomiast bariery, których większość Baranów nie pokona; dotyczy to zadań wymagających delikatności, szczególnego taktu, dyplomatycznych uzdolnień — bowiem osoby obojga płci spod tego znaku są najbardziej męskie w postępowaniu spośród wszystkich gwiazdozbiorów Zodiaku.

Osoby spod znaku Barana, które los rzucił fi tzw. „doły społeczne”, bywają często niemiłe w kontaktach osobistych — ordynarne, głośne, bezczelne i gruboskórne. Te ujemne cechy, niestety, z wiekiem jeszcze się pogłębiają.

Urodzeni w znaku Barana nie mają ze sobą żadnych problemów, nie wymagają porad psychoanalityka, są bowiem wolne od wewnętrznych oporów, kompleksów, czy zahamowań, a ograniczona wyobraźnia pozwala im niemal przez całe życie konsekwentnie przeć do przodu, bez zastanawiania się nad konsekwencjami decyzji — często podejmowanych na gorąco. Szybkość podejmowania decyzji, pewność siebie i męski sposób bycia powoduje, że otoczenie chętnie widzi w Baranie przywódcę. Baran rzadko bywa fałszywy, nie jest komediantem, jest natomiast zawsze wiernym i lojalnym przyjacielem, gotowym w każdej chwili stanąć w obronie osób mu bliskich.

Płeć nadobna urodzona w tym znaku podoba się mężczyznom, głównie: łagodnym, miłym, nieśmiałym — takim trochę nieudacznikom życiowym, szukającym instynktownie oparcia i opieki w zorganizowanej życiowo pani Baran. Natomiast, jak to zwykle w życiu bywa, pani Baran nie gustuje w fajtłapach życiowych, jej ideałem jest tzw. „prawdziwy mężczyzna” — silny i zdecydowany. Lubi przebywać i pracować w towarzystwie męskim i choć ma powodzenie, niełatwo znajduje godnego kandydata na męża. Może wynika to z faktu, że konsekwentnie kieruje swoim życiem emocjonalnym, nie daje się ponieść namiętności, mimo że nie brak jej temperamentu. Ma także dużo wdzięku, jest lubiana w towarzystwie. Dla tych „prawdziwych” mężczyzn pani Baran jest świetnym kompanem i towarzyszem w imprezach kulturalnych, sportowych czy turystycznych. Trudno ją sobie wyobrazić w roli słodkiej panienki ze skromnie spuszczonymi oczętami. Mężczyźni spod tego znaku tylko pozornie są skomplikowani i trudni w pożyciu. Ich (niecierpliwość, brak opanowania działa na nerwy, ale najlepiej nie przejmować się tym. Niech im się zdaje, że są Najważniejszymi Osobami w całej okolicy.

Baran lubi robić niespodzianki domownikom, przyprowadza na przykład nieproszonych gości lub kupuje na dziś bilety do kina czy teatru. Niestety, trzeba być na to przygotowanym i nie robić z tego problemu. Im lepiej Baran czuje się w towarzystwie pani (pana) swego serca, tym mniej szuka rozrywek w gronie innych osób. Kto ma żonę lub męża Barana, nie powinien używać jego broni — gwałtownym reakcjom należy przeciwstawić spokój, umiar i elegancję. W stosunku do pań Baranów wskazana jest spokojna nieustępliwość, konsekwencja i umiarkowana stanowczość, bowiem uległość prowadzi tu wprost do pantoflarstwa. Natomiast mąż reprezentujący wyższy poziom intelektualny stanowić może przeciwwagę dla dynamizmu pani Baran.

U dziewcząt i chłopców spod tego znaku występują cechy przypisane zachowaniom męskim: odwaga, pewna zadzierzystość, czasem agresywność, skłonność do komenderowania innymi, przedsiębiorczość i aktywność. Nie ujmuje to jednak dziewczętom wdzięku i czaru. Wiele kobiet spod tego znaku uważa całą sferę życia erotycznego za balast, wyżywając się w sporcie, pracy zawodowej i innych czynnościach wymagających samodzielności, przedsiębiorczości i energii. Szef lub szefowa Baran nie pozwala swoim podwładnym na spokojne picie biurowych herbatek. Nie znosi obiboków i leniuchów. Oczekuje pełnego zaangażowania w pracy, bez oglądania się na zegarek. Sam również się nie oszczędza i zakasuje rękawy gdy potrzeba. Przy tym dla pracujących aktywnie nie szczędzi premii, podwyżek i odznaczeń. Jest zwykle inteligentny, żywy, pełen pomysłów. U niego w pracy zawsze coś się dzieje, nikt nie może narzekać na monotonię — bojowe okrzyki przeplatają się z pochwałami. Kto to zniesie, może liczyć na zaufanie i uznanie. Szef Baran jest wybuchowy, ale z natury otwarty, szczery i lojalny, daje się przekonać słusznymi argumentami. Osoby urodzone w znaku Barana winny szukać partnerów w przyjaźni i miłości w pierwszej kolejności wśród znaków szczególnie życzliwych, jak Strzelec, Lew, Bliźnięta i Wodnik, co wcale nie oznacza, że ktoś zupełnie inny tnie będzie właśnie tym wyśnionym, wymarzonym.

I wreszcie to, co winno pomóc, ułatwić, przynieść szczęście: kolor — czerwony, dni tygodnia — środa, piątek i sobota, planeta — Mars, kwiaty — fiołki, kamienie szlachetne — rubiny, ametysty i granaty; przebywanie w cieple domowego ogniska, szczęśliwe liczby — 1, 4, 9.

Mocny punk Baranów to energia, słaby — porywczość; cechy dominujące to inteligencja i umiejętności organizacyjne. Według Fr. Prengiela — Baran ma temperament ognisty, a charakter choleryczny.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Barana:

Ignacy Łukasiewicz 23.03.1822 r. wynalazca lampy naftowej

Gabriela Zapolska 30.03.1857 r. powieściopisarka Joseph Haydn 31.03.1732 r. kompozytor

Zbyszko Cygariiewicz 1.04.1881 r. zapaśnik

Giacomo Casanovą 2.04.1725 r. awanturnik i uwodziciel Marlon Brando 3.04.1924 r. aktor filmowy

Wojciech Bogusławski 9.04.1757 r. twórca narodowej sceny polskiej

Leon Wyczółkowski 11.04.1852 r. malarz 46

Mikołaj Gogol 12.04.1809 r. pisarz

Claudia Cardinale 15.04.1939 r. aktorka filmowa

Leonardo da Vinci 15.04.1452 r. wybitny przedstawiciel Renesansu Charlie Chaplin 16.04.1889 r. aktor filmowy

Ważniejsze cechy Barana: Indywidualista, inteligentny, energiczny, impulsywny, szczery, serdeczny przyjaciel, gaduła, entuzjasta sportu, kochaś!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Adblock Detected

Proszę wyłącz Adblock-a